Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως από ότι έχω καταλάβει, μας έχει καλό μάθει λίγο και η cdprojekt με τα side quests και μας φαίνονται σε όλα τα άλλα παιχνίδια τελείως κακά.

Και το spiderman ας πούμε που παίζω αυτές τις μέρες, πιο Ubisoft και από Ubisoft είναι τα side quests.

Δύσκολα δλδ το γλιτώνουμε αυτό το κομμάτι πια σε open world.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, just getting started είπε

Πάντως από ότι έχω καταλάβει, μας έχει καλό μάθει λίγο και η cdprojekt με τα side quests και μας φαίνονται σε όλα τα άλλα παιχνίδια τελείως κακά.

Και το spiderman ας πούμε που παίζω αυτές τις μέρες, πιο Ubisoft και από Ubisoft είναι τα side quests.

Δύσκολα δλδ το γλιτώνουμε αυτό το κομμάτι πια σε open world.

Ναι αλλά στο Spiderman το έχουν οργανώσει πιο σωστά το πράγμα με την έννοια ότι δεν ανοίγουν όλα μονομιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Πάντως από ότι έχω καταλάβει, μας έχει καλό μάθει λίγο και η cdprojekt με τα side quests και μας φαίνονται σε όλα τα άλλα παιχνίδια τελείως κακά.

Και το spiderman ας πούμε που παίζω αυτές τις μέρες, πιο Ubisoft και από Ubisoft είναι τα side quests.

Δύσκολα δλδ το γλιτώνουμε αυτό το κομμάτι πια σε open world.

Ετσι ειναι δεν βγαινουν αλλιως οι ωρες σε ενα παιχνιδι. Το spiderman εχει 100 φορες να σκοτωσεις ιδιους εχθρους εχει 50 φορες να καθαρισεις τα μερη που ειναι οι κακοι απλα αλλαζουν ερχονται καλυτεροι οσο προχωραμε το παιχνιδι με τις κεντρικες αποστολες και εκει για 100% εριξα πολυ grind. Σκεψου οτι κατι jedi fallen order η ακομα και guardians of the galaxy παιχνιδια 30 ωρων για 100% εχουν μπολικο grind και backtracking αν ξεχασεις κατι δεν γινεται αλλιως. Τα linear παιχνιδια και αυτα δεν θα βγουν πολλες ωρες 10-15 αλλα αρκετα εχουν collectibles κτλ καμια σχεση με open world 50+ ωρων αλλα κατι θα βαλουν για να βγουν λιγες ωρες παραπανω. Το καλυτερο που εχω παιξει σε αυτο το κομματι ειναι το RDR 2 που μπορει να εχει 90 challenges η να βρεις 200 πουλια και ζωα αλλα τα κανει με ενα μοναδικο τροπο και φυσικα εχει και εξαιρετικα side quests. Δυσκολα να βγαλει πολλες ωρες ενα παιχνιδι χωρις πολλα πραγματα ιδια. Και η ubisoft το εχει παρακανει εδω και χρονια με τελειωτικο χτυπημα το valhalla που μετα τις 170 ωρες στο odyssey και τις 110 στο breakpoint φοβαμαι να το πιασω ενω το origins ανετα το ξανα κανω 100% το valhalla με τις 200+ ωρες δεν μπορω να φανταστω ποσους θυσαυρους κτλ εχουν βαλει στο χαρτη. Το Avatar παρολο που σε ωρες δεν ειναι τοσο μεγαλο μολις 64 ωρες εχει και αυτο ανετα 20-25 ωρες με looting και πραγματα που κανεις ξανα και ξανα. Αν εβγαινε 30 ωρες συνολο και με καλυτερα side quest και να κρατουσε ακριβως ιδια την κεντρικη ιστορια θα το εβαζα ανετα πανω απο 8.5 αλλα σαν συνολο πανω απο 8 ουτε για αστειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To spiderman 2  εχει λιγο καλυτερa side  quests .. αλλα ναι το πρωτο παιζει να εχει απο τα πλεον ανουσια και βαρετα που εχω συναντησει σε παιχνιδι ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Α και το Spiderman copy paste είναι; Α καλα, χαχαχ. Και ήθελα να το πιάσω μετά το Avatar. Μάλλον με βλέπω να πηγαίνω για τα DLC του Outer Worlds.

