Προς το περιεχόμενο

MediaMarkt απελπισία


ryu_hadouken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους.Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω με την MediaMarkt , με την ταλαιπωρία που έχω υποστεί.

Την πρώτη εβδομάδα του Φεβρουαρίου παρέλαβα ηλεκτρική λευκή συσκευή (ψυγειοκαταψύκτη) και χρησιμοποίησα την υπηρεσία ανακύκλωσης όπου παρέδωσα φούρνο προς ανακύκλωση (άκρως λειτουργικός) για να πάρω την δωροεπιταγή των 30 ευρώ για να παραγγείλω νέο φούρνο.Η δωροεπιταγή μετά από 50 μέρες ακόμα δεν έχει έρθει στο email μου.

Από εκεί και πέρα αντιμετωπίζω μία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εταιρία , με έχουν βάλει στη διαδικασία να έχω σπαταλήσει 4-5 ώρες από το χρόνο μου ,  έχω μιλήσει σε πάνω από 10 "υπαλλήλους" που δουλεύουν από το σπίτι , συνεχώς κάνουν 'αίτημα' για να δουν τι γίνεται , συνεχώς μου υπόσχονται ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και προφανώς δεν γίνεται τίποτα.

Επίσης αρνούνται να με συνδέσουν με οποιονδήποτε υπεύθυνο ή διευθυντή , ή στο λογιστήριο ή στην αποθήκη ή οτιδήποτε.Ούτε τηλέφωνο , ούτε email

Εγώ σε αυτό το διάστημα έχω χάσει όλες τις εκπτώσεις , τις προωθητικές όπως επιστροφές 20 % από Εθνική έως 13/3 και το σημαντικότερο είμαι χωρίς φούρνο.Μια διαδικασία που να προσθέσω ότι χρησιμοποίησα 2 φορές από το Πλαίσιο και εντός του μεγάλου χαμού με τις παραγγελίες (Δεκέμβριος) και η δωροεπιταγή ήτανε στο mail μου σε 3 μέρες.

Αυτοί οι απαράδεκτοι τύποι νοιώθω πως με έχουν κλέψει.Έχουν πάρει τη συσκευή μου 50 μέρες και τους παρακαλάω να μου δώσουν κάτι που δικαιούμαι και είναι ένα απλό κουπόνι.

Στο τελευταίο τηλεφώνημα ζήτησα να μου ακυρώσουν την παραγγελία και να έρθουν να πάρουν το ψυγείο και να μου επιστρέψουν την συσκευή και πάλι άφαντοι.

Τι κάνουμε ? Έχει κανείς κάποια ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

25 λεπτά πριν, fredd0 είπε

συγγνωμη εισαι εναμιση μηνα χωρις φουρνο ... για να γλυτωσεις 30 ευρω ;

αδερφέ σοβαρά τώρα ? αυτό βρήκες να γράψεις ? 

Για να σου απαντήσω σοβαρά δεν γνωρίζεις την οικονομική κατάσταση του καθενός ούτε εάν έχουν προηγηθεί αγορές για το σπίτι και είναι το τελευταίο που μένει.Προφανώς εάν είχα να πάρω κάτι άλλο θα το έπαιρνα και θα περίμενα την δωροεπιταγή για άλλη αγορά.Αλλά έχουν προηγηθεί αγορές άνω των 2k και από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Τώρα σοβαρά ρε φίλε.Αυτό το σκέφτηκες πολύ να το γράψεις ? 

Άσε που η κοροιδία είναι ότι σε πάνε από μέρα σε μέρα και σε βάζου να περιμένεις άντε και σήμερα , άντε να περιμένουμε και αύριο , άντε και από Δευτέρα.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτηκα οτι οι αγγλοσαξωνες εχουν μια εκφραση που λεει "cutting off your  nose to spite your face"

απο κει και περα, ναι, αν οπως λες εχασες εκπτωσεις και επιστροφες περιμενοντας τα 30 ευρω, το βρισκω καπως αστειο, και καπως χαζο, ανεξαρτητα της οικονομικης σου καταστασης και των ποσων που εχεις πληρωσει.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Σκεφτηκα οτι οι αγγλοσαξωνες εχουν μια εκφραση που λεει "cutting off your  nose to spite your face"

απο κει και περα, ναι, αν οπως λες εχασες εκπτωσεις και επιστροφες περιμενοντας τα 30 ευρω, το βρισκω καπως αστειο, και καπως χαζο, ανεξαρτητα της οικονομικης σου καταστασης και των ποσων που εχεις πληρωσει.

