Προς το περιεχόμενο

Σε αύξηση στην παραγωγή κονσολών Switch θα προχωρήσει η Nintendo


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, VitaMan said:

Να το πω αλλιώς έμεινε από καύσιμα νωρίς η κονσόλα και έχασε την πρωτία από το XBOX 360 και μετά την δεύτερη θέση από το PS3.

Ποια πρωτιά έχασε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Ποια πρωτιά έχασε? 

Πρωτιά στις πωλήσεις. Το Wii εντέλει τερμάτισε τρίτο σε πωλήσεις πίσω από το Xbox 360 και PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, VitaMan said:

Πρωτιά στις πωλήσεις. Το Wii εντέλει τερμάτισε τρίτο σε πωλήσεις πίσω από το Xbox 360 και PS3.

Εδώ διαφωνούν:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_game_consoles

Έχουμε κάποια άλλη λίστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, VitaMan είπε

Πρωτιά στις πωλήσεις. Το Wii εντέλει τερμάτισε τρίτο σε πωλήσεις πίσω από το Xbox 360 και PS3.

Μήπως τα μπέρδεψες με πωλήσεις κάποιου συγκεκριμένου έτους?

Σύνολο πωλήσεων πρώτο το Wii μεταξύ Wii/PS3/XBOX360.

To Switch από την άλλη, αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό, παίζει να ξεπεράσει και το PS4......

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VitaMan είπε

Πρωτιά στις πωλήσεις. Το Wii εντέλει τερμάτισε τρίτο σε πωλήσεις πίσω από το Xbox 360 και PS3.

Κάπου έχεις μπερδευτεί φίλε μου. Το wii ήταν με μια καλή διαφορά πρώτο σε πωλήσεις στην γενιά του. Ξεπέρασε και Sony και MS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, VitaMan είπε

Η καινοτομία του κορέστηκαν γρήγορα, γρηγορότερα και από το μισό του κύκλου ζωής. Να το πω αλλιώς έμεινε από καύσιμα νωρίς η κονσόλα και έχασε την πρωτία από το XBOX 360 και μετά την δεύτερη θέση από το PS3. Το Wii που ήταν και η τελευταία πεντακάθαρα home κονσόλα της Νιντέντο.

Γενικά τίποτα δεν επαναλαμβάνεται και δεν έχει υπάρξει κάποιος μπούσουλας. Το Switch πάει τόσο καλά επειδή είναι handheld first, home console second. Πια είναι και ο μόνος παίκτης που δίνει handheld δυνατότητες στο κοινό. Αν βγει Switch χωρίς δυνατότητα για handheld και μόνο για να κουμπώνεται σε μόνιτορ/τηλεόραση θα πάει άπατο.

Τα νούμερα είναι καλά για όσο θα το υποστηρίζει η Nintendo με first party. Animal Crossing/Pokemon/Mario/Smash φτάνουν για να πουλάει η κονσόλα units.

Απλά είναι άδικο για τους άλλους να την λέμε home κονσόλα γιατί δεν είναι. Είναι μια handheld με ντοκ.

Δεν είναι ούτε home console ούτε handheld με dock. Είναι υβριδική, καθώς έχει τη δυνατότητα να τρέχει τίτλους που είναι και home και handheld.

Εξήγησε μου λίγο τα μαθηματικά σου. Από πότε τα 102 εκατομύρια του wii είναι λιγότερα από τα 87 και 84 του xbox 360 και ps3.

Η nintendo έφτασε εδώ που έφτασε κυρίως για 2 λόγους.

1. Τα καλύτερα exclusives όπως συμφωνείς νομίζω.

2. Καινοτομίες που δεν σκέφτηκαν ή δεν υλοποίησαν άλλοι σε κάθε κονσόλα που έχει βγάλει μέχρι τώρα και το hybrid είναι μία από αυτές.

Επεξ/σία από johnny7_7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, RenVen είπε

Πίστευα οτι δεν μπορω να ζησω χωρις ps4 αλλα απο τη μερα που αγορασα αυτο το μαραφετι (κανα μηνα τωρα) και παιζω οπου βρω ακομα και ξαπλωμενος αντι να χαζευω οτι βρω στο κινητο πραγματικα το αγαπησα.

Επισης σταματησε η κορη μου να κλεινει τα μάτια της στα παιχνίδια που επαιζα και πλεον παιζουμε μαζι, απίστευτο εργαλειακι το switch.

Μια από τα ίδια και εδώ!!Από τότε που πήραμε το μαραφετι το gaming pc (4k monitor rx5700 xt Gpu)πηγε σκουπιδια : )

Ασε που εχω παιξει τα καλυτερα παιχνιδια μαζι με γυναικα και παιδια (Zelda botw,mario κτλ)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johnny7_7 είπε

Δεν είναι ούτε home console ούτε handheld με dock. Είναι υβριδική, καθώς έχει τη δυνατότητα να τρέχει τίτλους που είναι και home και handheld.

