Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κυρίως για το κεντρικό story που δεν νομιζω να μην άρεσε σε κάποιον. Απλά λόγο του grind απωθεί κάποιους το παιχνίδι στο σύνολο. Και γίνεται να το αποφύγετε αυτό με το crafting χωρίς το υπόλοιπο grind και να πάτε μονο για κεντρική ιστορία που αξίζει. 

Και το crafting ουσιαστικά είναι grind όμως γιατί πρέπει να ψάχνεις τα υλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

Και το crafting ουσιαστικά είναι grind όμως γιατί πρέπει να ψάχνεις τα υλικά.

Δεν ειναι δυσκολο να βρεις ομως τα υλικα που χρειαζονται και εχει ενδιαφερον το ολο crafting δεν ειναι σαν το grind των outpost και των facilities εμενα μου αρεσε το αφησα μονο οταν τουμπανιασα full τον χαρακτηρα και εγινε walk in the park το παιχνιδι. Ολα τα παιχνιδια με τον ενα η τον αλλο τροπο εχουν τετοια δεν ειναι κακο. Το κακο ειναι οτι εβαλαν 100 ιδια outpost/facilities σε ολο το χαρτη η 100 φυτα που δινουν skill/ζωη εκει το χανει για μενα σαν συνολο. Ουτε side quest με ενοχλησαν ισα ισα μου αρεσαν σε αντιθεση με odyssey που ηταν τα ιδια και τα ιδια ουτε τα υπολοιπα με crafting κτλ. Τελειωστε παντως την κεντρικη ιστορια κριμα ειναι να μην δειτε πως τελειωνει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Ubisoft-ίλας το κάγκελο..Από ένα σημείο και μετά ακόμα και τα main missions γίνονται αγγαρεία..Έλεος. Είμαι στο mission που θέλει 16 level και μέχρι στιγμής είναι για 6/10 και αυτό λόγω των visuals.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ξενερώνει γενικά στα games είναι ότι έχουμε φτάσει στο 2023 και σχεδόν όλα τα side quests είναι του στυλ "γεια σου κύριε Άγνωστε που δεν σε έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Χάθηκε ο καλύτερος μου φίλος και για κάποιο λόγο αντί να πάω εγώ να τον αναζητήσω, ζητάω από έναν πλήρως άγνωστο άνθρωπο που δεν έχω κάποιο λόγο να εμπιστευτώ να το κάνει"

Είναι τόσο δύσκολο να αφήσουν πίσω αυτό το είδος quests επιτέλους και να γράψουν κάτι πιο πιστευτό που έχει κάποια συνοχή; 

Για όλα τα games πάει αυτό, όχι μόνο για το Avatar.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Witcher όταν είχε τέτοια quests τουλάχιστον, έβγαζε ένα νόημα γιατί ήσουν ο επαγγελματίας για αυτή τη δουλειά. Πέρα από το καλύτερο γράψιμο.

Σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια είναι σαν τύπου placeholder. Μηδενική προσπάθεια, και αυτό είναι που με ενοχλεί περισσότερο.

Δηλαδή οκ, μην γράψεις quest επιπέδου bloody Baron W3 (αν λεγόταν έτσι). Αλλά ακόμα και η αποστολή με το τηγάνι σε εκείνο παιχνίδι (για όσους θυμούνται), ήταν ανώτερη από οτιδήποτε γράφουν άλλα στούντιο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου αρέσει είναι που σε κάποια games τα side quests είναι κομμάτια ενός story (όπως για παράδειγμα στο days gone). Έχεις ένα στόχο έτσι, και δεν είναι απλά τυχαίες δουλειές που σου αναθέτει κάποιος τυχαίος στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το main story, meh..Δεν έλεγε τίποτα το gameplay. Απλά καθάριζες διάφορες RDA βάσεις. Και να μην το παίξει κάποιος, δεν θα χάσει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Uddddntitled.jpg.094124b2b541de7b9483d25fd862bb94.jpg

3 minutes ago, Arkin said:

Νομιζω οχι αλλα δεν εχει σοβαρο loading τα παντα ειναι αμεσα και γρηγορα. 

Σαν το starfield ενα πραγμα :P

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Που έχει loading το Avatar; Δεν θυμάμαι να έχει κάπου. Κανονικά open world είναι.

Ναι εννοω κυριως μεχρι να μπει στο παιχνιδι το αρχικο απο εκει και περα δεν θυμαμαι να εχει πουθενα. Αψογο σε αυτο το κομματι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι εννοω κυριως μεχρι να μπει στο παιχνιδι το αρχικο απο εκει και περα δεν θυμαμαι να εχει πουθενα. Αψογο σε αυτο το κομματι.

Ε καλά το αρχικό όλα τα έχουν. Σε ssd που έχουν όλοι, είναι δευτερόλεπτα. Αλλιώς δεν έχει πουθενά όπως όλα τα open world εδώ και πολλά χρόνια. Μόνο το starfield είναι ανώμαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...