Προς το περιεχόμενο

Καθαριότητα (εσωτερικό / εξωτερικό / tips / συμβουλές)


nullindex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν είχα ανεβάσει πριν λίγο καιρό μία φωτό που κόλλαγαν οι τρίχες απο το πόδι μου στην κονσόλα γιατί είχε επάνω κόλλα :D

Με τι σκ@τ@ να την βγάλω ?

@NTC Labs Στέλιο το μπλε υγρό που μου είχες δώσει για το εσωτερικό λες να κάνει δουλειά ? (Επίσης μην με βρίσεις δεν θυμάμαι το 2ο που μου είχε δώσει για που ακριβώς είναι :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γενικα η λογικη ειναι οτι παντοτε ξεκινας με το πιο ηπιο καθαριστικο και πας στο πιο δραστικο, οποτε θα ξεκινουσα πανι-νερο, επειτα μωρομαντηλο, υγρα μαντηλακια με οινοπνευμα κοκ... προτου πας οπουδηποτε αλλου, θεωρω η μπιλια σε καποιο απο αυτα θα κατσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά κάτι τέτοιο αλλά νομίζω είναι πολύ ακριβό για την μικρή χρήση που θα γίνει.

https://www.skroutz.gr/s/29874170/3M-Katharistiko-Kollas-Genikis-CHrisis-1-0lt.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Λογικά κάτι τέτοιο αλλά νομίζω είναι πολύ ακριβό για την μικρή χρήση που θα γίνει.

https://www.skroutz.gr/s/29874170/3M-Katharistiko-Kollas-Genikis-CHrisis-1-0lt.html

Ε too much τα 35 :D

Καλά αν δεν βρώ κάτι όταν πάω για μεμβράνες όλο και κάτι θα έχουν να μου το κάνουν φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, tsofras είπε

Λοιπόν είχα ανεβάσει πριν λίγο καιρό μία φωτό που κόλλαγαν οι τρίχες απο το πόδι μου στην κονσόλα γιατί είχε επάνω κόλλα :D

Με τι σκ@τ@ να την βγάλω ?

@NTC Labs Στέλιο το μπλε υγρό που μου είχες δώσει για το εσωτερικό λες να κάνει δουλειά ? (Επίσης μην με βρίσεις δεν θυμάμαι το 2ο που μου είχε δώσει για που ακριβώς είναι :D )

δεν ηταν μπλε "γαλατί" ειναι το perl εκτός και αν τα βλέπεις όλα μπλε εσύ :) , είναι ήπιο καθαριστικό αλλά θα έλεγα να ξεκινήσεις με σαπουνάκι χεριών, δεν θυμάμαι τι σου είχα δώσει ( 1 για εξω και 1 με Perl για μέσα ήτανε αλλα δε θυμαμαι σε τι μπουκάλια στα είχα δωσει )

16 ώρες πριν, paylidis είπε

γενικα η λογικη ειναι οτι παντοτε ξεκινας με το πιο ηπιο καθαριστικο και πας στο πιο δραστικο, οποτε θα ξεκινουσα πανι-νερο, επειτα μωρομαντηλο, υγρα μαντηλακια με οινοπνευμα κοκ... προτου πας οπουδηποτε αλλου, θεωρω η μπιλια σε καποιο απο αυτα θα κατσει!

μωρομάντηλα, υγρά μαντιλάκια δεν θεωρούνται ηπια για πλαστικά μέρη. σαπουνονερο χεριών για αρχή να είμαστε σίγουροι

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/1/2024 στις 10:31 ΠΜ, paylidis είπε

Και εγω περιμενω το αντιστοιχο του lidl να ξαναβγει... οχι για το αμαξι, γενικα! :P 

μια φορα το εχει βγαλει ως τωρα απο οτι θυμαμαι (θελει 2 μπαταρίες - εχω 3)

εναλλακτικα εστω το απλο σκουπακι

Αυτό εδώ εννοείς; 😛

https://www.lidl-hellas.gr/p/parkside-epanafortizomeni-skoypa-ygron-stereon-20-v-pwda-20-li-c3/p10030927

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Βγάζουν ένα μικρότερο. Ωραία αυτή αλλά ογκώδης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πείτε οι γνώστες τι πιθανότητες έχω να μην έχει πηδηχθεί το χρώμα.

Το αυτοκινητο παρκαρισμενο σε στενή λωρίδα γης. Ηρθε ΥΠΕΡΜΑΛΑΚΑΣ και έκοψε με χορτοκοπτικο τα χορταρια από απόσταση σχεδόν 30 πόντων.

ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ την εχει φάει.

Το είδα τώρα το βράδυ που γύρισα.

Επειδή μου έχει στρίψει, δώστε μου μια ψύχραιμη οπτική.

Προσπάθησα στα σκοτάδια με σκέτο νερό να απομακρύνω τουλάχιστον όσα χορτάρια κόλλησαν πάνω και αύριο θα το πάω σε πλυντήριο με το που ξυπνήσω μπας και δω το μέγεθος της ζημιάς.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, majnun είπε

Πείτε οι γνώστες τι πιθανότητες έχω να μην έχει πηδηχθεί το χρώμα.

