Προς το περιεχόμενο

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. (Marvel, 2021)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, mike299 είπε

Καλά, για 92 και 98% δεν είναι ούτε στο μυαλό του δημιουργού της. Είναι μια μέτρια ταινία δράσης με υψηλή παραγωγή, μέτριες ερμηνείες πλην των δύο ιερών τεράτων, ένα άθλιο sidekick character, που την βλέπεις μια φορά με την παρέα και δεν ξανασχολείσαι.

Με 430εκ εισπράξεις worldwide για Disney/marvel ταινία την λες και semi-flop πάντως.

430 εκ σε εποχη covid χωρίς να εχει κυκλοφορια στην κινα? ουτε στο πιο τρελο τους ονειρο δεν το περιμεναν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
24 minutes ago, mike299 said:

Με 430εκ εισπράξεις worldwide για Disney/marvel ταινία την λες και semi-flop πάντως.

Για άλλες χρονιές ναι, για τις τελευταίες 2 όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mecanomecano είπε

Εγω την ειδα με τα παιδια και περασαμε καλα,ε ναι Disney παραγωγη για μικροτερες ηλικιες ειναι-καλη για "εισαγωγη" στο subject "Asian cinema" για να τους περασω μετα  σε πιο αυθεντικο/δυνατο υλικο :P 

Ε ναι, μετά βάλε τους το The Raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως κάνει γερή κοιλιά το MCU. Black Widow, αυτό, Hawkeye (τα 2 πρώτα επεισόδια που έχουν βγει) και ίσως το Eternals.

Δυστυχώς μέχρι τη σκηνή του λεωφορείου άντεξα χωρίς να πιάσω κινητό. Αδιάφορο και εντελώς προβλέψιμο μου φάνηκε, κρατάω Leung & Yeoh.

Ελπίζω να ρεφάρουμε με Spider-Μan! 💪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσο τα τελευταια MCU οσο και τα προσφατα DCEU (Aquaman,Shazam! κλπ) συν τα Venom δειχνουν ξεκαθαρα οτι πλεον στοχος ολων αυτων των ταινιων  ειναι οι μικρες ηλικιες.Ειναι entertainment for kids και το οτι οι μεγαλυτεροι μπορει να τα βρισκουν ανοητα προβλεψιμα κλπ  ειναι αδιαφορο για τα studio.Οσοι εχουμε....τελειωσει το σχολειο δεν ειμαστε το target group.Υπαρχει και το Joker-απλα η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

Αυτο που μου αρεσε περισσοτερο στο  "Shang-Chi..." ειναι η πολυ ωραια εικονα τα χρωματα κλπ που εχει σε μια high-end οθονη ή προτζεκτορα.Παλιοτερες Marvel δεν ειναι ετσι συνηθως οπτικα τις εβρισκα προς το γκριζο/βαρετο.

Επεξ/σία από mecanomecano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως σωθηκε λιγο απο το χιουμορ, μεχρι επιτελους να φτασουμε στο τελος. Οκ, fun to watch ενα χαλαρο απογευμα.

Περιμενουμε spider man τωρα (και καλη ποιοτητα σε eternals γκουχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετριότητα, δεν ήταν για σινεμά, ευτυχώς που δεν πήγα να το δω αλλά για ένα απόγευμα Σαββάτου καλή είναι.

Έχει πάρει την κατηφόρα το MCU ή είναι η ιδέα μου; Κάθε πέρσι και καλύτερα μου φαίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/11/2021 στις 12:42 ΜΜ, SabotazNic είπε

Ευτυχως σωθηκε λιγο απο το χιουμορ, μεχρι επιτελους να φτασουμε στο τελος. Οκ, fun to watch ενα χαλαρο απογευμα

Υπαρχουν τοσο καλες κωμωδιες που μπορει καποιος να δει, προτιμω να βαλω ας πουμε το τρελες σφαιρες για εκατοστη φορα και να το απολαυσω παρα να δω αυτο το πραμα για να γελασω με τα τετριμενα αστεια του. Οταν σταματησουν να κανουν χιουμορ καθως μαχονται ισως τους παρει κανεις στα σοβαρα...  Ηταν τωρα αυτο ταινια δρασης? Ειχε αγωνια? Γελιο? Τι ηταν?

Επεξ/σία από qspock
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταινια της Marvel που μπορω να πω οτι αδικησα. Ειχα δει το πρωτο μισο πριν κανα μηνα το οποιο περα απο τα 10 λεπτα στην αρχη το υπολοιπο μου φανηκε ανουσιο με κακα αστεια και κλισε αλλα σημερα που την τελειωσα πιστευω οτι το δευτερο μισο αναπληρωνει τον χαμενο χρονο της πρωτης ωρας. Στο διαταυτα. Εχουμε μερικες εξαιρετικες χορογραφιες στις μαχες ο τελικος προορισμος ειναι καθαρη μαγεια και εχει και συναισθημα. Τα εφε και η εικονα ειναι οτι καλυτερο εχω δει πανεμορφα τοπια χρωματα και ποιοτικοτατο cgi. Καποια πραγματα γινονται καπως γρηγορα δεν γινεται ταινια της marvel χωρις κλισε αλλα τα παραβλεπουμε. Η ταινια εχει οχι 1 αλλα 2 σκηνες μετα το τελος. Δεν ειναι η καλυτερη της Marvel αλλα ειναι μεσα στη 10αδα ανετα. 7.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ μια χαρά την ευχαριστήθηκα. Πόσο λιγότεροι "παιδικές" και χωρίς κλισέ είναι οι υπόλοιπες stand alone ταινίες της Marvel δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Kasrith είπε

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ μια χαρά την ευχαριστήθηκα. Πόσο λιγότεροι "παιδικές" και χωρίς κλισέ είναι οι υπόλοιπες stand alone ταινίες της Marvel δηλαδή; 

Ποιος είπε ότι δεν είναι παιδικές και γεμάτες κλισέ και οι υπόλοιπες ταινίες της Marvel? Αυτό είναι ακριβώς το πρόβλημα. Το ότι το έχουμε βαρεθεί και έχουμε χάσει τον ενδιαφέρων που υπήρχε μέχρι τουλάχιστον το Endgame.

Θέλουμε κάτι διαφορετικό να δούμε επιτέλους και όχι συνεχείς επαναλήψεις της ίδιας συνταγής με διαφορετικά υλικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...