Προς το περιεχόμενο

Στυλό Parker με μπίλια + στυλό Parker με gel + μηχανικό μολύβι Parker όλα μαζί στα €19,09 (μαζί με μεταφορικά)


insomniack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το tracking πρεπει να ειναι εικονικο, γενικά πολλά πράγματα στέλνει ουσιαστικά untracked το amazon και αποδέχονται το ρίσκο αφού απο μονο του το app σου προτείνει refund! Εγω εκανα chat με ενα bot που ειχε μονο ετοιμες απαντησεις και οδηγησε σε refund!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζήτησα επιστροφή χρημάτων πριν από τρεις ημέρες και ήδη τα χρήματα έχουν μπει στο λογαριασμό.

Θα πρότεινα να μην ασχολείστε με tracking διότι πολύ απλά δεν λειτουργεί.

Το πρόβλημα με την royal mail είναι και παλιό και γνωστό.

Οι αποστολές δεν έχουν χαθεί , κάποια στιγμή θα εμφανιστούν. 

Όταν εμφανισθούν (μετά από εβδομάδες) , δύο πράγματα μπορείτε να κάνετε όταν έχετε ζητήσει refund:

Το ένα είναι να μην αποδεχτείτε την παραλαβή. Το άλλο είναι να παραλάβετε κανονικά. Στην δεύτερη περίπτωση  η αμαζον διατηρεί το δικαίωμα να ξανατραβηξει τα χρήματα.

Σε γενικές γραμμές αυτή είναι η κατάσταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, Bubs είπε

Να ενημερώσω πως εγώ παρέλαβα το δέμα την παρασκευή, οπότε λογικά θα έρθει και σε άλλους αυτές τις ημέρες, αν δεν έφτασε ήδη…

Από περιέργεια, το tracking δουλεύει στα ΕΛΤΑ αυτό που πήρες από Amazon? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, SabotazNic said:

Από περιέργεια, το tracking δουλεύει στα ΕΛΤΑ αυτό που πήρες από Amazon? 

Οχι, είναι νεκρό όπως ήταν από την αρχή…

Edit: λογικό μου φαίνεται γιατί ήρθε σαν untracked, δηλαδη απλά το άφησε ο ταχυδρόμος στο γραμματοκιβώτιο! Αν υπηρχε tracking για τα ελτα θα έπρεπε να με βρεί η να αφήσει ειδοποιητηριο!

Κλασσική περιπτωση δέματος άμαζον!

Με τον ίδιο τρόπο μου στείλαν εναν evo 870 plus αξίας 140 ευρώ, οπου μια ημερα απλα βρήκα ενα φακελόδεμα πεταμένο στην σκάλα…

Επεξ/σία από Bubs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, gorge18 είπε

Εγω τους ειπα να ξανα στειλουν και εστειλαν με ups σε 7 μερες ηρθε το 2ο πακετο.. Τωρα για το πρωτο ελπιζω καποια στιγμη να ερθει.

Να ενημερώσω οτι το μεσημέρι ηρθε και το 2ο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι αυριο θα το περιμενω και εγω.

Απο την ωρα που ειναι δεματα, τουλαχιστον οταν μπαινουν Ελλαδα θα επρεπε να εχουν tracking, αφου αν δεν κανω λαθος ολα τα δεματα στα ΕΛΤΑ εχουν ενεργο tracking (μονο επιστολες δεν ειναι υποχρεωτικο). 

Τεσπα, αν παραλαβω, παιζει να ειναι η 1η φορα που θα ερθει παραγγελια με αμαζον με απλη αποστολη/χωρις τρακινγκ (απο τις ~5 συνολο). Συνηθως παραγγελνω με expedited, αλλα δεν ηταν κατι που το βιαζομουν κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε μένα που δεν έχει έρθει το πακέτο από παραγγελία 19.5.21 με εκτίμηση παράδοσης 11.6.21 και δεν έχω ζητήσει refund τί μπορώ να κάνω τώρα; Πού είναι η επιλογή για refund; Δεν βρίσκω κάτι. Μήπως πέρασε πολύς χρόνος;

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TUPAC είπε

Σε μένα που δεν έχει έρθει το πακέτο από παραγγελία 19.5.21 με εκτίμηση παράδοσης 11.6.21 και δεν έχω ζητήσει refund τί μπορώ να κάνω τώρα; Πού είναι η επιλογή για refund; Δεν βρίσκω κάτι. Μήπως πέρασε πολύς χρόνος;

Ευχαριστώ.

το ζητας μεσω chat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 5:36 ΜΜ, james01gr είπε

μου έχουν κάνει δώρο από όταν ήμουν 15

παλιά ήταν κλασσικό δώρο.....τι να του πάρω, τι να του πάρω...ένα στυλό Parker με το κουτάκι του....

τι μου θύμησες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...