Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West [PS4][PS5]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουσιαστικά κάποιος πλήρωνε 10€ παραπάνω για την "PS5 και καλα έκδοση" ωστε να μπορει να το κατεβάσει πριν τις 12 και να το έχει ετοιμο. Εγω αυτό κατάλαβα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Ουσιαστικά κάποιος πλήρωνε 10€ παραπάνω για την "PS5 και καλα έκδοση" ωστε να μπορει να το κατεβάσει πριν τις 12 και να το έχει ετοιμο. Εγω αυτό κατάλαβα...

Ουσιαστικά ναι. Και επίσης μεσα απο το ps5 δεν γινόταν να αγορασεις την έκδοση του ps4. Οποτε οσοι δεν εψαξαν πηραν την ακριβη εκδοση. Ετσι η σονυ τσίμπησε ποσα 10αρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέποντας όσους παίζουν εδώ και ~ μια ώρα (ενώ εγώ θα την βγάλω με λίγο Hotline Miami 2)

Anthony Anderson Reaction GIF

Αναμένουμε spoiler-free εντυπώσεις! 😀

Παρεμπιπτόντως (off-topic, ελπίζω να μην έχουμε παράπονα πάλι για τις παραγγελίες),

Spoiler

να δω πώς θα ξεφορτωθώ την δεύτερη PS5 Special Edition, έτσι όπως τα έκανα (αφού τελευταία στιγμή ενημέρωσαν και τα δύο καταστήματα…). 😂 Αν την θέλει κανείς (χωρίς scalping κι αηδίες), ας μου πει. Αλλιώς, καλά ξεμπερδέματα με την επιστροφή της μιας.

/off-topic

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aekoupoli είπε

Ουσιαστικά ναι. Και επίσης μεσα απο το ps5 δεν γινόταν να αγορασεις την έκδοση του ps4. Οποτε οσοι δεν εψαξαν πηραν την ακριβη εκδοση. Ετσι η σονυ τσίμπησε ποσα 10αρικα

Ναι το είδα. Με τα 69,99€ μπορείς να την πάρεις μεσω PS4, απο την εφαρμογη του κινητου ή απο το store μεσω web

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είστε εσείς, τι να πω και εγώ που μάλλον θα παίξω το Σάββατο.

Ο Κωτσόβολος μου είχε πει ότι θα είναι στο κατάστημα μετά τις 5 και εγώ δουλεύω βράδυ, οπότε κατά τις 7 ρίχνω έναν ύπνο καλού κακού. (δεν το έχω δίπλα στο σπίτι το συγκεκριμένο υποκατάστημα)

Τουλάχιστον να μπορέσω να το πάρω και να το βάλω να κάνει το day 1 patch/update.

Άντε καλό μας παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο χειρισμος τις Alloy ειναι λιγο ατσουμπαλος,ειδικα οταν περνει φορα να κανει αλματα.εχω πεσει απο κατι υψη αρκετες φορεςΕχει επισης ενα σπαστικο bug οταν πας να κανεις stealth strike το spear της παντα βρισκει αερα και οχι το σωμα του mech.

Κατα τα αλλα ενταξει φαινεται,τουλαχιστον τις πρωτες ωρες.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ilias78 είπε

Έχω κάνει παραγγελία τη special απο 3/12 με παραλάβει από κατάστημα κ ακόμα προς διεκπεραίωση είναι!!!!! Wtf?????

και εμένα το public ακόμα και τώρα το ίδιο μήνυμα λέει. αν δεν το πάρω σήμερα μου μυρίζει 1 αστέρι review. To έχω παραγγείλει απο Νοέμβριο του 21!!

και στο site στο public λέει μη διαθέσιμο... το βλέπω απο δευτέρα να έρχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

και εμένα το public ακόμα και τώρα το ίδιο μήνυμα λέει. αν δεν το πάρω σήμερα μου μυρίζει 1 αστέρι review. To έχω παραγγείλει απο Νοέμβριο του 21!!

και στο site στο public λέει μη διαθέσιμο... το βλέπω απο δευτέρα να έρχεται...

Το θέμα είναι να έρθει. Μη φάνε κανα ακυρο εγώ φοβάμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ τον πόνο μου για τη special από Plaisio. Συνήθως μου στέλνανε tracking από Γενική, τώρα μου έχουν στείλει μήνυμα πως θα παραδοθεί με το πρακτορείο Διακίνησις και εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 22/02...

