Προς το περιεχόμενο

Τα υψηλότερα κέρδη των τελευταίων ετών ανακοίνωσε η Samsung


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Το xiaomi μου κάνει 200€ φίλε αλλά έχει γυάλινη πλάτη

Το θέμα είναι τί έχει μέσα από την πλάτη και όχι αυτή καθαυτή η πλάτη. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Άρα επειδή το xiaomi των 200€ έχει γυάλινη πλάτη και φορτιστή είναι καλύτερο από το s21? Ελπίζω να κάνετε πλάκα έτσι;!

Εγώ δεν είπα ότι είναι καλύτερο,είπα απλά ότι έχει γυάλινη πλάτη και ας κάνει κάτι ψιλά

Καλύτερο ήταν σίγουρα από το αντίστοιχο samsung των 200€ 

Και αν θες τη γνώμη μου δεν είμαι καν φίλος της γυάλινης πλάτης καθώς προτιμώ την ανθεκτικότητα από το δήθεν premium

45 λεπτά πριν, kalampakas. είπε

 

ποιο xiaomi εχεις; ειναι σαν να συγκρινεις το tab s7+ με tablet των 200€. Η διαφορα ειναι χαοτικη κι ας μην ειναι γυαλινη η πλατη...

Ξαναλέω και σε σένα όπως είπα και στον φίλο πιο πάνω ότι ένα xiaomi των 200 ευρώ μπορεί να έχει γυάλινη πλάτη 

Το κακό πάντως με τους μη κινέζους κατασκευαστες σε αντίθεση με τους κινέζους είναι ότι δεν έχουν εξίσου ελκυστικές προτάσεις. Και εν τέλει δεν έχουν ούτε καν καλύτερη ποιότητα. Η huawei βγήκε για τα καλά από τη μέση χωρίς τα gapps όπως ήταν και το αναμενόμενο (δεν ξέρω γιατί κάποιοι πίστεψαν το αντίθετο), την xiaomi ειδικά στις πιο γήινες συσκευές όμως δύσκολα τη χτυπάει η όποια samsung. 

Βεβαίως υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην πάρει κανείς κινεζικό που τους σέβομαι και τους αντιλαμβάνομαι. Κι εγώ θα ήθελα να μην χρειαζόταν να πάρω κινεζικό κινητό αλλά αν τα βάλω όλα κάτω δυσκολεύομαι να βρω πιο ολοκληρωμένες συσκευές για τα χρήματα που θέλω να διαθέσω την κάθε δεδομένη στιγμή

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pineza250 είπε

Όλες οι εταιρίες πήραν μεγάλο μερίδιο από την Huawei και την LG. Άρα είναι λογικό να έχουν κέρδη.

Το θέμα είναι ότι αν σένα χρόνο από τώρα θα έχουν κέρδη η μειωμένα κέρδη μιας και η Huawei θα ξανά έρθει πάλι σιγά σιγά στην θέση που ήταν 

Χωρίς Google στην Ευρώπη ελάχιστα άτομα θα το πάρουν ότι και να κάνουν. Δυστιχος αυτή είναι η πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Εγώ δεν είπα ότι είναι καλύτερο,είπα απλά ότι έχει γυάλινη πλάτη και ας κάνει κάτι ψιλά

Καλύτερο ήταν σίγουρα από το αντίστοιχο samsung των 200€ 

Και αν θες τη γνώμη μου δεν είμαι καν φίλος της γυάλινης πλάτης καθώς προτιμώ την ανθεκτικότητα από το δήθεν premium

Ξαναλέω και σε σένα όπως είπα και στον φίλο πιο πάνω ότι ένα xiaomi των 200 ευρώ μπορεί να έχει γυάλινη πλάτη 

Το κακό πάντως με τους μη κινέζους κατασκευαστες σε αντίθεση με τους κινέζους είναι ότι δεν έχουν εξίσου ελκυστικές προτάσεις. Και εν τέλει δεν έχουν ούτε καν καλύτερη ποιότητα. Η huawei βγήκε για τα καλά από τη μέση χωρίς τα gapps όπως ήταν και το αναμενόμενο (δεν ξέρω γιατί κάποιοι πίστεψαν το αντίθετο), την xiaomi ειδικά στις πιο γήινες συσκευές όμως δύσκολα τη χτυπάει η όποια samsung. 

