Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, kournias είπε

ακριβώς, αφού περάσεις τα στοιχεία της κάρτας σου, θα πρέπει να μπεις στο ebanking της εθνικής να κάνεις αποδοχή της εντολής πληρωμής που με τη σειρά της απαιτεί  ενα κωδικό που σου στέλνει η τράπεζα με sms στο κινητό σου, στη συνέχεια επανέρχεσαι στο site της MM και βλέπεις οτι η παραγγελία σου ολοκληρώθηκε, λαμβάνεις κι ενα μήνυμα στο email σου τύπου ...η παραγγελία σου... είναι στα καλύτερα χέρια!!!

τουλάχιστον έτσι έγινε σε μενα

Φτού....έχει η μάνα μου κάρτα της Εθνικής αλλά δεν έχει e banking...Δηλαδή αν κάνω την πληρωμή ηλεκτρονικά στο MM, μέσω κάρτας θα πρέπει να υπάρχει e banking? Με άλλες κάρτες που πληρώνω δεν μπαίνω απαραίτητα στο e banking μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, chriskourou είπε

Είδες να γράφω πως η 77άρα είναι αδικαιολόγητα ακριβή; Έτσι κι αλλιώς διαφορά από τις 55 στις 65 σε σχέση με τη διαφορά από τις 65 στις 77 ήταν δυσανάλογη και πριν τις προσφορές. Η διαφορά παρέμεινε ουσιαστικά ίδια και επιμένω, είναι αστεία.

Το γνωρίζω έχω αλλάξει 3 oled τα τελευταία 4 χρόνια, οπότε τις παρακολουθώ. Αλλά στις 77 η χαμηλότερη κατηγορία είναι η CX, συνεπώς δεν μπορώ να συγκρίνω άλλη με τη ΒΧ

Οι τιμές στις τηλεοράσεις δεν πάνε ούτε με το κιλό ούτε με τις ίντσες...

Οι 55 ίντσες παράγονται πιο μαζικά και για αυτό έχουν και καλύτερη τιμή. Η 48cx όταν είχε βγει σε μερικά μαγαζιά ήταν πιο ακριβή από την 55cx.

Τέλος, για θέμα σύγκρισης, η 77ρα έχει +90% το μέγεθος από μια 55ρα

http://www.displaywars.com/55-inch-16x9-vs-77-inch-16x9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρω ότι μάντης κανείς δεν μπορεί να γίνει αλλά εδώ κουβεντιάζουμε και λέμε εκτιμήσεις: Αντίστοιχες καταστάσεις με 65αρες oled περιξ των 700 ευρώ (έστω έμμεσα) προσωπικά εσείς βλέπετε να έχουμε το προσεχές διάστημα? Κι όταν λέω το προσεχές διάστημα εννοώ προσεχή black friday και επόμενες αντίστοιχες περιόδους προσφορών. Ή είναι ένα μεμονωμένο γεγονός το σκηνικό που ζούμε αυτή τη στιγμή?Πως το κόβετε εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Παιδιά ξέρω ότι μάντης κανείς δεν μπορεί να γίνει αλλά εδώ κουβεντιάζουμε και λέμε εκτιμήσεις: Αντίστοιχες καταστάσεις με 65αρες oled περιξ των 700 ευρώ (έστω έμμεσα) προσωπικά εσείς βλέπετε να έχουμε το προσεχές διάστημα? Κι όταν λέω το προσεχές διάστημα εννοώ προσεχή black friday και επόμενες αντίστοιχες περιόδους προσφορών. Ή είναι ένα μεμονωμένο γεγονός το σκηνικό που ζούμε αυτή τη στιγμή?Πως το κόβετε εσείς?

Στη black friday ΟLED 55αρα δεν επεσε κατω απο χιλιαρικο... Στις τηλεορασεις παραδοσιακα οι καλυτερες τιμες ειναι Φλεβαρη Μαρτη που αλλαζουν τα μοντελα, και οχι στη BF. Σε οτι αφορα το μελλον εκτιμω οτι του χρονου τετοια περιοδο εφοσον εγινε η αρχη ίσως ξαναγινει, αλλα οπως ειπες και εσυ μαντης δεν ειναι κανεις... Η τιμη και για την 55 και για την 65 ειναι μοναδικες με τα μεχρι τωρα δεδομενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OLED 65αρα στα 700 ευρώ δυσκολα θα ξαναπαιξει σύντομα...

Απλά το κακό με την ΒΧ ειναι ο επεξεργαστής α7 σε σχεση με το α9 της CX

και την υποστήριξη που θα χει η ΒΧ στο μέλλον σε αναβαθμισεις αλλα και η περιοσμενη φωτεινότητα της για OLED

Δλδ. αν μπορει κάποιος ας πάρει τη CX που εχει και ελαχιστες διαφορές με το νέο μοντελο C1 του 2021.

