Προς το περιεχόμενο

Έρωτας από την πρώτη νότα.


JennyP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

 

Τους ειχα ακουσει για πρωτη φορα σε αυτη τη διασκευη αρχες '90 (στο ραδιο ουτοπια αν δεν κανω λαθος) και ειχα φαει μεγαλο κολλημα τοτε....Ποτε δεν αναγνωριστηκαν οσο θα επρεπε!

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας μπει για καλά στο καλοκαίρι, με πολύ υψηλές θερμοκρασίες, και κάνοντας τα δύο πρώτα μου μπάνια αυτό το Σαββατοκύριακο μου ήρθε στο μυαλό ένα καλακαιρινό (και αγαπημένο) κομμάτι   :-D 

Στην αρχή είπα να το βάλω στο θέμα με τις επιτυχίες του '70 αλλά μετά σκέφτηκα ότι μου αρέσει πάαααρα πολύ και άρα είναι καλύτερα να το αναβάσω εδώ!   :rolleyes:  

Rod Stewart - Sailing   

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Courage of Lassie - Pour tois mon amour

 

... καθώς επίσης και το λατρεμένο 

Courage of Lassie - Sing or die !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Από την πρώτη νότα όμως!

Sleepin Pillow - Black Sea

Πατριωτάκια και κορυφαία!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mikko Joensuu - Closer My God

Ονειρεμένο!

Το παρακάτω είναι ένα τραγούδι του 1982. Παρόλο που υπάρχει θέμα για την δεκαετία αυτή, δεν μπορώ να το αναρτήσω εκεί γιατί είναι ένα από τα ωραιότερα folk τραγούδια που έχω ακούσει μέχρι τώρα! Πραγματικά λατρεία από την πρώτη νοτα!

Laine & Alan - One I love

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα δύο μου αρέσουν πάρα πολύ, και το πρωτότυπο με τον αγγλικό στίχο και η διασκευή με τον ελληνικό στίχο  :)

Twoface – You 

Σοφία Στρατή - Μια πεταλούδα 

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ήμουν έτοιμη να το αναρτήσω στο "ποιο τραγούδι ακούτε τώρα (greek edition)" ... ΑΛΛΑ... μόλις  ξεκίνησε να παίζει κατάλαβα γι' ακόμη μια φορά το λόγο που αυτό το κομμάτι έχει υπάρξει κεραυνοβόλος έρωτας! 😄 

Είναι διασκευή ... ΑΛΛΑ (και πάλι)... καλύτερο από το πρωτότυπο με διαφορά! Το πρωτότυπο ανήκει στους "Εν πλω" τους οποίους ευχαριστώ για τη δημιουργία του τραγουδιού που το πήρε ο κος Σαδίκης και το απογείωσε με τη φωνή του Δημήτρη Καφούσια.

Ντίνος Σαδίκης - Χωρίς κανόνα!  

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρξα ποτέ φανατικός μουσικόφιλος, κυρίως άσχετος που άκουγα τυχαία κομμάτια από τα ΜΜΕ, έτρωγα και την ανάλογα καζούρα/κοροϊδία στο σχολείο.

Δύο είναι τα κομμάτια που άκουσα στα 16-17 και με βοήθησαν να ψαχτώ και να ακούσω όλη την γνωστή metal scene στα επόμενα 4-5 χρόνια. Από πολλούς μεταλλάδες στο παρελθόν έχω φάει κράξιμο και κριτική οτι αυτοί δεν είναι metal, είναι για κοριτσάκια, είναι μπιπ. Δεν με απασχολούν καθόλου, ο καθένας μελετάει και ψάχνεται στο τι είναι metal τι δεν είναι και τι ανήκει που.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...