Αν θες να κάνεις τα πάντα είναι grind fest ναι. Δεν αναιρεί όμως την καταπληκτική κεντρική ιστορία όπως και τα 3 DLC είναι πολύ αξιόλογα. Για μένα πιάσε gotg και fallen order. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kι εγώ σε μια ώρα θα το παίξω έκανα λογαριασμό στο Ubisoft+ , αν είναι καλό θα το αγοράσω αργότερα που θα πέσει η τιμή.

Το σενάριο είναι βασισμένο στην πρώτη ταινία; Απο τα πλάσματα μόνο Ikran καβαλάμε; Λογικά Direhorse (pa’li),  toruk,  Ilu, Skimwing (tsurak) όχι εε!

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Kι εγώ σε μια ώρα θα το παίξω έκανα λογαριασμό στο Ubisoft+ , αν είναι καλό θα το αγοράσω αργότερα που θα πέσει η τιμή.

Το σενάριο είναι βασισμένο στην πρώτη ταινία; Απο τα πλάσματα μόνο Ikran καβαλάμε; Λογικά Direhorse (pa’li),  toruk,  Ilu, Skimwing (tsurak) όχι εε!

Το σενάριο είναι κάτι σαν τρίτη ταινία μιας και στην αρχή ακούμε για τον επαναστάτη jake sully και την εξέγερση απλά εμείς ακολουθούμε την ιστορία 4 μικρών φίλων από την sarentu clan από μωρά μέχρι που έγιναν οι μεγαλύτεροι warriors της Πανδώρα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το απολαύσω  έχω στείλει το τροφοδοτικό μου για αντικατάσταση και είμαι με το παλιό

που είναι μικρό σε watt και δεν σηκώνει το hardware του PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το απολαύσω  έχω στείλει το τροφοδοτικό μου για αντικατάσταση και είμαι με το παλιό

που είναι μικρό σε watt και δεν σηκώνει το hardware του PC

Ποσο μικρο ειναι? Να παιξεις με undervolt δεν γινεται? Τι συστημα εχεις και τι τροφοδοτικο να δουμε τι μπορουμε να κανουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

VX 550 Watt Corsair δεκαετίας είναι, το καινούριο το γύρισα πίσω γιατί έκανε θόρυβο ο ανεμιστήρας είναι και αυτό Corsair RM750e ATX12V v3 750W  Την Πέμπτη θα το παραλάβω απο UPS courier.

To σύστημά μου ειναι: CPU  Ryzen 7 5800X GPU RX 6700XT RAM 2X8GB Dual Channel

Έχω κάνει undervolt τον επεξεργαστή την κάρτα δεν την πείραξα καθόλου

μόλις ανοιξα το παιχνίδι δεν πρόλαβα να δω την εισαγωγή έκανε επανεκκίνηση το PC καλύτερα να μην το ζορίσω.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

VX 550 Watt Corsair δεκαετίας είναι, το καινούριο το γύρισα πίσω γιατί έκανε θόρυβο ο ανεμιστήρας είναι και αυτό Corsair RM750e ATX12V v3 750W  Την Πέμπτη θα το παραλάβω απο UPS courier.

To σύστημά μου ειναι: CPU  Ryzen 7 5800X GPU RX 6700XT RAM 2X8GB Dual Channel

Έχω κάνει undervolt τον επεξεργαστή την κάρτα δεν την πείραξα καθόλου

μόλις ανοιξα το παιχνίδι δεν πρόλαβα να δω την εισαγωγή έκανε επανεκκίνηση το PC καλύτερα να μην το ζορίσω.

Λοιπον με 6700xt δοκιμασε 1.05 voltage και εννοειται βαλε και limit το cpu 77watt PPT απο το bios. Δεν γινεται να μην μπορει να παιξει 6700xt με 550watt τροφοδοτικο κανονικα πανω απο 300watt ολο το συστημα με UV δεν πρεπει να τραβαει απο το τροφοδοτικο. Δοκιμασε ετσι οπως ειπα και πες μου να δουμε. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...