Προς το περιεχόμενο

Συναγερμός σε φορτηγάκι.


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Eurolife, AIG, Hellas Direct είναι μερικές από αυτές που έχουν απαλλαγή στην μερική κλοπή.

Όχι ότι έχει νόημα αλλά μερικές από αυτές που δεν έχουν

  1. GROUPAMA
  2. NP
  3. INTERAMERICAN
  4. ALLIANZ
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ
  6. ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ
  7. ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ
  8. ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ
  9. GENERALI
  10. ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ
  11. ΜΙΝΕΤΤΑ
  12. INTERLIFE (ανάλογα το πακέτο)
  13. ΔΥΝΑΜΙΣ
  14. INTERASCO
  15. AXA

Φτάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexiko είπε

Όχι ότι έχει νόημα αλλά μερικές από αυτές που δεν έχουν

  1. GROUPAMA
  2. NP
  3. INTERAMERICAN
  4. ALLIANZ
  5. ΑΤΛΑΝΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ
  6. ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ
  7. ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ
  8. ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ
  9. GENERALI
  10. ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ
  11. ΜΙΝΕΤΤΑ
  12. INTERLIFE (ανάλογα το πακέτο)
  13. ΔΥΝΑΜΙΣ
  14. INTERASCO
  15. AXA

Φτάνουν;

Όπως είπες και εσύ δεν έχει νόημα, δεν αμφισβήτησα ότι υπάρχουν ασφαλιστικές χωρίς απαλλαγή. Το point μου ήταν να δείξω ότι υπάρχουν κάποιες που έχουν απαλλαγή μια και δεν ήσουν σίγουρος για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Όπως είπες και εσύ δεν έχει νόημα, δεν αμφισβήτησα ότι υπάρχουν ασφαλιστικές χωρίς απαλλαγή. Το point μου ήταν να δείξω ότι υπάρχουν κάποιες που έχουν απαλλαγή μια και δεν ήσουν σίγουρος για αυτό.

Ήξερα ότι είναι κάποιες λίγες τις οποίες και δεν προτιμώ ως επαγγελματίας. Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι δεν ξέρω ποια θα δεχτεί τόσο παλιό όχημα. Εγώ πάντως θα την προτιμούσα ως λύση από τον οποιοδήποτε συναγερμό που είναι απλά αποτρεπτικό μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το βλέπει ο καθένας, εγώ προσωπικά αν μου έκλεβαν συνέχεια τη μπαταρία από το φορτηγάκι μου το πρώτο που θα έκανα θα ήταν να πάρω κάποια αποτρεπτικά μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε ότι μια μπαταρία κάνει 50+€ χαλαρά; Να πούμε άλλα τόσα τα αποτρεπτικά μέτρα; Είναι ήδη -100€ με το καλημέρα. Δε διαφωνώ με αυτό που λες, η ορθότερη πάντα λύση είναι μια χρυσή τομή - συνδυασμός των δύο (ασφάλιση και μέτρα αποτροπής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο με το οποίο διαφωνώ με το πρώτο που έγραψες (με το καλημέρα -100), είναι σαν να θεωρείς δεδομένο πως τα αποτρεπτικά μέτρα δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη ειναι παλιο πηγαινε σε ηλεκτρολογο να σου βαλέι ενα μικρο διακοπτακι να κοβει το ρευμα προς το τιμονι η να κοβει την αντλια βενζινης πετρελαιου 

...πρακτικο και απλο.....

ενας φιλος με βενζινη παλιο ανοιγε το ντιστριμπιτερ και επαιρνε  το ροτορα και τον εκλεινε παλι.....οποτε παπαλα

αλλος επαιρνε το κεντρικο καλωδιο του ντιστριμπιτερ μαζι του......ο ροτορας ειναι ποιο πρακτικο γιατι δε φαινεται

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostasbm είπε

επειδη ειναι παλιο πηγαινε σε ηλεκτρολογο να σου βαλέι ενα μικρο διακοπτακι να κοβει το ρευμα προς το τιμονι η να κοβει την αντλια βενζινης πετρελαιου 

Το έχει ήδη κάνει αυτό, το έχει γράψει από τα πρώτα post κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το έχει ήδη κάνει αυτό, το έχει γράψει από τα πρώτα post κιόλας.

