Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/2/2022 στις 12:54 ΜΜ, ison είπε

Μακαρι αλλα χλωμο το κοβω μονο ο γερμανος την εβγαλε απο τις μεγαλες νομίζω

Ούτε το Console Club θα φέρει αν κρίνω από το μνμ που έλαβα:

Untitled.jpg.7dc856242a7b0ef67680b4a9bbbe2751.jpg

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά πήγε αυτό...

Θεωρώ ότι το ίδιο θα συμβεί και στο game explorers.

Άντε να βγει κανένας και από το Γερμανό να μας πει τα ίδια. 😛

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο Cauldron (του frozen wilds) κομματι δυσκολο, αλλα οκ, βγηκε με αρκετα traps. Ειχα αφησει μονο το τελευταιο quest.

Τωρα, ετοιμος για το Forbidden West

Στα τελευταια λογια της Cyan (της AI του project Firebreak του Frozen Wilds), ανεφερε οτι θα ηθελε η Aloy να επιστρεφει και να συζητανε για τον καινουργιο κοσμο που θα παει, και η Aloy συμφωνησε. Εχω περιεργεια να δω αν και πως θα την μεταφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Στα τελευταια λογια της Cyan (της AI του project Firebreak του Frozen Wilds), ανεφερε οτι θα ηθελε η Aloy να επιστρεφει και να συζητανε για τον καινουργιο κοσμο που θα παει, και η Aloy συμφωνησε. Εχω περιεργεια να δω αν και πως θα την μεταφερουν.

Spoiler

Ως καινούριο κόσμο εννοεί γενικά αυτόν μετά το Project Zero Dawn. Αυτόν που συναντάμε στο HZD. Όχι το Forbidden West που θα επισκεφθούμε στο sequel.

Το όλο concept της κουβέντας είναι παρόμοιο με την επιστροφή στο μνήμα του Rust ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Ανάλογα πού βρίσκεται κάποιος στο main campaign, όταν γυρίσει στην CYAN θα έχει extra dialogues. Π.χ. αν πάει ακριβώς πριν το The Face of Extinction (το τελευταίο main quest και δεύτερο Point of No Return) θα τα έχει όλα διαθέσιμα.

Γενικά, έχει σημασία σε ποιό σημείο θα ξεκινήσει /τελειώσει κάποιος το TFW. Αν το τελειωσει προτού συναντήσει για πρώτη φορά τον Sylens, δεν θα μπορεί να μιλήσει στους Banuk και στην Ουρέα για αυτόν και δεν θα έχει τον έξτρα διάλογο μαζί του στο τέλος του main DLC quest line. Επιπλέον, αν το τελειώσει πριν το πρώτο Point of No Return (Deep Secrets of the Earth), υπαρχουν extra διαλόγοι μεταξύ Aloy - Sylens σχετικά με την CYAN όταν εξερευνά το Project Zero Dawn Facility.

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες διαφοροποιήσεις που μου διαφεύγουν αυτήν την στιγμή.

 

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kosmsamo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ως καινούριο κόσμο εννοεί γενικά αυτόν μετά το Project Zero Dawn. Αυτόν που συναντάμε στο HZD. Όχι το Forbidden West που θα επισκεφθούμε στο sequel.

Το όλο concept της κουβέντας είναι παρόμοιο με την επιστροφή στο μνήμα του Rust ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Ανάλογα πού βρίσκεται κάποιος στο main campaign, όταν γυρίσει στην CYAN θα έχει extra dialogues. Π.χ. αν πάει ακριβώς πριν το The Face of Extinction (το τελευταίο main quest και δεύτερο Point of No Return) θα τα έχει όλα διαθέσιμα.

Επιπλέον, αν τελειώσει το DLC προτού συναντήσει για πρώτη φορά τον Sylens, δεν θα μπορεί να μιλήσει στους Banuk και στην Ουρέα για αυτόν και δεν θα έχει τον έξτρα διάλογο μαζί του στο τέλος του DLC. Ωστόσο, μπορεί στο πρώτο Point of No Return (Deep Secrets of the Earth), να δει τους extra διαλόγους Aloy - Sylens σχετικά με την CYAN όταν εξερευνά το Project Zero Dawn Facility.

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες διαφοροποιήσεις που μου διαφεύγουν αυτήν την στιγμή.

