Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή λαδιών


thant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/10/2021 στις 6:59 ΜΜ, PLACEBO_89 είπε

Ποσα πληρωνεις για λαδια? πχ στο δικο σου μπορω να το κανω με λαδια 15ευρω, 3-4ευρω φιλτρο και 5ευρω εργασια δηλαδη με λιγοτερο απο 25ευρω!!!

Έβαλα Castrol Edge 5w30 και ένα φίλτρο με 57 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Antonie είπε

Έβαλα Castrol Edge 5w30 και ένα φίλτρο με 57 ευρώ. 

Το 4λιτρο 34ευρω, βαλε φιλτρο 5ευρω και 10ευρω εργασια συνολο 49ευρω και σε αυτη την τιμη σου περισσευει και 1λ γιατι αν θυμαμαι καλα εσενα παιρνει 3λιτρα!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Το 4λιτρο 34ευρω, βαλε φιλτρο 5ευρω και 10ευρω εργασια συνολο 49ευρω και σε αυτη την τιμη σου περισσευει και 1λ γιατι αν θυμαμαι καλα εσενα παιρνει 3λιτρα!

 

4,1 λίτρα λέει το βιβλίο κατασκευαστή. Μου έβαλε ένα καλό Ιαπωνικό φίλτρο μου είπε ( δεν έχω ιδέα) που έκανε 7 ευρώ.

15 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Το 4λιτρο 34ευρω, βαλε φιλτρο 5ευρω και 10ευρω εργασια συνολο 49ευρω και σε αυτη την τιμη σου περισσευει και 1λ γιατι αν θυμαμαι καλα εσενα παιρνει 3λιτρα!

 

Αυτό που με ένοιαζε δεν ήταν τα χρήματα. Ήταν ότι μέσα στο Covid και στο θέμα υγείας μου με την μέση το οδηγούσα 6 μήνες παραπάνω χωρίς να αλλάξω τα λάδια. Και το είχα αφήσει και καιρό ακίνητο, περίπου 2 μήνες... Αυτό με νοιάζει, να μην έχω κάνει ζημιά, άσχετα που τα λάδια είχαν 7500 χιλιόμετρα και τα έβλεπα ξανθά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Antonie είπε

4,1 λίτρα λέει το βιβλίο κατασκευαστή. Μου έβαλε ένα καλό Ιαπωνικό φίλτρο μου είπε ( δεν έχω ιδέα) που έκανε 7 ευρώ.

Ναι 3λ παιρνει η e11 1.3

Ενα πολυ καλο λαδι ειναι τα feg 5w30 αλλα δεν θα τα βρεις ευκολα και οι περισσοτεροι εχουν ανεβασει τιμες!

Μιλαμε για φουλ με A5 και χαμηλοτερη τιμη πλεον στα 5.70ε/λ

21 λεπτά πριν, Antonie είπε

4,1 λίτρα λέει το βιβλίο κατασκευαστή. Μου έβαλε ένα καλό Ιαπωνικό φίλτρο μου είπε ( δεν έχω ιδέα) που έκανε 7 ευρώ.

Αυτό που με ένοιαζε δεν ήταν τα χρήματα. Ήταν ότι μέσα στο Covid και στο θέμα υγείας μου με την μέση το οδηγούσα 6 μήνες παραπάνω χωρίς να αλλάξω τα λάδια. Και το είχα αφήσει και καιρό ακίνητο, περίπου 2 μήνες... Αυτό με νοιάζει, να μην έχω κάνει ζημιά, άσχετα που τα λάδια είχαν 7500 χιλιόμετρα και τα έβλεπα ξανθά. 

Στη δικη σου περιπτωση εισαι οκ!  Απλα οσο και καλα λαδια αν βαζουμε καλα θα ειναι να μην το αφηνουμε πολυ καιρο χωρις να το βαλεις μπροστα..

Επεξ/σία από PLACEBO_89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...