Το αυτοκινητο παρκαρισμενο σε στενή λωρίδα γης. Ηρθε ΥΠΕΡΜΑΛΑΚΑΣ και έκοψε με χορτοκοπτικο τα χορταρια από απόσταση σχεδόν 30 πόντων.

ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ την εχει φάει.

Το είδα τώρα το βράδυ που γύρισα.

Επειδή μου έχει στρίψει, δώστε μου μια ψύχραιμη οπτική.

Προσπάθησα στα σκοτάδια με σκέτο νερό να απομακρύνω τουλάχιστον όσα χορτάρια κόλλησαν πάνω και αύριο θα το πάω σε πλυντήριο με το που ξυπνήσω μπας και δω το μέγεθος της ζημιάς.

τα χορταρια δεν μπορουν να σου κανουν ζημια, ζημια μπορουν να σου κανουν κλαδια, πετραδακια που πεταχτηκαν πανω, ανεβασε καμια φωτο

εσεις κανενα τροχο βγαζετε η ειστε τιποτα  ανωμαλιαρηδες μπιχλες??

IMG_20240330_110025.jpg

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NTC Labs είπε

τα χορταρια δεν μπορουν να σου κανουν ζημια, ζημια μπορουν να σου κανουν κλαδια, πετραδακια που πεταχτηκαν πανω, ανεβασε καμια φωτο

εσεις κανενα τροχο βγαζετε η ειστε τιποτα  ανωμαλιαρηδες μπιχλες??

IMG_20240330_110025.jpg

Την ζάντα θέλουμε να δούμε, το εσωτερικό. 😛

Έχε χάρη που δεν έχω δικό μου χώρο. Θέλω να το κάνω. 😛

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Την ζάντα θέλουμε να δούμε, το εσωτερικό. 😛

Έχε χάρη που δεν έχω δικό μου χώρο. Θέλω να το κάνω. 😛

1 φορά έβγαλα τροχό στη 4ετία :), η λασπη που βγηκε απο τη μοκετα στα σημεια που δεν επιανε το χερι αν δε βγει τροχος νομιζα οτι με ειχαν αλυσοδεμενο στα βαθη της μορια παρεα με τον γκιμλι να τρωει προβατινα και εμενα να μουχουνε μπροστα μονο μαρουλια

νταξ ζαντες εσωτερικα εχω δει πολυ χειροτερα δεν ειχε τρομερα πραγματα καθως στα πλυσιματα μπαίνει βουρτσακι , απλα ευκαρία ηταν να πεσει πηλος και sealant και εσωτερικα

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

1 φορά έβγαλα τροχό στη 4ετία :), η λασπη που βγηκε απο τη μοκετα στα σημεια που δεν επιανε το χερι αν δε βγει τροχος νομιζα οτι με ειχαν αλυσοδεμενο στα βαθη της μορια παρεα με τον γκιμλι να τρωει προβατινα και εμενα να μουχουνε μπροστα μονο μαρουλια

νταξ ζαντες εσωτερικα εχω δει πολυ χειροτερα δεν ειχε τρομερα πραγματα καθως στα πλυσιματα μπαίνει βουρτσακι , απλα ευκαρία ηταν να πεσει πηλος και sealant και εσωτερικα

Με τι καθαρίζεις τις ζάντες; Έβλεπα βίντεο τις προάλλες με το Alkali wheel cleaner της Koch Chemie, καινούργιο προϊόν απ' ότι καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Με τι καθαρίζεις τις ζάντες; Έβλεπα βίντεο τις προάλλες με το Alkali wheel cleaner της Koch Chemie, καινούργιο προϊόν απ' ότι καταλαβαίνω.

στο εξαμηνο απλα iron x, σαμπουανακι και πηλο, σε καθημερινο πλυσιμο αλκαλικα και οξινα δεν πανε γτ θα σου φανε το κερι-sealant

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

στο εξαμηνο απλα iron x, σαμπουανακι και πηλο, σε καθημερινο πλυσιμο αλκαλικα και οξινα δεν πανε γτ θα σου φανε το κερι-sealant

Ναι οκ, προφανώς δεν είναι για καθημερινή χρήση αυτά τα χημικά.

Το ίδιο σαπούνι/σαμπουάν με το αμάξωμα βάζεις και για τις ζάντες; Αυτό κάνω και εγώ αλλά είπα μήπως είχες κάποιο συγκεκριμένο wheel and tyre cleaner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Ναι οκ, προφανώς δεν είναι για καθημερινή χρήση αυτά τα χημικά.

Το ίδιο σαπούνι/σαμπουάν με το αμάξωμα βάζεις και για τις ζάντες; Αυτό κάνω και εγώ αλλά είπα μήπως είχες κάποιο συγκεκριμένο wheel and tyre cleaner.

ναι το ιδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...