Από την άλλη αν δεν σε ενδιαφέρει το Gaming και το HDR σε ταινίες αλλα βλέπεις 80% τηλεοπτικά κανάλια 

τότε μπορείς με 700 ευρώ (1046-30% επιστροφή) να πάρεις την 75αρα sammy Qled 70 T ή την 65αρα Sony 9096

Τέλος με 900 ευρώ (1286-30%) αγοράζεις 86αρα LG 8500 με 100αρι πανελ που φάνταζε αδιανόητο  πριν λίγο καιρό

για 86 ιντσες τηλεόραση...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, avacan23 είπε

OLED 65αρα στα 700 ευρώ δυσκολα θα ξαναπαιξει σύντομα...

Απλά το κακό με την ΒΧ ειναι ο επεξεργαστής α7 σε σχεση με το α9 της CX

και την υποστήριξη που θα χει η ΒΧ στο μέλλον σε αναβαθμισεις αλλα και η περιοσμενη φωτεινότητα της για OLED

Δλδ. αν μπορει κάποιος ας πάρει τη CX που εχει και ελαχιστες διαφορές με το νέο μοντελο C1 του 2021.

Από την άλλη αν δεν σε ενδιαφέρει το Gaming και το HDR σε ταινίες αλλα βλέπεις 80% τηλεοπτικά κανάλια 

τότε μπορείς με 700 ευρώ (1046-30% επιστροφή) να πάρεις την 75αρα sammy Qled 70 T ή την 65αρα Sony 9096

Τέλος με 900 ευρώ (1286-30%) αγοράζεις 86αρα LG 8500 με 100αρι πανελ που φάνταζε αδιανόητο  πριν λίγο καιρό

για 86 ιντσες τηλεόραση...

 

Προσωπικα δεν θα εδινα παραπανω απο 150 ευρω για να παω σε CX για την παραπανω φωτεινοτητα, τον επεξεργαστη και τα +2 hdmi 2.1 ports. Το λεω αυτο χρησιμοποιοντας καθημερινα ΜΟ 6-8 ωρες την BX για gaming (xbox series x), streaming (netflix+prime) και λιγο τηλεοπτικο (κυριως μεσω cosmote).

Αυτο με τα updates που αναφερεις, βλεπω οτι τουλαχιστον στις B9-C9 αλλα και BX-CX οτι ενημερωση βγαινει για την μια βγαινει και για την αλλη. Τωρα σε 5 χρονια δεν ξερω τι θα γινεται..

Ξαναβαζω τις ρυθμισεις απο προηγουμενο ποστ μου για να βοηθησω τους νεους κατοχους:

(αφορα GX, CX & BX):

Γενικες εικονας

Για Xbox Series X

Για PS5

Και για αυτους που προτιμουν να διαβαζουν τις ρυθμισεις απο το να τις δουν σε video:

LG BX Calibration Settings

Επεξ/σία από Crus
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά απ ότι βλέπω μόλις αυτή τη στιγμή μάλλον πως τελείωσε το όνειρο...

Τ' όνειρο τέλειωσε νωρίς...

Δεν ξέρω αν ήταν για κακό ή για καλό,πάντως προσωπικά είχα ακόμα ένα ας πούμε καθαρά ηθικό φραγμό που με έκανε να το ξανασκέφτομαι...Αυτό ήταν κυρίως το γεγονός πως είμαι ήδη κάτοχος της LG OLED 65C8PLA.Πραγματικά νιώθω ανάμεικτα συναισθήματα παιδιά!

Καλύτερα να μην είχα μπει σε αυτό το δίλημμα,δεν ξέρω! Εύχομαι καλοθέατες σε όσους τις παραλάβουν και να τις χαρούν με όλη την καρδιά τους!

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες απλά να ενημερώσω ότι (δυστυχώς) αν η LG της προσφοράς αγοραστεί με τιμολόγιο τότε δεν υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης από την ίδια την LG ή τουλάχιστον αυτή την ενημέρωση έλαβα.
Αν το γνώριζα εξαρχής, ίσως έβαζα την επέκταση του καταστήματος, ίσως και όχι αλλά όπως και να έχει χάνεται αυτή η δυνατότητα από την LG αν σκοπεύετε να κόψετε τιμολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, coyote2 είπε

εμένα μου στείλανε εμαιλ να πάρω επέκταση εγγύησης.... δε μου γράφουν κάτι

Πριν ποστάρω ακριβώς μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο. Βέβαια δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω και μιας που το αναφέρεις αυτό, πιθανότατα να διεκδικήσω την επέκταση και εγώ αλλά σε άσχετο χρόνο στο μέλλον (αφού υπάρχει η δυνατότητα αγοράς οποιαδήποτε στιγμή στα 2 χρόνια).

Μόλις τώρα, Lefteris235 είπε

τι εννοείς?

Ότι όντως εξαντλήθηκαν οι LG της προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...