Προς το περιεχόμενο

Κι όμως, τα Windows 10 έχουν ακόμη εικονίδια των Windows 95, με τη Microsoft πλέον να τα αφαιρεί


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dasimo είπε

αυτά είναι τα προβλήματα ενός μεγάλου λογισμικού.....το backward compatibility.....απο εκεί προέρχονται τα προβλήματα! Τώρ όλα θα λυθούν, έφταιγαν τα εικονίδια!

 

7 λεπτά πριν, nikos121 είπε

πςςςς τρομερες αλλαγες. επιτελους αλλαζει η ποιοτητα ζωης μου με τα νεα εικονιδια.

Παιρνω ΤΩΡΑ την μανα μου

Να μην τα αλλάξουν δηλαδή; Ή θέλετε να αλλάξουν τα εικονίδια αφού διορθώσουν ότι εσεις θεωρείτε ότι πρέπει να διορθώσουν, οπότε να μείνουμε με τα παλιά μέχρι τότε;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, youraccount είπε

Το PC Settings να βγάλουν. Το control panel είναι θεϊκό.

Θεϊκό δεν είναι, απλά υπάρχει μεγαλύτερη εξοικείωση. Στο pc settings, ότι θέλεις το αναζητείς, δεν χρειάζεται να ψάχνεις στα menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

 

Να μην τα αλλάξουν δηλαδή; Ή θέλετε να αλλάξουν τα εικονίδια αφού διορθώσουν ότι εσεις θεωρείτε ότι πρέπει να διορθώσουν, οπότε να μείνουμε με τα παλιά μέχρι τότε;

να μεινουμε σε αυτα που εχουμε τωρα τα καινουρια μου φαινονται πολυ συγχρονα και φουτουριστικα δεν τα αντεχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nikos121 είπε

να μεινουμε σε αυτα που εχουμε τωρα τα καινουρια μου φαινονται πολυ συγχρονα και φουτουριστικα δεν τα αντεχω

 Έγινε. Μία πατσά στο 3... :P :D

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, kara είπε

Ωραία που θα ήταν να υπήρχαν περιβάλλοντα που να εγκαθίστανται όπως στο linux.....

 

Πολλά ζητάς για windows. Στα winodows, DE και display server είναι ενοποιημένη κατάσταση.

Δεν έχουν την ευελιξία του GNU. Αλλά αν δεν κάνω λάθος, κυκλοφορούν εναλλακτικά του explorer, όπου μπορείς να έχεις μία - κάπως - διαφορετική επιφάνεια εργασίας, αλλά όχι στο βαθμό παραμετροποίησης ενός linux DE.

16 λεπτά πριν, nikos121 είπε

να μεινουμε σε αυτα που εχουμε τωρα τα καινουρια μου φαινονται πολυ συγχρονα και φουτουριστικα δεν τα αντεχω

Να φανταστώ ούτε το Cyberpunk 2077 σου αρέσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ηταν μονο αυτο.... εχουν πολυ μα πολυ δουλεια μεχρι να το κανουν σωστο λειτουργικο και ενφανισιακα και πρακτικα... μαλλον τα παιδια μας θα το δουν και αν...γιατι εμεις απολαμβανουμε αυτη την τελειωτητα που τοσο αγαπαμε και δεν σταυριζουμε καθολου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ζητάει και 130 δισ. το έτερον ήμισυ του Bill για διαζύγιο που χρήμα για σωστά εικονίδια καμιά ελαφριά πινελιά με ασβέστη από πάνω και πολύ είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, toxoths73 είπε

Τώρα που ζητάει και 130 δισ. το έτερον ήμισυ του Bill για διαζύγιο που χρήμα για σωστά εικονίδια καμιά ελαφριά πινελιά με ασβέστη από πάνω και πολύ είναι.

Μόνο που ο billakos δεν έχει καμία σχέση με την microsoft πλεόν εκτός από το 1% σε μετοχές.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, toxoths73 είπε

Τώρα που ζητάει και 130 δισ. το έτερον ήμισυ του Bill για διαζύγιο που χρήμα για σωστά εικονίδια καμιά ελαφριά πινελιά με ασβέστη από πάνω και πολύ είναι.

Για τα τσιπάκια που προσπαθεί να μας βάλει μέσω covid vaccination δεν ανέφερες κάτι όμως…. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, NickKavourdiris είπε

Να φανταστώ ούτε το Cyberpunk 2077 σου αρέσει :P

οχι ρε φιλε μαρεσει ενταξει αλλα δεν μπορω να αλλαζω εικονιδια καθε 26 χρονια επειδη της κ@υλωσε της μαικροσοφτ τωρα να κανει αλλαγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, nikos121 είπε

οχι ρε φιλε μαρεσει ενταξει αλλα δεν μπορω να αλλαζω εικονιδια καθε 26 χρονια επειδη της κ@υλωσε της μαικροσοφτ τωρα να κανει αλλαγες

Δηλαδή στο iOS που άλλαξε το theme μετά απο 4-5 χρόνια προς το καλύτερο, κακώς άλλαξε;

Ή στο android που κυκλοφορούν αμέτρητα themes με βάση και τον κατασκευαστή, τι πάθαμε;

Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω. Και στην τελική δεν το λες και αλλαγή αυτό που έκανε η ms. Περισσότερο για revamp κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε μαν μην τα παιρνεις ολα στα σοβαρα.

προφανως και κανω χιουμορ σε μια ...αλλαγη εικονιδιων μετα απο 26 χρονια!!!

Εχω πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη μου για τα οποια ανησυχω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ethereum είπε

γιατι να μην ξαναβγει ρετρο λειτουργικό ? θα εχει και πλάκα και ενδιαφέρον , ειμαι υπερ .οπως και για συσκευες

Screen-Shot-2017-03-14-at-9.21.38-AM.png

εγω τα λεω φιλε. ειναι καιρος τωρα για αλλαγες? πηξαμε στις αναβαθμισεις, στα updates ενω η δουλεια μπορει να γινεται καλλιστα και με το χερι σε καποια πραγματα.

Αυτο που δεν καταλαβαινει ο πολυς ο κοσμος ειναι οτι μας εχουνε δημιουργησει αναγκες που δεν χρειαζομαστε.

Εχεις τωρα λεει calculator στον υπολογιστη. Ποσο αχρειαστο οταν μπορεις καλλιστα ομορφα κι ωραια να κάνεις τις πραξεις σου σε μια κολλα χαρτι.

Σημασια εχει να μην τσιμπαμε

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...