Προς το περιεχόμενο

smartphone Μικρου μεγεθους


astrea966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω ενα κινητο με το μικροτερο δυνατον μεγεθος.δεν μ`ενδιαφερει τοσο το μεγεθος της οθονης οσο το συνολικο μεγεθος της συσκευης.

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; 200 με μικρες αποκλισεις αν αξιζει
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; ελλαδα
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; οχι ιδιαιτερα.η υποστηριξη δοσεων ειναι ιδανικη
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; καινουργιο εκτος αν υπαρχει καποιο μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση στις αγγελιες εδω
5) Μέγεθος οθόνης;αδιαφορο.ειπαμε μικρο μεγεθος συσκευης

6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); 2 σιμ και sd καρτα.αν δεν υποστηριζει ταυτοχρονα 2 σιμ και καρτα μνημης τοτε υποχρεωτικα πρεπει να ειναι 64αρι τουλαχιστον.σε αντιθετη περιπτωση βολευομαι και με 32gb
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; αδιαφορο
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; να βγαζει μερα με απλη χρηση.δεν παιζω παιχνιδια δεν εχω κοινωνικα δικτυα.οποτε καταλαβαινεται οτι δεν το θελω για προεκταση του χεριου μου
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; ιδανικο θα ηταν windows οπως το παλιο μου 730.αλλα ετσι οπως εχουν γινει δουλευω οτι να ναι
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; οπως ανεφερα απλη χρηση.τηλεφωνικες συνομιλιες κανενα μηνυμα σε σκυπε, πλοηγηση, ebanking και ληψη αποστολη email.ουτε μουσικη ουτε φωτογραφιες ουτε βιντεο,ουτε σοσιαλ.

αυτη τη στιγμη εχω ενα redmi 4x το οποιο θα συνεχιζα να το δουλευω αλλα τα`φτυσε η μπαταρια τουδεν βγαζει μερα με τη χρηση που εγω κανω.ψαχνω λοιπον ενα κινητο αν οχι μικροτερο απο αυτο σε συνολικες διαστασεις το λιγοτερο δυνατον μεγαλυτερο σε μεγεθος.προυποθεση να μην μου προτεινεται καποιο με 100 ευρω για παραδειγμα αλλα να σερνεται.το οτι δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις δεν παει να πει οτι θα παρω ενα καινουργιο που θα σερνεται αν οχι τωρα του χρονου.οποτε οτι πιο value for money

ευχαριστω για το χρονο σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι έχω καταλάβει.εγω ψάχνω τις μικρότερες δυνατές διαστάσεις γιατί ξέρω ότι  υπάρχουν τηλέφωνα με μικρότερες οθόνες που είναι μεγαλύτερα από τηλέφωνα με μεγαλύτερες οθονες.το θέμα είναι ότι έχω μείνει πίσω στο θέμα των επιδόσεων των συσκευών.αλλιως μπορώ να ψάχνω μια μια τις διαστάσεις των τηλεφώνων.

Επεξ/σία από astrea966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερουσα προταση.απο αποδοση τι λεει?ειναι υποφερτο η του χρονου θα πρεπει να το αλλαξω? διαβασα και καλα και κακα σχολια για τη συσκευη γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερείπιο είναι, μέχρι 100€ καλά είναι παραπάνω δεν αξίζει, τον χρόνο πιστεύω θα τον βγάλει.

Αν βρεις κανένα mi A3  μεταχειρισμένο είναι το ιδανικό μέγεθος, το έχω ευχαριστηθεί και πάνω απ'όλα είναι πύραυλος με σούπερ κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chios είπε

Ερείπιο είναι, μέχρι 100€ καλά είναι παραπάνω δεν αξίζει, τον χρόνο πιστεύω θα τον βγάλει.

Αν βρεις κανένα mi A3  μεταχειρισμένο είναι το ιδανικό μέγεθος, το έχω ευχαριστηθεί και πάνω απ'όλα είναι πύραυλος με σούπερ κάμερα.

