Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα Γραμμών Dsl και εμπειρίες ανα την Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου την εφεραν επιτελους, μετα απο 4 μηνες που την περιμενα,πριν απο 1,5 εβδομαδα.

Τα σεταρω και ολα καλα.Παω να μπω αλλα δεν....

Τελικα εκανε αναβαθμιση ο οτε στα router γιατι ειχαν γεμισει...Ολα καλα 3 μερες μετα,μεχρι που παω να μπω την 4η,και εκανε αναβαθμιση η Tellas....

Tωρα κοντευω παλι το 3ημερο και σκεφτομε ποιανου σειρα ειναι να κανει αναβαθμιση....Μπορει αυτη τη φορα να μου την κανει η δεη :D ...ποιος ξερει...

 

Υ.Γ.τελικα εβαλα μεσων για να την βαλου ποιο γρηγορα... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λοιπον!εκανα αιτηση για 256/128 στη vivodi 8-7-04.με πηραν τηλ 22-7 για να μου πουν οτι η γραμμη ειναι ετοιμη και να κλεισουμε ραντεβου να μου παραδωσουν τον εξοπλισμο και να κανουν μια μετρηση στη γραμμη.την επομενη ηρθε ο τεχνικος τους,εκανε κατι μετρησεις,ολα οκ,μου εδωσε και το μοντεμ ετοιμο ρυθμισμενο.το μονο που εκανα ηταν να το συνδεσω στο pc μου και να βαλω user k pass κ απο τοτε ειμαι online χωρις κανενα προβλημα και κατεβαζω σταθερα με 27-28 kb/sec.κοστος : 35 η ενεργοποιηση και 40 το μηνα για 256/128.μοντεμ δωρεαν λογω προσφορας και εγκατασηαση εκανα εγω (σιγα το δυσκολο)καμια σχεση τιμη/αποδοση με pstn isdn.α,μη ξεχασω,περιοχη καλλιθεα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ οταν δεν ανακατεβεται ο πΟΤΕς ολα γινονται στην ωρα τους. Εμενα παντως με διαβεβαιωσαν σημερα οτι μεχρι την τριτη-τεταρτη θα ειμαι Online για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ο οτε μπαινει στη μεση γιατι πρεπει να κανει τη μετατροπη στη γραμμη που εχει μισθωμενη η vivodi.οταν ειχα παρει τηλ στο 134 μου ειχαν πει -για καλλιθεα παντα- οτι και μεσω οτε να εβαζα adsl θα επαιρνε η ολη ιστορια γυρω στις 15 ημερολογιακες και οχι εργασιμες!πραγμα που μου εκανε εντυπωση φυσικα αλλα τελικα μαλλον ισχυει για τη περιοχη.επισης μου ειχαν πει οτι εβαζαν adsl μονο over isdn (που ειχα) στη περιοχη μου και οχι σε pstn.εγω για να ειμαι ειλικρινης τη περιμενα για τελη αυγουστου τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με vivodi access ειμαι!απλα λεω οτι και για εκει μπαινει στη μεση ο οτε γιατι η dsl συχνοτητα περναει μεσα απο την ηδη υπαρχουσα γραμμη του οποτε πρεπει να περιμενεις να κανουν απο τον οτε τις συνδεσεις με το δικτυο της vivodi (το οποιο ειναι ουσιαστικα μισθωμενες γραμμες του οτε αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prin apo dio vdomades ekana aitisi adsl ston ote (Kavala) kai epeidi eixe liksei i sindromi isdn pou eixa eipa na kano mia aoristou xronou oste na tin diakopso otan erthei i adsl. Zitisa isdn 128 kai mou leei i ipallilos "ti na tin kaneis toso grigori, auti einai gia epixeiriseis!!". Grr tsatistika. O enas ipallilos mou elege oti tha erthei se kamia 15 meres kai o allos meta tous olympiakous. Ante na vgaleis akri. Tora eimai se seira protereotitas, na doume poso tha perimeno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Επιτέλους μετά από κάπου 3+ μήνες ήρθε ο (π)ΟΤΕ και μου έδωσε την ευκαιρία να συνδεθώ με ADSL.

:D :D :D

- Την περασμένη Τετάρτη (21-7-2004) μου τηλεφώνησε ένας, τεχνικός μάλλον, και με ρώτησε αν θέλω τελικά ADSL ή όχι. Αφού του είπα πως θέλω, μου είπε πως σε 10 μέρες θα συνδεθώ. Σιγά βέβαια μην περίμενα μέχρι τότε, οπότε την Πέμπτη 29-7-2004 πήρα τηλέφωνο στο κέντρο ADSL 8011167700 και εκεί μου έιπε μια κυρία πως μπορούσα να ζητήσω ενεργοποίηση της υπηρεσίας, όπως και έκανα.

- Σήμερα πήγα και αγόρασα μια σύνδεση αορίστου χρόνου από OTEnet (μην ρωτήσει κανείς γιατί ...) και μέσα σε μια ώρα ήμουν μέσα.... ΟΛΕ!!!!!

 

- Οδός μου => Πανόρμου 6 - Ευαγγελίστρια (κοντά στο Αριστοτέλειο & Εθνικής Αμύνης) - Θεσσαλονίκη...

 

- Στο επίσημο site του ΟΤΕ λέει πως δεν υπάρχουν ελεύθερες πόρτες ακόμη κτλ...

- Ξέχασα να ρωτήσω πόσους από τις 3.000-4.000 αιτήσεις (πριν από 3 μήνες) έχουν ικανοποιήσει... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δεν ειναι vivodi access...

ε τοτε εισια πολυ κ@λ@φαρδ@ς

 

akoma kai me vivodi access na eisai, panta tha mpleketai stin mesi o ote. I vivo exei ta dika tis dslam, oxi ta dika tis xalkina kalwdia. auta ta misthwnei apo ton ote kai gi' auto akoma kai an einai ola apo vivodi tha erthei kai otetzis spiti sou.

 

oti tha erthei se kamia 15 meres

 

kai optiki ina mexri tin agglia na tous zitiseis, se 15 meres tha sou poun oti tha einai etoimi. den vlepete ti ginetai me ton kosmo na perimenei gia 4 ++++ mines na mpei i kwlogrammi. auto me tous olumpiakous einai logiko, giati twra oloi oi dhmosioi upalliloi, kai kuriws oi otetzides einai apasxolhmenoi (sthn suggekrimeni periptwsi me tis tilepoikoinwnies) opote pou na vroun kairo na kanoun anavathmisi sta dslam kai na pernane grammes se autous pou to zitisane miso xrono prin!!!!

 

Δηλαδή είμαι απο τους ελάχιστους που μέσα σε 10 μέρες τα είχα όλα έτοιμα;

 

Αρχίζω και νοιώθω μαλάκας που περιμένω να μου έρθει το modem

 

Profanws kai eisai apo tous elaxistous. to modem ti to perimeneis??? to exeis plirwsei??? an nai, pigaine apo ta grafeia tous kai apithse na sou to dwsoun. an oxi, agorase ena diko sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...