 

Μα, υποτειθετε οτι Hades και Hephaistos AI ειναι ακομα καπου "εκει εξω", και το dlc συνεχιζει το main story. Και μιας και στον εξτρα διαλογο συζητανε με Sylens για το ποιος θα φτασει πρωτος στον νεο κοσμο, νομιζω οτι ο διαλογος με Cyan αφορα το sequel.

Τεσπα, θα δειξει.

(δεν νομιζω οτι υπαρχει αναγκη για σποιλερ, στο sequel ειμαστε εξαλλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μα, υποτειθετε οτι Hades και Hephaistos AI ειναι ακομα καπου "εκει εξω", και το dlc συνεχιζει το main story. Και μιας και στον εξτρα διαλογο συζητανε με Sylens για το ποιος θα φτασει πρωτος στον νεο κοσμο, νομιζω οτι ο διαλογος με Cyan αφορα το sequel.

Τεσπα, θα δειξει.

(δεν νομιζω οτι υπαρχει αναγκη για σποιλερ, στο sequel ειμαστε εξαλλου)

Εγώ τα βάζω καλού κακού. Και για να μην την πατήσει κανείς που μπορεί να μπει καταλάθος ή δεν ξέρω γω τι, αλλά και για να μην ξεφεύγουμε από τον σκοπό του νήματος (που δεν είναι το HZD). 😄

Spoiler

Κανείς λάθος. Το DLC δεν είναι συνέχεια του main game. Λαμβάνει μέρος την ίδια χρονική περίοδο. Ακόμα και να τερματίσεις το παιχνίδι, γυρνάς (για post game ενασχόληση με sidequests, TFW καλή ώρα κλπ.), τεχνικά, στο δεύτερο point of no return = πριν το τελευταίο main quest. Αν θυμάμαι καλά, το TFW είναι μόλις διαθέσιμο από τα μέσα του έβδομου main quest (όταν ξεκινάς για Meridian).

Ο συγκεκριμένος διάλογος (που εμφανίζεται, όπως είπα, υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις ή/και με διαφορετικό τόνο), όντως "προοικονομίζει" εμφάνιση της υπορουτίνας HEPHAESTUS και μετά το HZD (όπου, πλην του TFW, το μόνο που γνωρίζουμε για αυτόν είναι ότι ήταν υπεύθυνος για την δημιουργία των μηχανημάτων που θα έκαναν detoxifying και μετά το The Signal που "απελευθερώθηκε", καβατζωσε τα cauldrons για να φτιάχνει μηχανήματα κατά των ανθρώπων). Αλλά αυτό είναι άσχετο με την CYAN. Αυτή κάνει ξεκάθαρα αναφορά στο βασικό παιχνίδι. Π.χ. έχει την επιλογή "A.I." σαν έξτρα διάλογο που είναι διαθέσιμος μόνο αφού έχεις τελειώσει το Deep Secrets of the Earth quest, αφού εκεί μαθαίνεις για τον ρόλο των subroutines κλπ.

 

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μη τι άλλο, όλη αυτή η καλή υποδοχή ανεβάζει κι άλλο το hype-ρομετρο.

Εγώ δεν θα ανοίξω τίποτα, βέβαια. Εξάλλου, είτε 9, είτε 10, είτε 5, το παιχνίδι θα το παίξω (και θα το κρίνω μόνος μου). Τουλάχιστον μέχρι να έρθει το σημείωμα κατάταξης. 😐

Αφήστε που μπήκα Twitter για να δω ελάχιστες εντυπώσεις και ο Keighley το πέταξε το (μικρό) gameplay σπόιλερ. Προσοχή! 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Αν μη τι άλλο, όλη αυτή η καλή υποδοχή ανεβάζει κι άλλο το hype-ρομετρο.

Εγώ δεν θα ανοίξω τίποτα, βέβαια. Εξάλλου, είτε 9, είτε 10, είτε 5, το παιχνίδι θα το παίξω (και θα το κρίνω μόνος μου). Τουλάχιστον μέχρι να έρθει το σημείωμα κατάταξης. 😐

Αφήστε που μπήκα Twitter για να δω ελάχιστες εντυπώσεις και ο Keighley το πέταξε το (μικρό) gameplay σπόιλερ. Προσοχή! 😂

Είχα δει μόνο το αρχικό βίντεο. Από τότε δεν έχω δει κάτι άλλο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα άλλο. Reviews δεν πρόκειται να διαβάσω. Έχω κάνει την παραγγελία μου από το Σεπτέμβρη κ περιμένω υπομονετικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...