Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα Γραμμών Dsl και εμπειρίες ανα την Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλαμάκι ακόμα περιμένω DSL over PSTN :(

Φαντάσου να κάνω και αίτηση κιόλας...

 

Φίλε αν περιμένεις να δεις ότι υπάρχει διαθεσιμότητα σε κάποιο site (oteshop ή ondsl) τότε την πάτησες. Μπορεί να μην βάλεις και ποτέ. Στην περιοχή μου, έλεγαν τα παραπάνω sites, ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από τον Δεκέμβριο, έκανα αίτηση τον Μάρτιο και τον Απρίλιο είχα DSL και τα sites ακόμα έγραφαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!! Γι'αυτό λοιπόν μην περιμένεις να δεις κάτι τέτοιο πρώτα για να κάνεις αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αυτη την έλλειψη γνώσης παει να καλύψει καπως αυτο το topic.

Περα απο τα sites, μπορεί ο διπλανός μας στην περιοχή μας να έχει ίδια πείρα από dsl εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλαμάκι ακόμα περιμένω DSL over PSTN :(

Φαντάσου να κάνω και αίτηση κιόλας...

 

Φίλε αν περιμένεις να δεις ότι υπάρχει διαθεσιμότητα σε κάποιο site (oteshop ή ondsl) τότε την πάτησες. Μπορεί να μην βάλεις και ποτέ. Στην περιοχή μου' date=' έλεγαν τα παραπάνω sites, ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από τον Δεκέμβριο, έκανα αίτηση τον Μάρτιο και τον Απρίλιο είχα DSL και τα sites ακόμα έγραφαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα!! Γι'αυτό λοιπόν μην περιμένεις να δεις κάτι τέτοιο πρώτα για να κάνεις αίτηση.[/quote']

 

Το πληροφορήθηκα και απο web και απο 134. :cry:

Όμως λόγω του οτι δεν γνωρίζω αν θα παραμείνω στην περιοχή δεν κάνω ακόμα. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patra, kai sugkekrimena sto Rio.... ginetai panikos....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

exoun kleisei ola ta free ports kai den kseroun akomi pote tha einai diathesima alla! pros to paron arkeisai na katatheseis tin aitisi sou, kai na mpeis stin ateleiwti oura!

Oi foitites kiriws(oi pio porwmenoi) exoun arxisei kai to pianoun to noima... ;)

(to mono pou menei einai kai to panepistimio na epikrotisei tin oli prospatheia kai na mas dwsei free connection mesw autou!-Aman kai pote!-) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέροια: Έκανα αίτηση στον ΟΤΕ, το ειδοποιητήριο ήρθε σε 3 μέρες, την επόμενη πήγα πήρα το modem και το σύνδεσα. Η aDSL είχε ήδη ενεργοποιηθεί! Η αίτηση έγινε 19/4 για aDSL over PSTN ;)

 

ISP Forthnet 384/128. Κάποιες μέρες ψιλοσερνόταν, αλλά μετά την αναβάθμιση της forthnet, πετάει.

 

Είμαι και από τους τυχερούς με siemens DSLAM οπότε έχω 448/160 από τον ΟΤΕ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Lamia...(a8hna spiti mou den vazw ektos an parw metagrafh-api8ano :P )

mesa se mia mera eixa adsl...dystyxws den to eixa upologisei kai den eixa oute router alla oute syndromh se isp...epipleon eimai se intracom dslam (se anti8esh me thn a8hna pou 8a eimai se siemens :P ) ara katalavainete ti ginetai... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμία κι εγώ! Σε μία ώρα σύνδεση με το DSLAM και την επόμενη είχα κανονικά Internet!

 

Συμβουλή για Λαμία: να ζητάτε τον κύριο Καλαμπαλίκη, είναι ο μόνος (σχετικά) σχετικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...