Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέγεται πως θα εξοπλίσει με OLED οθόνες κάποια μοντέλα iPad


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kundi είπε

ipad 8th με 360 euro ,μου ειναι υπεραρκετο δλδ τ παραπανω ν θες να κανεις με ενα ταμπλετ , ας φτιαξει τις oθονεs oled που ειναι μαυρα χαλια στο 12 iphone , που το πουλησα κ πηρα το 11pro max τεραστεια διαφορα 

Γιατι τι εχουν οι ολεντ στα iphone 12?

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

ipad 8th με 360 euro ,μου ειναι υπεραρκετο δλδ τ παραπανω ν θες να κανεις με ενα ταμπλετ , ας φτιαξει τις oθονεs oled που ειναι μαυρα χαλια στο 12 iphone , που το πουλησα κ πηρα το 11pro max τεραστεια διαφορα 

Μα και τα δυο oled έχουν και μάλιστα από τον ίδιο κατασκευαστή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Μα και τα δυο oled έχουν και μάλιστα από τον ίδιο κατασκευαστή...

Του 12 έχει πολλά θέματα η οθόνη. Είτε την έχετε χρησιμοποιήσει είτε κάνετε μια απλή αναζήτηση στο ίντερνετ, φόρουμ κτλ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Του 12 έχει πολλά θέματα η οθόνη. Είτε την έχετε χρησιμοποιήσει είτε κάνετε μια απλή αναζήτηση στο ίντερνετ, φόρουμ κτλ. 

Για οποιοδήποτε οθόνη και να ψάξεις στο Ίντερνετ θα βγάλει αποτέλεσμα…

το θέμα είναι να είναι πραγματικό πρόβλημα και όχι πχ πρόβλημα που παρουσιάστηκε στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας που λύθηκαν μετά από λίγο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Merdock είπε

Δεν υπάρχει φόβος για burn-in όπως στις τηλεοράσεις; 

Samsung galaxy tab s με oled οθόνη δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα με καθημερινή χρήση για 5 χρόνια! Αν είχαν πρόβλημα θα τις είχαν σταματήσει από τα tablet εδώ και καιρό! Η samsung μόνο oled οθόνες βάζει στα τάμπλετ της! Είναι άλλη αίσθηση η oled για όποια χρήση και να την έχεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Του 12 έχει πολλά θέματα η οθόνη. Είτε την έχετε χρησιμοποιήσει είτε κάνετε μια απλή αναζήτηση στο ίντερνετ, φόρουμ κτλ. 

Εγώ που έχω το 12 pro δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο. Για πες κανένα παράδειγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δίσταζα να δοκιμάσω το νέο μοντέλο λόγω πιθανότητας burn-in. Οκ, ναι, pixel shifting κ.λπ, αλλά δεν είναι ίδια η χρήση σ' ένα κινητό και σ' ένα tablet. Στο κινητό είναι πολύ πιο σπάνιες οι στατικές εικόνες, και πάλι έχουν εμφανιστεί περιστατικά burn-in. Στο iPad με φοβίζει .

Στην πράξη βέβαια, μιας και έχω το iPad Pro του '20, θα 'χει φανεί αν υπάρχει θέμα ή όχι μέχρι να μ' απασχολήσει το ζήτημα. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...