Προς το περιεχόμενο

Βρήκα δουλειά!


leontas3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πρώτη δουλειά στα 33 με αποστολή βιογραφικών που εξέτασε η Αμερικάνικη εταιρία με βάση την Αθήνα ψαχνοντας Developer, και σε προσέλαβε παρότι δεν ξέρεις να γράφεις κώδικα, και εδώ που τα λέμε δεν την πολυγουστάρεις τη θέση, αλλα οκ, θα δοκιμάσεις, και αν δεν σου κάνει θα φύγεις.

Επειδή όμως είχες στείλει 40 βιογραφικά και ένιωθαν πίεση μη σε κλέψει η εταιρία που ζητούσε γραφίστα, παρότι ντάξει, δεν είσαι και καλός στη ζωγραφική, αλλα ένα SMILE με φοινικά το κάνεις αρκετά καλά, αποφάσισαν να σου δώσουν 1300 καθαρά, συν αμάξι συν μπένεφιτς.

Κύρια ανησυχία σου όμως είναι οτι εσύ ψάχνεις να δίνεις κατευθύνσεις χωρίς προϋπηρεσία, επειδή το όνειρο σου είναι να ενορχηστρώσεις επαγγελματίες που θα σε ακούνε να τους εξηγείς με κεφτεδάκια σαν τον Αλέφαντο τι σύστημα θα παίξει η επιχείρηση.

Δεν ξέρω από που να πιαστώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, papp0us said:

αλλα ένα SMILE με φοινικά το κάνεις αρκετά καλά

Φσσ με έστειλες χρόνια πίσω.
Πάρτε και κάτι σχετικό έτσι για την ιστορία.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι το έχουμε κάνει εδώ μέσα, Αμέρικαν Μπαρ; 
Παιδιά Παρασκευή τα ανοίγουμε αυτά και κατά προτίμηση στο Μπλά Μπλά. 

Ούτε τα βασικά δηλαδή.

 

Σε κάθε περίπτωση ο φίλος μας ο TS επιτελεί κοινωνικό έργο.

Επεξ/σία από kaliakman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Αδερφέ τελικά το επίδομα οθόνης θα το πάρεις?

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε σε ένα νέο παιδί που κάνει τα πρώτα του βήματα στην αγορά εργασίας.

Το επίδομα δεν το πήρα δυστηχώς το παρέβλεψα γιατί μου πλήρωσαν για όλον τον απαραίτητο εξοπλισμο που χρειαζόμουν για να δουέψω από το σπίτι (οθονη,καρεκλα,γραφείο κτλ). 

Ετσι και αλλιώς έτσι όπως το πάνε δεν βλέπω να συνεχίζω να τους προσφέρω τις υπηρεσίες μου για πολύ ακόμα.

Δεν ξέρω αν αυτή η συνεργασία θα είναι μακροπρόθεσμη γιατι εγώ αρνούμαι να γράψω έστω και μια γραμμή κώδικα, δεν είμαι εγώ για αυτά.

Με βλέπω να αλλάζω δουλειά πριν το καλοκαίρι και αυτή τη φορά θα έχω και τουλάχιστον 6 μήνες προυπηρεσία σε εναν μεγάλο αμερικάνικο όμιλο σαν όπλο στην φαρέτρα μου.

Είμαι της άποψης πως τα όνειρα σου πρέπει να τα κυνηγάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leontas3 είπε

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε σε ένα νέο παιδί που κάνει τα πρώτα του βήματα στην αγορά εργασίας.

Το επίδομα δεν το πήρα δυστηχώς το παρέβλεψα γιατί μου πλήρωσαν για όλον τον απαραίτητο εξοπλισμο που χρειαζόμουν για να δουέψω από το σπίτι (οθονη,καρεκλα,γραφείο κτλ). 

Ετσι και αλλιώς έτσι όπως το πάνε δεν βλέπω να συνεχίζω να τους προσφέρω τις υπηρεσίες μου για πολύ ακόμα.

Δεν ξέρω αν αυτή η συνεργασία θα είναι μακροπρόθεσμη γιατι εγώ αρνούμαι να γράψω έστω και μια γραμμή κώδικα, δεν είμαι εγώ για αυτά.

Με βλέπω να αλλάζω δουλειά πριν το καλοκαίρι και αυτή τη φορά θα έχω και τουλάχιστον 6 μήνες προυπηρεσία σε εναν μεγάλο αμερικάνικο όμιλο σαν όπλο στην φαρέτρα μου.

Είμαι της άποψης πως τα όνειρα σου πρέπει να τα κυνηγάς

33 ετών δεν είσαι νέο παιδί.Κακομαθημένο παιδί στο μυαλό είσαι.

Ελπίζω πραγματικά να τρολάρεις .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leontas3 είπε

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε σε ένα νέο παιδί που κάνει τα πρώτα του βήματα στην αγορά εργασίας.

Το επίδομα δεν το πήρα δυστηχώς το παρέβλεψα γιατί μου πλήρωσαν για όλον τον απαραίτητο εξοπλισμο που χρειαζόμουν για να δουέψω από το σπίτι (οθονη,καρεκλα,γραφείο κτλ). 

Ετσι και αλλιώς έτσι όπως το πάνε δεν βλέπω να συνεχίζω να τους προσφέρω τις υπηρεσίες μου για πολύ ακόμα.

Δεν ξέρω αν αυτή η συνεργασία θα είναι μακροπρόθεσμη γιατι εγώ αρνούμαι να γράψω έστω και μια γραμμή κώδικα, δεν είμαι εγώ για αυτά.

Με βλέπω να αλλάζω δουλειά πριν το καλοκαίρι και αυτή τη φορά θα έχω και τουλάχιστον 6 μήνες προυπηρεσία σε εναν μεγάλο αμερικάνικο όμιλο σαν όπλο στην φαρέτρα μου.

Είμαι της άποψης πως τα όνειρα σου πρέπει να τα κυνηγάς

Έχεις απόλυτο δίκιο ! Αξίζεις πολλά παραπάνω! Φύγε αύριο κι ολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε μιλας με SpaceX να ξεκινησεις εκει ,να σου δωσουν και το δικο σου Starship και αποκλειστικο δορυφορο starlink για να μπορεις να τους μανατζαρεις εξ αποστασεως?

Και μια φορα το μηνα πεταγεσαι απο κει με το διαστημοπλοιο για να σε βλεπουν και απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...