το ειδα 10 ποστ μετα

 που την εχει? εξωτερικα??? η μεσα κατω απο το καθισμα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2021 στις 1:55 ΜΜ, dpolal είπε

 

 

Ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το θέμα μου. Το φορτηγάκι αν και παλιό είναι ανατροπή και πολύ βολικό και χρήσιμο για την δουλειά μου. Μίλησα με τον ασφαλιστική από την πρώτη ώρα, αλλά δεν αξίζει να μπει κλοπή. Παρόλα αυτά ένα τέτοιο φορτηγάκι στοιχίζει 5 - 6 χιλιάρικα.  Διακόπτης μπήκε και δεν είναι στα πιθανά σημεία που προείπατε. Το θέμα μου είναι καθαρά να μπει ένας συναγερμος να χτυπήσει την νύχτα κάτω από το σπίτι την ώρα της παραβίασης, να γλιτώσω ζημιές και κλοπή. Ας επικεντοθούμε λοιπόν εκεί... 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το μόνο με το οποίο διαφωνώ με το πρώτο που έγραψες (με το καλημέρα -100), είναι σαν να θεωρείς δεδομένο πως τα αποτρεπτικά μέτρα δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα.

Όταν ο άνθρωπος λέει για συχνές ζημιές είπα απλά για το πρώτο κρούσμα ότι είναι με το καλημέρα δυστυχώς -100€ και ψάχνει κι άλλη λύση.

 

Τέλος πάντων το θέμα, είναι ότι ο άνθρωπος ψάχνει για συναγερμό που δεν έχω άποψη καθόλου καθώς τους αντιπαθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eddie-2 είπε

 

Ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το θέμα μου. Το φορτηγάκι αν και παλιό είναι ανατροπή και πολύ βολικό και χρήσιμο για την δουλειά μου. Μίλησα με τον ασφαλιστική από την πρώτη ώρα, αλλά δεν αξίζει να μπει κλοπή. Παρόλα αυτά ένα τέτοιο φορτηγάκι στοιχίζει 5 - 6 χιλιάρικα.  Διακόπτης μπήκε και δεν είναι στα πιθανά σημεία που προείπατε. Το θέμα μου είναι καθαρά να μπει ένας συναγερμος να χτυπήσει την νύχτα κάτω από το σπίτι την ώρα της παραβίασης, να γλιτώσω ζημιές και κλοπή. Ας επικεντοθούμε λοιπόν εκεί... 

Ευχαριστώ! 

Πάρκαρε αλλού πχ σε φως ,βρες κλειστο παρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2021 στις 7:48 ΠΜ, piiii είπε

Εκείνη την εποχή μεσουρανούσαν για φθηνή λύση η gt auto alarm. Δεν ξέρω αν υφίσταται ακόμα σαν εταιρία.

Αλλιώς φαντάζομαι όλες οι επώνυμες μάρκες (βλέπε Pandora, viper κτλ) θα έχουν κάτι φθηνό για τις ανάγκες σου στην γκάμα τους.

Ισως φανεί overkill αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις κάποιον που να έχει περιμετρικό ραντάρ, ώστε όταν θα πλησιάζει κάποιος πολύ κοντά να ειδοποιεί.

Yπαρχει καποιο link  που να εχει τον συγκεκριμενο συναγερμο που αναφερεις φιλε? Αναφερομαι στην φτηνη λυση που ειπες gt auto alarm.Με ενδιαφερει. Αν ξερει κατι περι αυτου και καποιος αλλος φιλος αν μπορει ας πει.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...