Προς το περιεχόμενο

Loki - (Disney+, 2021)


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
On 09/06/2021 at 15:59, Dakonblackblade said:

Φήμες λένε πως είναι για 2 επεισόδια ο Tom και μετά γίνεται γυναίκα. Bait and switch suckers

7884e950-c95d-11eb-b7bd-42b463f6e846.jpg.14e59419729b9eaf4bc60e2749d3e7f7.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Thresh είπε

7884e950-c95d-11eb-b7bd-42b463f6e846.jpg.14e59419729b9eaf4bc60e2749d3e7f7.jpg

Kαλά, δεν είναι αυτό το πρόβλημα...αν θέλουμε να είμαστε μυθολογικά σωστοί, μέχρι που έχει γεννήσει ο τύπος (οκ, σε μορφή φοράδας, οπότε δεν του το κρατάμε), χώρια που είναι shapeshifter γενικότερα.

Τώρα, για το MCU...να είναι αυτό το μοναδικό "πρόβλημα" της σειράς από εδώ και πέρα, γιατί το 1ο επεισόδιο είχε πολλά, πάρα πολλά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυθολογικά αν δεν κάνω λάθος ο Loki είναι η μητέρα (ως φοράδα εκείνη την περίοδο) του Sleipnir, του αλόγου του Odin, και ο πατέρας του Jormungandr και του Fenrir.

Στα comics δε μια περίοδο την πέρασε όντως ως γυναίκα.

lady_loki_black_bg.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο της σειράς, μεγαλύτερος ενθουσιασμός για μένα συγκριτικά με το πολύ καλό Falcon and the Winter Soldier και το επίσης καλό WandaVision. 

Είχε πολύ άρωμα από τις ταινίες, όπως και περιμέναμε, πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, και το twist στο τέλος

Spoiler

ότι το fugitive Variant που κυνηγάμε είναι ο ίδιος

Περιμένω το 2ο πώς και πώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει 6 επεισόδια όλα κι όλα και είναι 2ο σερί με 44' χαζομάρας και χαζοχαράς, με ότι κλισέ υπάρχει, για 1'+3' υπόθεσης και νοήματος.

Με το συγκεκριμένο concept (time variances+Loki) μπορούν να κάνουν θαύματα με το MCU, αλλά αναλώνονται στη μία μπούρδα πίσω από την άλλη.

Τί να το κάνω το 1-1.5 τελευταίο επεισόδιο που θα μαμεί, αν έχω σπαταλήσει όλον τον υπόλοιπο χρόνο μου?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει η φαση με το ηφαιστειο ειχε πλακα :P

Στις 9/6/2021 στις 3:59 ΜΜ, Dakonblackblade είπε

Φήμες λένε πως είναι για 2 επεισόδια ο Tom και μετά γίνεται γυναίκα. Bait and switch suckers

Επρεπε να το παιξεις στο στοιχημα αυτο.Θα χες βγαλει λεφτα...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2021 στις 11:07 ΜΜ, Πέτρος είπε

Έχει 6 επεισόδια όλα κι όλα και είναι 2ο σερί με 44' χαζομάρας και χαζοχαράς, με ότι κλισέ υπάρχει, για 1'+3' υπόθεσης και νοήματος.

Με το συγκεκριμένο concept (time variances+Loki) μπορούν να κάνουν θαύματα με το MCU, αλλά αναλώνονται στη μία μπούρδα πίσω από την άλλη.

Τί να το κάνω το 1-1.5 τελευταίο επεισόδιο που θα μαμεί, αν έχω σπαταλήσει όλον τον υπόλοιπο χρόνο μου?

Προσωπικα διαφωνω, χρειαζεται χρονος για να στηθουν οι κανονες του κοσμου, οι διαπροσωπικες σχεσεις, τα "κρυμμενα" στοιχεια που θα βοηθησουν σε ανατροπες αργοτερα κλπ και τα θεωρω αρκετα ενδιαφεροντα ωστε στο τελος του επεισοδιου να μην θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, asmilon είπε

Προσωπικα διαφωνω, χρειαζεται χρονος για να στηθουν οι κανονες του κοσμου, οι διαπροσωπικες σχεσεις, τα "κρυμμενα" στοιχεια που θα βοηθησουν σε ανατροπες αργοτερα κλπ και τα θεωρω αρκετα ενδιαφεροντα ωστε στο τελος του επεισοδιου να μην θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου.

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτό που λες,  ίσα ίσα είμαι απόλυτα σύμφωνος.

Απλά δεν το βλέπω αυτό μέχρι τώρα, δεν αντιλαμβάνομαι να γίνεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, asmilon είπε

Προσωπικα διαφωνω, χρειαζεται χρονος για να στηθουν οι κανονες του κοσμου, οι διαπροσωπικες σχεσεις, τα "κρυμμενα" στοιχεια που θα βοηθησουν σε ανατροπες αργοτερα κλπ και τα θεωρω αρκετα ενδιαφεροντα ωστε στο τελος του επεισοδιου να μην θεωρω οτι εχασα τον χρονο μου.

Κι εγώ έτσι θεωρώ. Αντιλαμβάνομαι ότι στήνει πράγματα για την νέα φάση που αρχίσαμε και ακριβώς επειδή είναι η αρχή δε περιμένω κορύφωση τύπου Avengers, αλλά "μάθημα" για τις προσθήκες στο MCU.

Μου αρέσει μέχρι τώρα. O "I've been falling for 30 minutes"  είναι απόλαυση ως Loki.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

BTW,  η ανακολουθία με τον ΕΠ.OΠ., δεν μας/τους ενοχλεί καθόλου (αφήνουμε τη γαργάρα με τους Αv. στην άκρη).

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Πέτρος είπε

BTW,  η ανακολουθία με τον ΕΠ.OΠ., δεν μας/τους ενοχλεί καθόλου (αφήνουμε τη γαργάρα με τους Αv. στην άκρη).

Τι εννοείς με το ΕΠ.ΟΠ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...