Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Θέλει πληρωμή για να τα ενεργοποιήσεις.

Δεν θέλει.Πληρωτο είναι το pro, για να κλικαρεις τις επιλογές/αποθηκεύεις. Απλώς πάτα τους συνδιασμούς πλήκτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 hours ago, Psycho_Warhead said:

Θέλει πληρωμή για να τα ενεργοποιήσεις.

Όχι ρε θέλει πληρωμή να τα ενεργοποιήσεις με mouse , όσο είσαι in game μπορείς να πατήσεις τα αντίστοιχα hotkeys και δουλεύουν κανονικά.  Είναι λίγο μπελάς γιατί πρέπει να θυμάσαι τι είναι το καθένα αλλά δουλεύει.  

Τουλαχιστον έτσι ήταν πριν κάνα χρόνο που το δοκίμασα. Μετά πλήρωσα για να έχω διάφορα καλούδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok με το Wemod..Δεν καταλαβαίνω την μανία της Ubi να τα κάνει όλα RPG..Με το Mirage έγινε σωστά η δουλειά, εδώ συνέχισαν τη μλκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγότερο κόστος και λιγότερος χρόνος.

Είναι η δημοφιλέστερη εταιρεία του γνωστού σλόγκαν, ποσότητα>ποιότητα. Εκεί κολλάνε και οι ανούσιες και πανάκριβες Ultimate edition, όπως στο Avatar με 130ευρώ(γελάει ο κόσμος).

Αν η Ubisoft καθόταν να ρίξει πραγματική δουλειά, θα βλέπαμε τα μισά παιχνίδια από όσα έχουμε δει τα τελευταία χρόνια από αυτή.

Γιαυτό και τα περισσότερα παιχνίδια της είναι τέρμα forgettable και άστα να πάνε από ιστορία/χαρακτήρες ή όπως γράφτηκε και πιο πίσω είναι γενικά παιχνίδια του 6 με 7/10 στην καλύτερη, το γνωστό wait for(deep)sale..

Συγκρίνετε για παράδειγμα την ubisoft με την CDPR(που και αυτή όλο rpg βγάζει), πόσα παιχνίδια/ dlc έχει η κυκλοφορήσει η καθεμία τα τελευταία χρόνια.

Το Avatar με αυτά που είδα, το περιμένω να μπει στην συνδρομή του gamepass τώρα το 2024, γιατί δυστηχώς πέραν του πανέμορφου κόσμου και εντυπωσιακών γραφικών, και αυτό έχει τα γνωστά θέματα προηγούμενων τίτλων, και άρα δεν είναι για αγορά σε υψηλή τιμή.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Λιγότερο κόστος και λιγότερος χρόνος.

Είναι η δημοφιλέστερη εταιρεία του γνωστού σλόγκαν, ποσότητα>ποιότητα. Εκεί κολλάνε και οι ανούσιες και πανάκριβες Ultimate edition, όπως στο Avatar με 130ευρώ(γελάει ο κόσμος).

Αν η Ubisoft καθόταν να ρίξει πραγματική δουλειά, θα βλέπαμε τα μισά παιχνίδια από όσα έχουμε δει τα τελευταία χρόνια από αυτή.

Γιαυτό και τα περισσότερα παιχνίδια της είναι τέρμα forgettable και άστα να πάνε από ιστορία/χαρακτήρες ή όπως γράφτηκε και πιο πίσω είναι γενικά παιχνίδια του 6 με 7/10 στην καλύτερη, το γνωστό wait for(deep)sale..

Συγκρίνετε για παράδειγμα την ubisoft με την CDPR(που και αυτή όλο rpg βγάζει), πόσα παιχνίδια/ dlc έχει η κυκλοφορήσει η καθεμία τα τελευταία χρόνια.

Το Avatar με αυτά που είδα, το περιμένω να μπει στην συνδρομή του gamepass τώρα το 2024, γιατί δυστηχώς πέραν του πανέμορφου κόσμου και εντυπωσιακών γραφικών, και αυτό έχει τα γνωστά θέματα προηγούμενων τίτλων, και άρα δεν είναι για αγορά σε υψηλή τιμή.

Uplay+ με 15 ευρώ δεν χρειάζεται να περιμένεις game pass. Τελειωσα 100% avatar mirage και λιώσιμο τώρα το πολύ αξιόλογο motorfest μέχρι να τελειώσει η συνδρομή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω περί Uplay+ αλλά δεν είναι τίτλος να με ωθεί προσωπικά να πληρώσω έξτρα για αυτον(έχω ήδη συνδρομή gamepass για όλο το 2024).

Γιαυτό θέλω να περιμένω, γιατί μπορεί να μην μαρέσει τόσο και να κλαιω ακόμα και τα 15ευρώ.

Για το Star Wars Survivor και το Dead Space πχ, εκεί πλήρωσα έξτρα για EA Pro.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το γνωρίζω περί Uplay+ αλλά δεν είναι τίτλος να με ωθεί προσωπικά να πληρώσω έξτρα για αυτον(έχω ήδη συνδρομή gamepass για όλο το 2024).