Εξήγησε μου λίγο τα μαθηματικά σου. Από πότε τα 102 εκατομύρια του wii είναι λιγότερα από τα 87 και 84 του xbox 360 και ps3.

Η nintendo έφτασε εδώ που έφτασε κυρίως για 2 λόγους.

1. Τα καλύτερα exclusives όπως συμφωνείς νομίζω.

2. Καινοτομίες που δεν σκέφτηκαν ή δεν υλοποίησαν άλλοι σε κάθε κονσόλα που έχει βγάλει μέχρι τώρα και το hybrid είναι μία από αυτές.

Σωστος ΑΛΛΑ να θυμησω πως και οι αλλες κονσολες ειχαν μαραφετια σαν του wii πχ move, kinect, τιμονια, πιστολια, πεταλια, χαλακια, κιθαρες, αλλα οι παιχτες παιζανε κυριως τιτλους με gamepad που ηταν πιο ΑΑ ενω του wii παλευανε με ΕΝΑ χειριστηριο που το βαζανε σε ψευτικα τιμονια και ρακετες (δυο αν θυμηθω και την σανιδα) και δεν ηταν και τοσο ακριβειας και τιτλους που ηταν σαν κακοφτιαγμενα μικιμαου προσπαθωντας να παρουν την χαρα τις οικογενειας που επαιζε wii στην διαφημηση που ηταν και ο λογος που πολλοι (και εγω) τοτε τσιμπησαν και τρεξανε να το αγορασουν. Τωρα απο την αλλη βλεπω την διαφημιση με το μαραφετι που ειναι σαν χουλα χουπ του switch και το ταρακουναει η ινφλουενσερ και κανει και καλα γυμναστικη, και γελαω που μετα απο τοσα χρονια προσπαθουν να κανουν το ιδιο, αδιαφορω παντελως, και θυμαμαι τι μ@λ@κ@ς ημουνα που ετρεξα τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ff7lucas είπε

Σωστος ΑΛΛΑ να θυμησω πως και οι αλλες κονσολες ειχαν μαραφετια σαν του wii πχ move, kinect, τιμονια, πιστολια, πεταλια, χαλακια, κιθαρες, αλλα οι παιχτες παιζανε κυριως τιτλους με gamepad που ηταν πιο ΑΑ ενω του wii παλευανε με ΕΝΑ χειριστηριο που το βαζανε σε ψευτικα τιμονια και ρακετες (δυο αν θυμηθω και την σανιδα) και δεν ηταν και τοσο ακριβειας και τιτλους που ηταν σαν κακοφτιαγμενα μικιμαου προσπαθωντας να παρουν την χαρα τις οικογενειας που επαιζε wii στην διαφημηση που ηταν και ο λογος που πολλοι (και εγω) τοτε τσιμπησαν και τρεξανε να το αγορασουν. Τωρα απο την αλλη βλεπω την διαφημιση με το μαραφετι που ειναι σαν χουλα χουπ του switch και το ταρακουναει η ινφλουενσερ και κανει και καλα γυμναστικη, και γελαω που μετα απο τοσα χρονια προσπαθουν να κανουν το ιδιο, αδιαφορω παντελως, και θυμαμαι τι μ@λ@κ@ς ημουνα που ετρεξα τοτε...

Έτσι έτσι πες τα να ακούσουν τα πρόβατα και τα χαπατα. Μπλεστετσιο και κολ ον ντουτι ρε. Για πες μου μια καλή κρέμα επίσης για την φαλάκρα ρε μορτη γιατί άρχισε να αραιώνει επικίνδυνα και δεν θέλω να δώσω λεφτά στους απατεώνες. Να πάρω από αυτόν με τις αλοιφές και τα αυτόγραφα του Χριστού; Φαίνεται ξηγημενο και τίμιο σπαθί ο τύπος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, ff7lucas said:

Σωστος ΑΛΛΑ να θυμησω πως και οι αλλες κονσολες ειχαν μαραφετια σαν του wii πχ move, kinect, τιμονια, πιστολια, πεταλια, χαλακια, κιθαρες, αλλα οι παιχτες παιζανε κυριως τιτλους με gamepad που ηταν πιο ΑΑ ενω του wii παλευανε με ΕΝΑ χειριστηριο που το βαζανε σε ψευτικα τιμονια και ρακετες (δυο αν θυμηθω και την σανιδα) και δεν ηταν και τοσο ακριβειας και τιτλους που ηταν σαν κακοφτιαγμενα μικιμαου προσπαθωντας να παρουν την χαρα τις οικογενειας που επαιζε wii στην διαφημηση που ηταν και ο λογος που πολλοι (και εγω) τοτε τσιμπησαν και τρεξανε να το αγορασουν. Τωρα απο την αλλη βλεπω την διαφημιση με το μαραφετι που ειναι σαν χουλα χουπ του switch και το ταρακουναει η ινφλουενσερ και κανει και καλα γυμναστικη, και γελαω που μετα απο τοσα χρονια προσπαθουν να κανουν το ιδιο, αδιαφορω παντελως, και θυμαμαι τι μ@λ@κ@ς ημουνα που ετρεξα τοτε...