Να δεις πόσες παροιμίες υπάρχουν στα ελληνικά !!! Σε παρακαλώ μην σχολιάζεις στο θέμα.

6 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Καλώς όρισες στον θαυμαστό κόσμο της Mediamarkt!

Τα είδα στο skroutz.Από 767 αξιολογήσεις οι 615 αρνητικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Σκεφτηκα οτι οι αγγλοσαξωνες εχουν μια εκφραση που λεει "cutting off your  nose to spite your face"

απο κει και περα, ναι, αν οπως λες εχασες εκπτωσεις και επιστροφες περιμενοντας τα 30 ευρω, το βρισκω καπως αστειο, και καπως χαζο, ανεξαρτητα της οικονομικης σου καταστασης και των ποσων που εχεις πληρωσει.

Αρχηγέ να σε ρωτήσω: αναφέρουν πουθενά οι όροι ότι πρέπει να περιμένει 50+ μέρες για το κουπόνι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η δωροεπιταγή δεν έρχεται άμεσα, έχουν περιθώριο τουλάχιστον 1 μήνα για να στη στείλουν ηλεκτρονικά.

Έπρεπε ωστόσο να σε είχαν ενημερώσει για το χρόνο και για την καθυστέρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ταλαιπωρία είχα περάσει και εγώ όταν αγόρασα ένα κλιματιστικο από Κωτσοβολο στην bf του 19, το θετικό είναι πήρα τις 2 επιταγές των 50 ευρώ η μία και όλα οκ. Αλλά για να μάθω πληροφορίες και πως να γίνει η όλη δουλειά έπρεπε να τους πάρω 4 τηλέφωνα και πήγα μετά από 1 μήνα να τις εξαργύρωσω. 

Στην αρχή σου έγιναν την πρώτη επιταγή αλλά έπρεπε να έχει εγκατασταθεί η συσκευή και να λάβουν το οκ από τον τεχνικο ότι ξηλωθηκε το παλαιό κλιματιστικο, έλα όμως που υπήρχε καταληκτική ημερομηνία μέχρι να γίνει αυτό για να ισχύει η επιταγή, έλα όμως που το συνεργείο άργησε να έρθει για την τοποθέτηση, τελικά ενέκριναν μια παράταση της επιταγής για εμένα, στο τέλος πήρα και την 2η επιταγή όταν παρέλαβαν για ανακύκλωση και όλα οκ. 

Για το θέμα του ts, δύσκολα νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι πέραν από το να τους πριζει στα τηλέφωνα, καταγγελίες κτλ μέσω ΣτΚ απλά αργούν και επιδεινωνουν την κατάσταση. Πάντως, μεγάλο ρίσκο να κάνεις μια τέτοια αγορά και να περιμένεις τα 30 ευρώ για να πάρεις άλλη βασική συσκευή, συνήθως για τέτοια θέματα καλό είναι να υπάρχουν τα λεφτά ήδη και με τις δωροεπιταγες να παίρνεις κατι που θέλεις μεν αλλά είναι περισσότερο επικουρική συσκευή όχι κάτι πολύ βασικό. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγελια μεσω ΣΤΚ,τηλεφωνα,και..περαστικα σου.

 

Ξερω οτι δε θα βοηθησει καπου,αλλα ισως επρεπε να δωσεις σε αγγελια τον "άκρως λειτουργικό" φουρνο,αντι να τον ανακυκλωσεις στη ΜΜ για 30 ψωροευρο.

Οποια και αν ειναι η κατασταση σου,απο τη στιγμη που δινεις  εναν κομπλε φουρνο,σιγουρα σου περισευαν για καινουργιο,αλλιως δε θα τον αλλαζες.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τύχει παρόμοια περίπτωση από άλλη αλυσίδα οπού τους κυνήγαγα 2 μήνες για να πάρω 250€ (και με γνωστό)...όταν μου είχαν πει οτι σε μια εβδομάδα θα τα έχω.

Πάρε και κατάλαβε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ryu_hadouken είπε

Τα είδα στο skroutz.Από 767 αξιολογήσεις οι 615 αρνητικές.

δεν ειχα παρε δώσε με το συγκεκριμένο κατάστημα (αν και πριν χρόνια κάτι είχα πάρει) αλλά από περιέργια μπήκα στο skroutz να το τσεκάρω.

Καλά είναι δυνατόν τόσες αρνητικές; 8 στις 10; θέλει ταλέντο να το πετύχεις αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...