Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ADSL Vodafone. Συνεχείς απόσυνδέσεις (FEC/HEC/CRC Errors) και απόψεις αντιμετώπισης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 10/04/2021 at 19:07, BritGreek said:

H συγκεκριμένη εταιρεία σε προσφορά που μου έκανε και εμένα τόνισε ότι οι τιμές που δίνουν όταν καλούν για προσφορά είναι μόνο για τη διάρκεια της ημέρας και μόνο. Επειδή κάλεσα μόνος μου μετά από μερικές ημέρες, πράγματι μου ζητούσαν αδιαπραγμάτευτα περισσότερα χρήματα, κάτι το οποίο αρνήθηκα. Ίσως κάτι έχει αλλάξει. Επίσης, το παράλογο της υπόθεσης είναι το ότι, ενώ έχω αρκετές γραμμές, δεν μου δίνουν την ίδια τιμή για ανανέωση, με τίποτα. 

Το θέμα μου είναι πως δεν τους ζητάω προσφορά καλύτερα γιατί θέλω να αλλάξω από μόνος μου. Με υποχρεώνουν έμμεσα μην παρέχοντας έστω τις ταχύτητες που είχα, δλδ 4 Mbps. Τώρα έχουμε πέσει στα 2,3Mbps και δεν κάνουν και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Από πότε; Γιατί σε εμένα απέδωσε τα μεγιστα πριν ένα μηνα.

Λιγότερο. Να σημειώσω ότι έχω αρκετές γραμμές στην εταιρεία και εννοείται ότι πληρώνω στην ώρα μου, άρα δεν είναι να πεις ότι δεν τους συμφέρει. Την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα, η απάντηση ήταν ότι "μπορώ να πάω σε όποια εταιρεία θέλω, αλλά δεν μπορούν να μειώσουν την τιμή που προτείνουν". Κάθε γραμμή έχει τη δική της προσφορά, και ας είναι στο ίδιο μητρώο συνδρομητή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, BritGreek said:

Λιγότερο. Να σημειώσω ότι έχω αρκετές γραμμές στην εταιρεία και εννοείται ότι πληρώνω στην ώρα μου, άρα δεν είναι να πεις ότι δεν τους συμφέρει. Την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα, η απάντηση ήταν ότι "μπορώ να πάω σε όποια εταιρεία θέλω, αλλά δεν μπορούν να μειώσουν την τιμή που προτείνουν". Κάθε γραμμή έχει τη δική της προσφορά, και ας είναι στο ίδιο μητρώο συνδρομητή. 

Ειχες μιλήσει αφού είχες κάνει αίτημα διακοπής ή όχι; Γιατί αναλόγως το αίτημα <<ανοίγουν>> άλλες εκπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...