Και εγώ το έχω φίλε αλλά απογοητευμένος κυριως Γτ παιχνίδια ενώ τα κατεβάζει από playstore πάει να τα ανοίξει και λέει είναι σε αναμονή και τα κλείνει..δν έχω ιδέα τι φταίει..με απογοήτευσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astrea966 είπε

2χρονο s10e στα 250 αξιζει για αγορα αυτη τη στιγμη?

Με 3100mAh μπαταρία για μένα αποτυγχάνει στο θέμα της αυτονομίας. Εγώ προσωπικά θα κοιτούσα για μεταχειρισμένο Mi 9T κι ας είναι λίγο πάνω από 150mm το μήκος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω πει στο αρχικο μου μηνυμα το τηλεφωνο δεν το θελω για προεκταση του χεριου μου.περισσοτερο μιλαω με bluetooth παρα το κραταω στο χερι για αλλη χρηση.προσωπικα δεν το χρησιμοποιω πανω απο 2-3 ωρες ημερησιως εκτος κλησεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, astrea966 είπε

οπως εχω πει στο αρχικο μου μηνυμα το τηλεφωνο δεν το θελω για προεκταση του χεριου μου.περισσοτερο μιλαω με bluetooth παρα το κραταω στο χερι για αλλη χρηση.προσωπικα δεν το χρησιμοποιω πανω απο 2-3 ωρες ημερησιως εκτος κλησεων

Το Mi 9T είναι στα 156mm. Ανέφερα το μήκος εντελώς πληροφοριακά κι όχι για να τονίσω ότι είναι μεγάλο. Ίσως δεν το διατύπωσα καλά.

Κατά τη γνώμη μου είναι μια χαρά. Χρησιμοποιώ το Mi A3 που έχει παρόμοιες διαστάσεις και έχω πιάσει στα χέρια μου μεγαλύτερα κινητά όπως το Poco X3. Καμία σχέση.

Εγώ προσωπικά δεν θα πρότεινα το S10e γιατί κατά την γνώμη μου ούτε αυτό θα βγάζει μια μέρα. Αλλά όσων αφορά το μέγεθος σίγουρα είναι ό,τι πιο κοντά στο Redmi 4X.

Να σημειώσω ότι δεν έχω δουλέψει κανένα από αυτά τα δυο κινητά (Mi 9T και S10e) απλά γράφω με βάση όσα διαβάζω στο διαδίκτυο.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Το Mi 9T είναι στα 156mm και κάτι ψιλά. Ανέφερα το μήκος εντελώς πληροφοριακά κι όχι για να τονίσω ότι είναι μεγάλο. Ίσως δεν το διατύπωσα καλά.

Κατά τη γνώμη μου είναι μια χαρά. Χρησιμοποιώ το Mi A3 που έχει παρόμοιες διαστάσεις και έχω πιάσει στα χέρια μου μεγαλύτερα κινητά όπως το Poco X3. Καμία σχέση.

Εγώ προσωπικά δεν θα πρότεινα το S10e γιατί κατά την γνώμη μου ούτε αυτό θα βγάζει μια μέρα. Αλλά όσων αφορά το μέγεθος σίγουρα είναι ό,τι πιο κοντά στο Redmi 4X.

Να σημειώσω ότι δεν έχω δουλέψει κανένα από αυτά τα δυο κινητά (Mi 9T και S10e) απλά γράφω με βάση όσα διαβάζω στο διαδίκτυο.

δεν αντιλεγω καθολου σε αυτο που λες.απλα ο γιος μου εχει το redmi 8 pro και η γυναικα το redmi 9s και πραγματικα δεν μπορω να τα κρατησω με το ενα χερι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Αυτό το κινητό αξίζει μόνο αν έχεις σκοπό να το πάρεις στην δουλειά ή σε εκδρομές στη φύση ας πούμε όπου και να το χτυπήσεις αντέχει περισσότερο σε σύγκριση με τα άλλα. Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις rugged κινητό. Εκτός βέβαια αν σε κάποιους αρέσει η εμφάνιση τους, (σε μένα όχι) αλλά γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...