Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Poco X3 Pro και Poco F3 με Snapdragon 860 και 870 chipsets


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Εξαιρετικα δελεαστικα και τα 2 το F3 ειναι ενα rebranded K40. Αν ειχε το F3 micro sd θα ηταν το απολυτο για μενα. Αν και το 8/256 καπως καλυπτει τις αναγκες για αποθηκευτικο χωρο. Ο 870 ειναι ενας καλυτερος 865+ οποτε μιλαμε για flagship λιγο κατω απο 888 και τα 120hz ειναι το mainstream στις ναυαρχιδες. Καλοβλεπω το F3 το 256αρι με 320 ευρω που βγαινει με τιμολογιο ειναι εξαιρετικα απο επισημη αντιπροσωπεια κανονικα με εγγυηση. Κινητο που κρατας 5ετια ανετα. 

"Αν και το 8/256 καπως καλυπτει τις αναγκες για αποθηκευτικο χωρο." -> το εννοεις το καπως ή τρολλαρεις; :P Γιατι εγω τα 64gb δε τα γεμισα και ποτε :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Κοιτα επειδη βλεπω απο μενα που εκλεισα 7 χρονια με Note 3 το τρεχω Android 11 κτλ και πηγαινει ακομα σφαιρα πιστευω οτι 5ετια θα βγαλω με το συγκεκριμενο xiaomi. Αρκει να αντεξει γιατι με το note που δεν το ειχα ποτε σε θηκη και εχει φαει τις βουτες απο 1.5 μετρο σε ασφαλτο χωμα κτλ το bezel το προφυλαξε. Εδω θα χρειαστει θηκη οπως το βλεπω. Στα του software θα το βολεψω μεσω xda. 

Δεν δεχεται συμφωνα με το gsmarena

Screenshot-1.png

Θα πίνει την μπαταρία σαν Sprite ...το Poco τουλάχιστον έχει 5000+ και χωρίς το 5g θα καίει πολύ πιο αργά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, karmagedon είπε

"Αν και το 8/256 καπως καλυπτει τις αναγκες για αποθηκευτικο χωρο." -> το εννοεις το καπως ή τρολλαρεις; :P Γιατι εγω τα 64gb δε τα γεμισα και ποτε :P

Οχι το εννοω εχω 256αρα καρτα στο κινητο εδω και 3-4 χρονια και ειμαι ενταξει. Εχω μπολικες σειρες ταινιες μεσα και παιχνιδια οποτε θελω να ειμαι καλυμμενος. Με την εκδοση 256 ειμαι κομπλε πιστευω και ας μην περνει καρτα. Αν επερνε και καρτα θα ημουν ακομα πιο ανετος με τα 512.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Συμφωνώ σε όλα εκτός της πενταετίας... δυο, άντε τρία με πολύ προσεχτική χρήση ναι, πέντε στα όρια του απίθανου... 

Η υλοποίηση του 9t pro με τον 855 μετά από 2.5 χρόνια πάει σφαίρα και δεν φαίνεται να πτοείτε στο άμεσο μέλλον, δλδ δεν δείχνει σημάδια κόπωσης. Μπορεί όχι 5ετία αλλά 4ετία νομίζω άνετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, NissaneR είπε

ποια custom rom έβαλες ;

mi globe redmi note 4 mido eol edition pcfmixm stable αυτη πρεπει να ειναι. Απλα να ξερεις σε μενα τουλαχιστον στην αρχη δεν γυριζε η οθονη απο μονη της και δεν παιζανε τα βιντεο στην συλλογη δεν ξερω αν εκανε καποιο update η με τον καιρο ξεbugare

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Για πλάκα +3 χρόνια στο νερό. Το μοναδικό πρόβλημα που θα έχει σίγουρα είναι η αυτονομία της μπαταρίας που με τα χρόνια θα μειώνεται, αυτό είναι αναπόφεκτο σε όλα τα κινητά.

Δεν είναι αδιάβροχο! 😛😀

Μπαταρία εφόσον θέλεις να κρατήσεις τη συσκευή αλλάζεις και λόγω μάρκας σε χαμηλές τιμές! 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι το εννοω εχω 256αρα καρτα στο κινητο εδω και 3-4 χρονια και ειμαι ενταξει. Εχω μπολικες σειρες ταινιες μεσα και παιχνιδια οποτε θελω να ειμαι καλυμμενος. Με την εκδοση 256 ειμαι κομπλε πιστευω και ας μην περνει καρτα. Αν επερνε και καρτα θα ημουν ακομα πιο ανετος με τα 512.  