Κρατάω μια πισινή για αύριο καθώς από όσο ξέρω η Διακίνησις είναι logistics οπότε ελπίζω να συνεργάζονται με κάποια κουριερ για αποστολή επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Εγω παραγγειλα προχθες απο Gamestation (μενω Θεσ/νικη) , ειναι ηδη σε οδηγο στην κουριερ προς παραδοση σε μενα. Θα τ οπερνα απο Πλαισιο για την ανεση των υποκ/ματων αλλα ειπαν οτι θα κανουν διανομη σημερα και οχι απο χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, optimus prime είπε

Ο χειρισμος τις Alloy ειναι λιγο ατσουμπαλος,ειδικα οταν περνει φορα να κανει αλματα.εχω πεσει απο κατι υψη αρκετες φορεςΕχει επισης ενα σπαστικο bug οταν πας να κανεις stealth strike το spear της παντα βρισκει αερα και οχι το σωμα του mech.

Κατα τα αλλα ενταξει φαινεται,τουλαχιστον τις πρωτες ωρες.

Ναι έχει διάφορα bugs. Εγώ παρατήρησα τρεμόπαιγμα shaders και υφών σε μερικά σημεία. Επίσης στα cutscenes έχει κολλήματα όταν αλλάζει η κάμερα. 

Το ΑΑ είναι όντως χαμηλής ποιότητας όπως σχολίασε το DF και δεν μπορεί να καλύψει επαρκώς τα juggies σε foliage και γυαλιστερές επιφάνιες. Είναι λίγο ενοχλητικό σε κίνηση. ΟΚ μικρό το κακό με τέτοια οπτική πανδαισία αλλά θα μπορούσε να ήταν καλύτερο σε αυτό τον τομέα. Στο Favor Resolution mode η ποιότητα της εικόνας είναι λίγο καλύτερη αλλά για μένα δεν αξίζει σε καμιά περίπτωση να θυσιάσω τα 60fps που φαίνονται rock solid κιόλας.

Demon's Souls, Rift Apart και Forbidden West είναι ό,τι καλύτερο έχουμε δει στο PS5 μέχρι τώρα.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άργησα κανα τέταρτο σήμερα στην δουλεια γτ είπα να το παίξω λίγο να δω τι λεει. 

Με το που μπήκα στο παιχνίδι εφαγα ένα τέταρτο σιγουρα να χαζεύω σαν χαζος γύρω γύρω. Αυτό που είδα δεν το έχω ξαναδεί και εχω παθει πλάκα δεν περνά η ώρα να πάω σπίτι.

Το favor resolution σε 65αρα 4κ  είναι το κάτι άλλο μέχρι και το χνουδι στο πρόσωπο της alloy βλέπεις.

Χαίρομαι πολύ που οταν ειναι σταθερό το 30αρι σε τέτοια παιχνίδια μετα από 15 λεπτά δεν το καταλαβαίνω καν δεν ξερω αν παίζει ρόλο και μια καλή τηλεόραση σε αυτό.

Στα του gameplay δυστυχώς ήταν πολύ λίγο αυτό που είδα οποτε ακόμα δεν έχω γνώμη.

Επεξ/σία από Virus200
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ! 😄

20220218_122653.jpg.c7e7176f5b51e8f802cdf4a1d57d3a52.jpg

Όποιος θέλει να με βοηθήσει και να πάρει την μια (δεν μπόρεσα να αποφύγω και την κούριερ, με διαφορά 3 λεπτών ήρθαν Πλαίσιο-Public, in that order😂), ας στείλει ΠΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να βγάλω τη πίκρα μου,

 

Με ψιλοαπογοητευσε το παιχνίδι σε αρκετούς τομείς.σαν γενικη αίσθηση Μ κάνει πιο πολύ σαν ένα τεράστιο dlc παρά μια συνέχεια ενός exclusive των 79 ευρώ.

Γραφικά είναι κ το μεγαλύτερο Μ θέμα όπου σε πρώτη φάση κάνει μπαμ ότι το cross gen του κάνει κακό σε πολλά σημεία και εντόπισα κ αρκετό pop up.Καθαροτερα textures,ωραίο draw distance αλλά ο φωτισμός δεν κολακεύει καθόλου το παιχνίδι.θα προτιμούσα dynamic res\30 fps με ray tracing( τύπου cyberpunk) παρά αυτό που βλέπω τώρα.στα 60 fps δεν μου αρέσει το feeling κ θεωρώ ότι πέφτει κ άλλο πετσοκομα στα γραφικά ...

Πολύ ωραίος ήχος και soundtrack ,gameplay στη πεπατημένη με μικρόβελτιωσεις αν κ η κίνηση Μ φαίνεται χειρότερη από το ZD ,σαν να είναι λίγο clunky και η αλληλεπίδραση του χαρακτήρα με το περιβάλλον είναι λίγο off.

 

Story περιμένω κάτι π να σε κρατάει και ελπίζω σε memorable μάχες με τα robots ...

Νομίζω το 8 είναι η πιο τίμια βαθμολογία του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...