Προς το περιεχόμενο

Πως εξαφανίζουμε το Microsoft news από taskbar?


eyw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγκατέστησα ένα update (ή virus) και στην taskbar όταν κάνω hover το mouse εμφανίζεται ένα pop-up (ή virus) με διάφορα άσχετα που δεν ζήτησα και δεν με ενδιαφέρουν. Πήγα να απεγκαταστήσω τον EDGE από το control panel αλλά δεν γίνεται. Πως ρυθμίζουμε την taskbar ώστε να δείχνει μόνον ότι θέλουμε εμείς? Το ποπ-απ στο κάτω μέρος γράφει powered by Microsoft news.
Ο edge υπάρχει και σε άλλα pc και δεν πειράζει ή δημιουργεί προβλήματα, ουδέποτε εμφανίζεται και ουδείς ασχολείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος, ευχαριστώ, εξαφανίστηκε. Θάπρεπε να το είχα βρεί αλλά πάνω στα νεύρα μου θόλωσα.
btw μήπως υπάρχει τρόπος να απεγκατασταθεί-σβηστεί ο edge ή είναι και αυτός σε στυλ IE χτισμένος μέσα στο OS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

να προσθέσω, δεξί κλικ στο μέρος της taskbar που βρίσκεται το ανεπιθύμητο, βγάζει το pop up "news and interests" (τρομάρα τους) και ξεclick και ευτυχώς πάει στην ευχή.

Μέγα μειονέκτημα που ο edge ή όποιος άλλος browser βγάλουν αύριο δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια οταν το εχω ενεργοποιημενο ειναι εξαφανισμενο το "βελάκι" για τις εφαρμογες παρασκηνίου. 

φωτο χωρις το widget image.png.9add858d1c0eb5e78e18fb549f48c2bc.png

φωτό με το widget και πλήρως και απλά εικονίδιο image.png.29fe0c4eeef39fca0675d5aa195ad4a4.pngimage.png.2534854ed9d2abf3c1e4cb2e378815b0.png 

 

ξέρει κανείς πως κάνουμε το βελάκι αυτο να εμφανίζεται; εχω δοκιμασει τα παντα μεχρι και να αφησω τελειως αδεια απο shortcuts και πεδια αναζητησης το taskbar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, geomalliv είπε

εμενα παιδια οταν το εχω ενεργοποιημενο ειναι εξαφανισμενο το "βελάκι" για τις εφαρμογες παρασκηνίου. 

φωτο χωρις το widget image.png.9add858d1c0eb5e78e18fb549f48c2bc.png

φωτό με το widget και πλήρως και απλά εικονίδιο image.png.29fe0c4eeef39fca0675d5aa195ad4a4.pngimage.png.2534854ed9d2abf3c1e4cb2e378815b0.png 

 

ξέρει κανείς πως κάνουμε το βελάκι αυτο να εμφανίζεται; εχω δοκιμασει τα παντα μεχρι και να αφησω τελειως αδεια απο shortcuts και πεδια αναζητησης το taskbar

Δεξί κλικ στο TaskBar >> TaskBar Settings >> και "παίξε" με τους διακόπτες...

Capture.JPG.239829b16794d7c8288eb262c5bbffed.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2021 στις 11:12 ΠΜ, kormos είπε

Δεξί κλικ στο TaskBar >> TaskBar Settings >> και "παίξε" με τους διακόπτες...

Capture.JPG.239829b16794d7c8288eb262c5bbffed.JPG

και αυτο το εκανα... δεν ξερω γιατι εχουν fail-αρει ετσι. στο desktop pc μου ολα καλα. στο λαπτοπ μου το κανει μονο. και οι ρυθμισεις ιδιες και στα 2 μηχανηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...