δεν εχεις pc να φανταστω;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

....

δεν τρολλαρω ρε συ!

δε θα σου πω εγω τι χρηση θα κανεις στο κινητο σου.

Απλη απορια ειναι, σορρυ αν το πηρες καπως αλλιως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teo1966 είπε

δλδ σαν software ειναι πιο πισω απο τα redmi?  θεωρητικα ιδιο software miui δεν εχουν? τις αναβαθμισεις παντως τις παιρνουν ολα και στην ωρα τους απο οτι διαβαζα για miui 11-12 τον προηγουμενο χρονο

Είτε Redmi είτε Poco είτε Mi, Miui τρέχουν ολά που είναι γενικά απο τα χειρότερα λειτουργικά συστήματα για κινητά. Μην ψαρώνεται με τα specs, αυτά είναι το φθηνό κομμάτι για μια εταιρία, για αυτό και η Τσαόμι προσφέρει δυνατό hardware σε τόσο προσιτή τιμή. Το λογισμικό είναι πάντα αυτό που θα κάνει την διαφόρα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, karmagedon είπε

δεν τρολλαρω ρε συ!

δε θα σου πω εγω τι χρηση θα κανεις στο κινητο σου.

Απλη απορια ειναι, σορρυ αν το πηρες καπως αλλιως

 

Έχω φίλε μου 30TB στον υπολογιστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nikosbar128 είπε

Είτε Redmi είτε Poco είτε Mi, Miui τρέχουν ολά που είναι γενικά απο τα χειρότερα λειτουργικά συστήματα για κινητά. Μην ψαρώνεται με τα specs, αυτά είναι το φθηνό κομμάτι για μια εταιρία, για αυτό και η Τσαόμι προσφέρει δυνατό hardware σε τόσο προσιτή τιμή. Το λογισμικό είναι πάντα αυτό που θα κάνει την διαφόρα.

με το note 7 παντως με miui 12 και εχοντας βγαλει τις διαφημησεις τρεχει καλα ακομα και τωρα βεβαια χωρις να παιζω παιχνιδια.. ολη μερα το χρησιμοποιω μια χαρα ειναι το miui παιδια.. κανω συγκριση καθημερινα με το εταιρικο της δουλεια το s10 και το λογισμικο μου αρεσει περισσοτερο ασε που και η μπαταρια του ψοφαει μεσα στην μερα ακομα και χωρις χρηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pro μόνο στον επεξεργαστή...

 

Από κάμερες και τα δύο έχουν πιο χάλια από το απλό. Ίσως αμελητέα η διαφορά, αλλά υπάρχει διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το νέο x3 έχει καλύτερο ακουστικό από το προγενέστερο που το κράτησα μια μέρα λόγω αυτού θα είναι το απόλυτο κινητό στην κατηγορία του. Δεν γίνεται να σ μιλάνε και να είναι λες και έχεις μεγάφωνο ανοιχτό και να ακούνε οι τριγύρω σου τα πάντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teo1966 είπε

 Αγορά x3 pro χθες ότι ποιο vfm υπάρχει και θα καλύψει άνετα 2 χρονάκια το f3 όντως βέβαια ποιο ολοκληρωμένο αλλά το ότι δεν έχει 3.5 jack με κάνει πίσω στην αγορά

edit στο goboo που λεγανε οτι θα πωλειται το κινητο ζηταει 20 ευρω και τα εχω καταθεσει ειναι η κρατηση για το κινητο???

Αυτό με το 3.5 jack έχει καταντήσει γελοίο να μην το έχουν σε όλα τα κινητά.

3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εγώ ήμουν ανάμεσα σε Poco X3 pro / Redmi note 10 pro και με βλέπω μάλλον να καταλήγω στο 2ο.

το Poco έχει + SD 860

                         - IPS (vs amoled)

                         - χειρότερη κάμερα (κυρίως βράδυ)

                         + video (κυρίως λόγο stabilization) 

Οπως και να έχει θέλει λίγο υπομονή η αγορά γιατί παίζει θέμα με  bugs σε software (ειδικα στα ποκο).

Οποιος βέβαια θέλει το κινητό για gaming , μάλλον θα παει σε ποκο μεριά.

Νομίζω το F3 αξίζει μόνο. Αν είχες Poco F1 θα καταλάβεις τι εννοώ.
Αλλιώς άφοβα χτύπα Redmi note 10 pro ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...