Βεβαίως υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην πάρει κανείς κινεζικό που τους σέβομαι και τους αντιλαμβάνομαι. Κι εγώ θα ήθελα να μην χρειαζόταν να πάρω κινεζικό κινητό αλλά αν τα βάλω όλα κάτω δυσκολεύομαι να βρω πιο ολοκληρωμένες συσκευές για τα χρήματα που θέλω να διαθέσω την κάθε δεδομένη στιγμή

 

Στο low end κομμάτι της αγοράς η αλήθεια είναι ότι η xiaomi παίζει χωρίς αντίπαλο αλλά στα midrange και high end η samsung έχει πολύ πιο ολοκληρωμένες προτάσεις ειδικά αν λάβεις υπόψιν την συνολική εμπειρία και όχι μόνο τα νούμερα στα χαρτιά πχ A52, S20 FE, σειρά S21

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SokinLyg είπε

Στο low end κομμάτι της αγοράς η αλήθεια είναι ότι η xiaomi παίζει χωρίς αντίπαλο αλλά στα midrange και high end η samsung έχει πολύ πιο ολοκληρωμένες προτάσεις ειδικά αν λάβεις υπόψιν την συνολική εμπειρία και όχι μόνο τα νούμερα στα χαρτιά πχ A52, S20 FE, σειρά S21

Ναι το α52 είναι όντως ένα αρκετά καλό παράδειγμα για αυτό που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο αθλια κινητα και πουλανε σαν ζεστο ψωμακι. Τα θελει ο κωλος μας και καλα κανουν. Αντε και στο S22 να αρχισουν να αφαιρουν και τιποτα αλλο μιας και στα s21 τα κατεστρεψαν αφαιρεσαν sd εβαλαν πλαστικη πλατη απλη οθονουλα full hd γενικα ειναι κινητα των 300 ευρω και τα πουλανε 800. Το S21 ultra οκ ειναι κινητο των 600 και πουλιεται 1200. Αν βαλουμε και τον κακιστο exynos που δεν χτυπαει ουτε καν 860 τοτε εχουμε 3 πολυ κακα κινητα που λογο marketing και χειραγωγησης της αγορας καταφερνουν να πουλησουν τοσο καλα στον αθωο κοσμακη που δεν εχει ιδεα απο αυτα αλλα οτι του πουν θα το παρει για να ειναι στη μοδα. Κριμα η μαζοποιηση του κοσμου ειναι μεγαλυτερη απο ποτε ειδικα επι covid 19 εποχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τοσο αθλια κινητα και πουλανε σαν ζεστο ψωμακι. Τα θελει ο κωλος μας και καλα κανουν. Αντε και στο S22 να αρχισουν να αφαιρουν και τιποτα αλλο μιας και στα s21 τα κατεστρεψαν αφαιρεσαν sd εβαλαν πλαστικη πλατη απλη οθονουλα full hd γενικα ειναι κινητα των 300 ευρω και τα πουλανε 800. Το S21 ultra οκ ειναι κινητο των 600 και πουλιεται 1200. Αν βαλουμε και τον κακιστο exynos που δεν χτυπαει ουτε καν 860 τοτε εχουμε 3 πολυ κακα κινητα που λογο marketing και χειραγωγησης της αγορας καταφερνουν να πουλησουν τοσο καλα στον αθωο κοσμακη που δεν εχει ιδεα απο αυτα αλλα οτι του πουν θα το παρει για να ειναι στη μοδα. Κριμα η μαζοποιηση του κοσμου ειναι μεγαλυτερη απο ποτε ειδικα επι covid 19 εποχης.

Πες τα χρυσόστομε, να πετάξουμε τα πτυχία πληροφορικής εμείς τα πρόβατα, μιας και το μόνο που μετράει στα προϊόντα τεχνολογίας είναι τα νούμερα και τα benchmarks κι όχι η εμπειρία χρήσης. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τοσο αθλια κινητα και πουλανε σαν ζεστο ψωμακι. Τα θελει ο κωλος μας και καλα κανουν. Αντε και στο S22 να αρχισουν να αφαιρουν και τιποτα αλλο μιας και στα s21 τα κατεστρεψαν αφαιρεσαν sd εβαλαν πλαστικη πλατη απλη οθονουλα full hd γενικα ειναι κινητα των 300 ευρω και τα πουλανε 800. Το S21 ultra οκ ειναι κινητο των 600 και πουλιεται 1200. Αν βαλουμε και τον κακιστο exynos που δεν χτυπαει ουτε καν 860 τοτε εχουμε 3 πολυ κακα κινητα που λογο marketing και χειραγωγησης της αγορας καταφερνουν να πουλησουν τοσο καλα στον αθωο κοσμακη που δεν εχει ιδεα απο αυτα αλλα οτι του πουν θα το παρει για να ειναι στη μοδα. Κριμα η μαζοποιηση του κοσμου ειναι μεγαλυτερη απο ποτε ειδικα επι covid 19 εποχης.