Γιαυτό θέλω να περιμένω, γιατί μπορεί να μην μαρέσει τόσο και να κλαιω ακόμα και τα 15ευρώ.

Για το Star Wars Survivor και το Dead Space πχ, εκεί πλήρωσα έξτρα για EA Pro.

 

Ναι αν απλα θελεις να το δοκιμασεις περιμενεις οταν θα μπει game pass ελπιζω συντομα να το παιξετε ολοι. Απλα μπορεις να συνδυασεις παιχνιδια που θες να παιξεις απο το uplay οπως εκανες με το ea pro οποτε ειναι win win κατασταση. Μονο για το avatar το εβαλα και εγω λεω ποσο θα παιξω τελικα το γουσταρα πολυ και θα βγει ο μηνας οσο καλυτερα γινεται με αυτα που παιζω. Εχει την ubisoftila με τα τικ στο χαρτη αλλα δεν ειναι κακο παιχνιδι αν εισαι και φαν των ταινιων θα σου αρεσει και το κεντρικο story ειναι πολυ αξιολογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω φορτίσει μπαταρίες μιας και έχω να παίξω Ubisoft τίτλο από το far cry 5 (δεν άντεξα να το τελειώσω).

Οπότε θεωρώ όταν το πιάσω θα έχω την απαιτούμενη υπομονή να κάνω και το grind/busy work 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμετικό το FC5, και 'κει ήθελε να κάνεις side quest για να προχωρήσεις το main..Κάναμε και τα Far Cry RPG..

Ρε βγάλτε κάνα linear με δυνατό story και αφήστε το busy work. Είναι κρίμα γιατί στον τεχνικό τομέα δεν έχουν αντίπαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως το παράτησα. Βαρέθηκα τη ζωή μου να κάνω υποχρεωτικά άσχετα side quests που μαζεύεις ρίγανη στα λιβάδια. Παίζω το outer worlds spacers choice για τα dlc που τα είχα αφήσει και με τραβάει πολύ πιο πολύ σαν game παρόλο που και αυτό έχει τα θέματα του.

Ή φτιάξε corridor style game ή φτιάξε open world που ο κόσμος έχει νόημα και αλληλεπίδραση. Τώρα αυτό που κάνει η Ubi που μόνο τα γραφικά είναι καλά, με έχει κουράσει.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγω το παρατησα.. επαιξα αρκετες ωρες αλλα εχει τοσο ubisoftila  που με κουρασε.. Κριμα γιατι ο κοσμος ειναι φοβερος αλλα απο μονος του δεν μπορει να κρατησει ολοκληρο παιχνιδι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράτησα και εγώ. Έχουν περάσει προ πολλού τα χρόνια που έπαιζα με το ζόρι ένα game μέχρι τέλους. Άψυχο, άνευρο, με την μία ανοίγοντας τον χάρτη καταλαβαίνεις την εταιρεία που είναι από πίσω, σενάριο και χαρακτήρες που σε έναν μήνα δεν θυμάσαι τίποτα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό θέλει αποχή από τέτοια παιχνίδια μήνες ώστε όταν σου έρθει ένα τέτοιο να μην σε ενοχλήσει. Δεν γίνεται δηλαδή να πιάσεις μαζί 2 τέτοια παιχνίδια 1 2 το χρόνο μέχρι εκεί. Για αυτό δεν με ενόχλησε προσωπικά αλλά καταλαβαίνω όσοι κουράστηκαν αν και ξανά λέω η κεντρική ιστορία αξίζει να την δείτε και με λίγο crafting δεν χρειάζεται να κάνετε και τα side πάτε 20 level γρήγορα και νωρίς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή μιλάμε για παιχνίδι πρέπει να σου προσφέρει fun (ανάλογα και με τα γούστα του καθενός). Αν δεν το κάνει αυτό ποιος ο λόγος να επιμείνω; Δεν είναι δουλειά. Το ίδιο ισχύει και για ταινίες, βιβλία και σειρές. Τα παρατάω αν βλέπω ότι από ένα σημείο και μετά είναι αγγαρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Απλά επειδή μιλάμε για παιχνίδι πρέπει να σου προσφέρει fun (ανάλογα και με τα γούστα του καθενός). Αν δεν το κάνει αυτό ποιος ο λόγος να επιμείνω; Δεν είναι δουλειά. Το ίδιο ισχύει και για ταινίες, βιβλία και σειρές. Τα παρατάω αν βλέπω ότι από ένα σημείο και μετά είναι αγγαρεία.

Κυρίως για το κεντρικό story που δεν νομιζω να μην άρεσε σε κάποιον. Απλά λόγο του grind απωθεί κάποιους το παιχνίδι στο σύνολο. Και γίνεται να το αποφύγετε αυτό με το crafting χωρίς το υπόλοιπο grind και να πάτε μονο για κεντρική ιστορία που αξίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...