Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

πάντως το πρώτο game της σειράς μια και τα παίζω και τα δύο παράλληλα είναι ξεκάθαρα πιο άρτιος τίτλος ιδίως στην κινηματογραφική του παρουσιάσει και γενικά στο κλίμα που σου δημιουργεί. 

Φυσικά τεχνικά αυτός εδώ είναι κλάσεις ανώτερος και γενικά στο σχεδιασμό του αλλά το πρώτο νομίζω έχει πιο πολύ "ψυχή" σαν game.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και εμένα μου έκανε εντύπωση. 

Πάντως το 1ο εμβαθύνει κυρίως σε σχέσεις, το 2ο είναι που καταλαβαίνεις λίγο την Gaia και τα modules. Δεν μου φάνηκε ότι έχασε σε "επίπεδο" στο θέμα ιστορία, συναίσθημα κτλ. 

Σήμερα θα πιάσω το dlc εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tsakonass είπε

@chek2fire Παράλληλα γιατι; 

γιατί ξεκίνησα το δεύτερο και μου έλειπαν κομμάτια από την ιστορία του που την βρήκα ενδιαφέρον. Εβαλα το πρώτο έπαιξα λίγο και με κόλλησε αρκετά στο να το συνεχίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chek2fire είπε

γιατί ξεκίνησα το δεύτερο και μου έλειπαν κομμάτια από την ιστορία του που την βρήκα ενδιαφέρον. Εβαλα το πρώτο έπαιξα λίγο και με κόλλησε αρκετά στο να το συνεχίσω. 

Μηπως ειναι και ο λογος που το 1ο εχει "ψυχη"? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chek2fire είπε

γιατί ξεκίνησα το δεύτερο και μου έλειπαν κομμάτια από την ιστορία του που την βρήκα ενδιαφέρον. 

Πώς το κάνεις αυτό ρε μπρο?!

Βλέπεις και ταινίες ανάποδα?!

Μου κάνει τρομερή εντύπωση.

Επεξ/σία από AntonisKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Το game νομίζω έχει το καλύτερο map που έχω δει ever σε open-world. Γενικά τα πάντα είναι καλύτερα από το πρώτο, για το story ακόμα δεν είμαι σίγουρος. Πάντως δυο πράγματα μου έχουν κάτσει κάπως, το ότι το dismount animation είναι bugged και ότι οι 9 στους 10 quest givers είναι κακάσχημες τύπισσες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το game νομίζω έχει το καλύτερο map που έχω δει ever σε open-world. Γενικά τα πάντα είναι καλύτερα από το πρώτο, για το story ακόμα δεν είμαι σίγουρος. Πάντως δυο πράγματα μου έχουν κάτσει κάπως, το ότι το dismount animation είναι bugged και ότι οι 9 στους 10 quest givers είναι κακάσχημες τύπισσες. :P

Καλα γενικα δεν εχω δει αλλο παιχνιδι με τοσο "βαρυ" open world κομματι. Βλαστηση (χαμηλη, νορμαλ δασος, κατι πανυψηλα δεντρα καπου στα αριστερα που εχει κτλ), αγρια ζωη, κτηρια κτλ. Βρηκα καλυτερα τα cauldron σε αυτο το παιχνιδι.

Σε ποιο mount αναφερεσαι? Τουλαχιστον μεχρι ενα σημειο, χρησιμοποιουσα μονο το τυπου ταυρος. Δεν ειχα δει καποιο bug στο animation. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Καλα γενικα δεν εχω δει αλλο παιχνιδι με τοσο "βαρυ" open world κομματι. Βλαστηση (χαμηλη, νορμαλ δασος, κατι πανυψηλα δεντρα καπου στα αριστερα που εχει κτλ), αγρια ζωη, κτηρια κτλ. Βρηκα καλυτερα τα cauldron σε αυτο το παιχνιδι.

Σε ποιο mount αναφερεσαι? Τουλαχιστον μεχρι ενα σημειο, χρησιμοποιουσα μονο το τυπου ταυρος. Δεν ειχα δει καποιο bug στο animation. 

Αυτό ακριβώς μου άρεσε, που το map έχει τα πάντα από weather, terrain, flora και ο διαχωρισμός είναι αρκετά καλός.

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία το mount, όταν πατάς απλό dismount, όχι quick, πάει να κατεβει αλλα βρίσκει το πόδι της στο mount και interrupts το animation, οποτε φαίνεται μούφα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...