Οι άλλες απέκτησαν τέτοια μαραφέτια στην πορεία για να αντιγράψουν το Wii. 

Προφανώς έπαιζαν με τα κανονικά χειριστήρια αφού τα περισσότερα παιχνίδια απλά δεν είχαν υποστήριξη για τα άλλα. 

Επίσης το Wii είχε και αυτό:

71X4PdCLR3L._SL1500_.jpg

Τώρα αν δεν ήξερες τι θες και τι αγοράζεις δεν σου φταίει και τόσο η κονσόλα. 

Για το Ring Fit Adventure δεν θα ρωτήσω καν αν το έχεις δοκιμάσει. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τωρα απο την αλλη βλεπω την διαφημιση με το μαραφετι που ειναι σαν χουλα χουπ του switch και το ταρακουναει η ινφλουενσερ και κανει και καλα γυμναστικη,

Με αυτό το "μαραφέτι" εγώ έχω χάσει 8 κιλά και ήταν ο μόνος τρόπος να κάνω γυμναστική μέσα στη καραντίνα. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτέ. Και το να νικάς τα bosses χρησιμοποιώντας τους δικούς μύες σου δίνει μια πολύ ιδιαίτερη ικανοποίηση. Προφανώς όχι απλά  δεν το έχεις ακουμπήσει, δεν το έχεις δει καν από κοντά, πως είναι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, filip123go είπε

Με αυτό το "μαραφέτι" εγώ έχω χάσει 8 κιλά και ήταν ο μόνος τρόπος να κάνω γυμναστική μέσα στη καραντίνα. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτέ. Και το να νικάς τα bosses χρησιμοποιώντας τους δικούς μύες σου δίνει μια πολύ ιδιαίτερη ικανοποίηση. Προφανώς όχι απλά  δεν το έχεις ακουμπήσει, δεν το έχεις δει καν από κοντά, πως είναι.

 ισχυει

οταν πηρα το wii sports ομως και περασε το hype το ανθρωπακι ετρεχε ταρακουνωντας το χειριστηριο πανω κατω καθισμενος κανοντας σαν να μην πω τι.

εκει να δεις οι μυες ειχαν παρει φωτια.

και η σανιδα στο παταρι...   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ff7lucas είπε

 ισχυει

οταν πηρα το wii sports ομως και περασε το hype το ανθρωπακι ετρεχε ταρακουνωντας το χειριστηριο πανω κατω καθισμενος κανοντας σαν να μην πω τι.

εκει να δεις οι μυες ειχαν παρει φωτια.

και η σανιδα στο παταρι...   

Δεν σου φταίει κανένας αν εσύ βαριέσαι. Προφανώς αυτά τα παιχνίδια δεν είναι για σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Οι άλλες απέκτησαν τέτοια μαραφέτια στην πορεία για να αντιγράψουν το Wii. 

Προφανώς έπαιζαν με τα κανονικά χειριστήρια αφού τα περισσότερα παιχνίδια απλά δεν είχαν υποστήριξη για τα άλλα. 

Επίσης το Wii είχε και αυτό:

71X4PdCLR3L._SL1500_.jpg

Τώρα αν δεν ήξερες τι θες και τι αγοράζεις δεν σου φταίει και τόσο η κονσόλα. 

Για το Ring Fit Adventure δεν θα ρωτήσω καν αν το έχεις δοκιμάσει. 

μπα

περιμενε βαζω βιντεο να δω τι ειναι και θα σου πω

μια απο τα ιδια, λυπαμαι, αν παρεις τα χειριστηρια στα χερια το κανεις και καθιστος...

5 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Έτσι έτσι πες τα να ακούσουν τα πρόβατα και τα χαπατα. Μπλεστετσιο και κολ ον ντουτι ρε. Για πες μου μια καλή κρέμα επίσης για την φαλάκρα ρε μορτη γιατί άρχισε να αραιώνει επικίνδυνα και δεν θέλω να δώσω λεφτά στους απατεώνες. Να πάρω από αυτόν με τις αλοιφές και τα αυτόγραφα του Χριστού; Φαίνεται ξηγημενο και τίμιο σπαθί ο τύπος. 

χα χα βγαζεις γελιο.

εντωμεταξυ τοτε παιζαμε και final fantasy στο 360.

εσυ να φανταστω όλα κατεβασμενα στο wii ε;

και σιγουρα εκανες παρτυ για καθε καινουργιο παιχνιδι απο τα καρτουν του νικελοντεον με γραφικα σαν αβαταρ του xbox που εβγαινε;

και δικαιολογουσες τα λεφτα που εδωσες για την κονσολα λεγοντας οτι ειναι πρωτοτυπο και καινοτομο το air mouse χειριστηριο;

οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...