Προς το περιεχόμενο

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (~205 ευρώ) ~210€ [TEΛΟΣ]


lnoldori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ελπίζω να πρόλαβε και κανάς άλλος αν την χρειαζόταν. Υπάρχει περίπτωση να ξανα υπάρξουν και καλύτερες ευκαιριες αλλά μπορεί και όχι.

Πραγματικά αυτό που γίνεται αυτήν την περίοδο με τις κάρτες γραφικών είναι απερίγραπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, therion13 είπε

Γιατί δεν αγοράζετε μεταχειρισμένες ; Εχει εδώ στο insomnia gtx1060 6gb με 200 ευρω

:D:D:D Να'στε καλά παιδία με κάνατε και γέλασα. Μόνο AGP δεν έχουν βγάλει να πουλήσουν ακόμα σε τιμές premium...

 

 

Επεξ/σία από panoulix
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therion13 είπε

Γιατί δεν αγοράζετε μεταχειρισμένες ; Εχει εδώ στο insomnia gtx1060 6gb με 200 ευρω

Παλια αυτο τωρα 6αρα ουτε κατω απο 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα 200 ευρώ φεύγουν για πλάκα οι 1060, όπως και στα 250, ίσως και παραπάνω, αρκεί να είναι 6GB.

Αυτές που δεν φεύγουν είναι οι κάρτες με 3-4 GB VRAM λόγω dag file στο ethereum. Και αν θες για low/mid gaming μια χαρά είναι. Καινούρια κάρτα με 6+ GB αν την βρεις κάτω  από 350-400 ευρώ τρέχεις να την πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε να ακυρώσω τελικά η όχι?έχω μπερδευτεί, διάβασα και το θέμα της MSI για την συνεχιζόμενη έλλειψη και την άυξηση σε τιμές και μάλλον αν δεν πάρω θα πρέπει να μεινω με integrated gpu μεχρι το τελος του έτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lnoldori είπε

Βρε να ακυρώσω τελικά η όχι?έχω μπερδευτεί, διάβασα και το θέμα της MSI για την συνεχιζόμενη έλλειψη και την άυξηση σε τιμές και μάλλον αν δεν πάρω θα πρέπει να μεινω με integrated gpu μεχρι το τελος του έτους.

Στην σημερινή κατάσταση στην αγορά, αν την έχεις ανάγκη, την παίρνεις.

Έβλεπα χτες πως λόγω ξηρασίας υπάρχει πρόβλημα παραγωγής σε εργοστάσια της micron και tsmc και θα τραβήξουν κι άλλο την ανηφόρα οι τιμές στις κάρτες στο επόμενο διάστημα. Και να ξεφουσκώσει το mining τον Ιούλιο με το eip 1559, θα υπάρχουν κι άλλα cryptos πέρα από το ethereum που θα στραφεί ο κόσμος (conflux, ravencoin κλπ). Και όσο είναι τόσο προσοδοφόρο, θα αγοράζονται οι κάρτες με το τσουβάλι και θα υπάρχει έλλειψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ακυρωσεις. Παιρνεις καινουργια καρτα.

Μεταχειρισμενη, ποσο εγγυηση εχει (αν έχει) ?  2 μηνες, 3 μηνες ? Ειναι λοταρια, αμα καει, τελος, παπαλα τα χρηματα.

Θα βελτιωθει η κατασταση ?   Εγω προς το παρον δεν βλεπω φως στο τουνελ για το 2021.

 

Υ.Γ.: δεν ξερεις ποτε και αν θα βγει καμια 1050Ti σε χαμηλοτερη τιμη .

 

Επεξ/σία από duffyduck
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, lnoldori είπε

Βρε να ακυρώσω τελικά η όχι?έχω μπερδευτεί, διάβασα και το θέμα της MSI για την συνεχιζόμενη έλλειψη και την άυξηση σε τιμές και μάλλον αν δεν πάρω θα πρέπει να μεινω με integrated gpu μεχρι το τελος του έτους.

Όχι μην ακυρώσεις, εγώ είχα παραγγείλει κάρτα τα Χριστούγεννα (1050) στα 140 και την ακύρωσα γιατί λέω πόσο θα κρατήσει, με την νέα χρονιά θα ξαναισιωσουν οι τιμές και ίσως πάρω καλύτερη. 

 

 

FF 3.5 μήνες μετά, το μόνο που ξεφούσκωσε ήταν το πορτοφόλι μου γιατί την πηρα με +60 ευρώ από αυτά που θα έδινα τότε. Και επειδή αυτό το χάλι θα πάει σερί μάλλον μέχρι το 22, ότι βρείτε τσίμπηστε το όσο υπάρχει. 

Επεξ/σία από KaragouniS13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έδωσα rx 480 4gb στα 150€ παντως :D Δεν ξέρω αν θα βρεις πιο φθηνά αλλά βρίσκεις σίγουρα φθηνότερα και καλύτερα.

Θα έλεγα ακύρωσε και πάρε καμία μεταχειρισμένη από εδώ , να έχει μερικές καλές αξιολογήσεις ο dude και θα είσαι κομπλέ , καλύτερα από το να πάρεις αυτή με 200 είναι πολλά 🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές στα parts θα τσιμπήσουν γιατί σε 2 εβδομάδες θα έχουμε ελλείψεις λόγω επεισοδίου στο Σουέζ όπου χιλιάδες κοντέινερς εγκλωβίστηκαν. Η ανακατωσουρα θα διαρκέσει περίπου από μέσα έως τέλη Απριλιου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως καρτούλα με 4 GB RAM, αν και λιγάκι πιο αδύναμη, υπάρχει αυτή τη στιγμή και στα 145 ευρώ.

PowerColor Radeon Red Dragon RX 550 4GB GDDR5
 

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=131322&pcode=SHOW_PROD131322

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Gulik είπε

Πάντως καρτούλα με 4 GB RAM, αν και λιγάκι πιο αδύναμη, υπάρχει αυτή τη στιγμή και στα 145 ευρώ.

PowerColor Radeon Red Dragon RX 550 4GB GDDR5
 

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=131322&pcode=SHOW_PROD131322

Είχε μάλλον κάποια στιγμη τόσο, πλεόν έχει 176,90€ :)

1 ώρα πριν, lefstef είπε

Είναι τραγική τιμή τα 200€ με ~150€ βρες μια rx 570 4gb που είναι αρκετά ανώτερη από την 1050 ti

Που την εχει τοσο? την βλέπω είτε μη διαθέσιμη είτε στο 500. Ανώτερη και φθηνότερη σιγά να μην είχε μείνει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...