Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω κουτάβι κανίς


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Αρχικά δεν κάνω εγω ζευγαρώματα, το ζευγαρι που μου έδωσε το σκυλάκι επειδη δεν θέλει να τα στειρωσει τα δικά του χαριζει τα κουταβάκια. δευτερον ειμαι σε χωριό, περνάμε πολλές ωρες στο κτήμα και τα σκυλακια εχουν και εσωτερικό χωρο που παλια είχαμε σαν αποθηκη και ελευθερο χωρο εξω να τρέχουν, από αυτα τα δυο ήταν αδεσποτα που τα ειχαν παρατησει, μαλιστα το ενα οταν το βρηκα ηταν χτυπημένο από αυτοκίνητο, και έψαχνα χαράματα κτηνιατρο να το γλιτώσουμε και το τρίτο ήταν επίσης σε κτήμα αλλά ο ιδιοτητης του πέθανε. για να θέλω να έχω στο σπίτι μικρόσωμο σκυλί κι όχι καποιο μεγαλύτερο από μένα προφανως έχω τους λόγους μου. για τις φιλοζωικές μου έκανε εντύπωση γιατι έβλεπα οτιεβρισκαν συνέχεια μικρά 

τελος δεν είπα πουθενα οτι ειμαι φιλόζωημε την πραγματική έννοια του όρου. αν τα υπόλοια 3 σκυλιά δεν τα μάζευα το ενα θα πεθαινε εκείνη τη μέρα και τα αλλα δυο αργα ή γρήγορα θα είχαν την ίδια τύχη. αυτο είναι καλύτερο από το να έχουν εναν τεράστιο δικό τους χωρο και ανθρωπους να ασχολουνται τη μιση μέρα μαζί τους? και όχι δε μπορω να αναλάβω περισσότερα ζωα γιατι χρειαζονται εμβόλια στειρωσεις τροφές κλπ. και δεν βγαίνω για περισσότερα. οποιος αντέχει οικονομικά ας εχει και 50

νομιζω ουτε τα πετσοπ μπορουν να πουλάνε ζωντανά ζώα

κυριως τα έξοδα της στειρωσης και του τσιπαρίσματος ζητανε αν τα έχουν κανει αυτοί αλλιως πρέπει να τα κάνεις εσυ συμφωνα με το συμβόλαιο υιοθεσίας

Μπράβο τότε που μάζεψες τα σκυλιά και τα φρόντισες.

Στην φιλοζωική που πήγαινα ζητάνε μόνο το κόστος του μικροτσιπ (666) ώστε να δωθεί σε ενα επόμενο σκυλι για υιοθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, georgeps21 είπε

Μπράβο τότε που μάζεψες τα σκυλιά και τα φρόντισες.

Στην φιλοζωική που πήγαινα ζητάνε μόνο το κόστος του μικροτσιπ (666) ώστε να δωθεί σε ενα επόμενο σκυλι για υιοθεσία.

ναι δε ζητανε παντα για τη στείρωση αλλά ειδικά για τα θυληκα είναι μεγάλο έξοδο, ειχα πληρωσει 200 ευρω για το θυληκο και κανα 50ρι για τα αρσενικά. στις φιλοζωικές κάποιοι κτηνιατροι χρεωνουν πιο λίγα και πάλι ομως οταν δεν υπάρχουν πόροι δε μπορουν να καλυφθούν αυτα τα εξοδα. εδω οι δημοι δινουν μονο τις τροφές, ουτε καν για τους χωρους δεν φροντιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

ναι δε ζητανε παντα για τη στείρωση αλλά ειδικά για τα θυληκα είναι μεγάλο έξοδο, ειχα πληρωσει 200 ευρω για το θυληκο και κανα 50ρι για τα αρσενικά. στις φιλοζωικές κάποιοι κτηνιατροι χρεωνουν πιο λίγα και πάλι ομως οταν δεν υπάρχουν πόροι δε μπορουν να καλυφθούν αυτα τα εξοδα. εδω οι δημοι δινουν μονο τις τροφές, ουτε καν για τους χωρους δεν φροντιζουν

Καλά , σε εμάς από το δήμο δεν έφτανε τίποτα. Ο δήμος έπαιρνε το κονδύλι, αλλά στη φιλοζωική ούτε κουλουρια. μην το ψάχνεις.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...