Εσύ που έχεις ιδέα όπως φαίνεται τι προτείνεις να πάρει η μάζα ? Poco ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Εσύ που έχεις ιδέα όπως φαίνεται τι προτείνεις να πάρει η μάζα ? Poco ?

Προτεινω αν καποιος θελει 100% samsung να παει πρωτα απο ολα στο S20 Fe 5G στα 610 ευρω εχει 865 και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα S21. Περνει και sd. 

Απο εκει και περα το Poco F3 ειναι οτι πιο vfm μεχρι τα 350 με τον 870 εξαιρετικη οθονη την μικροτερη τρυπα selfie που υπαρχει σε κινητο σημερα. 

Απο midrange το OnePlus Nord N10 5G ειναι πολυ αξιολογο με τον 690 και σε πολυ καλη τιμη οπως και τα redmi note 10 και το X3 pro με τον 860. 

Huawei να πω την αληθεια χωρις gapps δεν θα προτεινα σημερα περα απο power user που θα παιξουν με apkpure mobilism και θα βρουν την ακρη σε οτι χρειαστουν. Η samsung στη βασικη κατηγορια S το εχει χασει το παιχνιδι εχει ξεφυγει απλα ο κοσμος παει οπου παει η μαζα ειναι λογικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Arkin said:

Απο εκει και περα το Poco F3 ειναι οτι πιο vfm μεχρι τα 350 με τον 870 εξαιρετικη οθονη την μικροτερη τρυπα selfie που υπαρχει σε κινητο σημερα. 

Τι ελπιδες έχουμε για να μπει σε 5G compatibility list των 3 παρόχων μας?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Τι ελπιδες έχουμε για να μπει σε 5G compatibility list των 3 παρόχων μας?

Πολλες υποστηριζει κανονικα ολες τις 5G μπαντες της Ευρωπης σε αντιθεση με το Κ40 που πηγε μονο για αγορα Κινας. Μολις ερθει Ελλαδα επισημα θα μπει και στους 3 παροχους κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προτεινω αν καποιος θελει 100% samsung να παει πρωτα απο ολα στο S20 Fe 5G στα 610 ευρω εχει 865 και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα S21. Περνει και sd. 

Απο εκει και περα το Poco F3 ειναι οτι πιο vfm μεχρι τα 350 με τον 870 εξαιρετικη οθονη την μικροτερη τρυπα selfie που υπαρχει σε κινητο σημερα. 

Απο midrange το OnePlus Nord N10 5G ειναι πολυ αξιολογο με τον 690 και σε πολυ καλη τιμη οπως και τα redmi note 10 και το X3 pro με τον 860. 

Huawei να πω την αληθεια χωρις gapps δεν θα προτεινα σημερα περα απο power user που θα παιξουν με apkpure mobilism και θα βρουν την ακρη σε οτι χρειαστουν. Η samsung στη βασικη κατηγορια S το εχει χασει το παιχνιδι εχει ξεφυγει απλα ο κοσμος παει οπου παει η μαζα ειναι λογικο.

Εγω προσωπικα δε μπορω να συγκρινω κινητο των 800 ευρω με poco η τα υπολοιπα κινητα της xiaomi με τιποτα. Δεν νοιαζεται ο κοσμος για μνημες και επεξεργαστες, ο κοσμος σκαει λεφτα για εμπειρια χρησης, που ειναι σαφως καλυτερη στα samsung. Δεν εχω samsung υπ οψιν και δε θα παιρνα samsung για κανενα λογο ξανα, αλλα μην απορεις γτ πουλανε τοσο καλα, ειναι ξεκαθαρο γιατι

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Arkin said:

 Μολις ερθει Ελλαδα επισημα θα μπει και στους 3 παροχους κανονικα.

Αυτό.

Έχουμε ιδέα πότε? Γιατί το Poco F2 Pro κυκλοφορεί σχεδόν 1 χρόνο τώρα κι ακόμα να μπει στις λίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...