Προς το περιεχόμενο

Avatar: Frontiers of Pandora [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Έχουμε ιδέα πως τρέχει ή θα φάμε καμιά φρίκη; :P

Προσπαθώ να κάνω subscribe στο ubi+ και μου έχει σπάσει τις μπάλες. Μέσω της εφαρμογής δεν φορτώνει και όταν μπαίνω από το site δεν πατιέται το continue.

Screenshot(4).png.e192fcb085a20fff250704c9dfcd3b75.png

Ίσως μπαίνουν οι πάντες τώρα..

Δοκιμασε πιο μετα το βραδυ ανοιγει σιγουρα γινεται ο κακος χαμος για να προλαβουν ολοι να παιξουν το avatar μολις βγει το βραδακι. 70gb ειναι και απο οτι διαβαζω καπου 40-50 ωρες θα ειναι απο οσα εχουν βγει leaks για 100% καπου 15-20 ωρες το main story. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δοκιμασε πιο μετα το βραδυ ανοιγει σιγουρα γινεται ο κακος χαμος για να προλαβουν ολοι να παιξουν το avatar μολις βγει το βραδακι. 70gb ειναι και απο οτι διαβαζω καπου 40-50 ωρες θα ειναι απο οσα εχουν βγει leaks για 100% καπου 15-20 ωρες το main story. 

το έκανα από τον edge τελικά. κατέβασα ήδη Mirage και κατεβαίνει και το Avatar!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

το έκανα από τον edge τελικά. κατέβασα ήδη Mirage και κατεβαίνει και το Avatar!

Και εσυ αυτα τα 2 ετσι? Παμε να λιωσουμε ενα μηνα ενταξει δεν ειμαστε 20 να βαραμε 5 6ωρα και παραπανω αλλα πιστευω 2-3 ωρες τη μερα να τις βγαζουμε πρωτου αρχιζει ο πονοκεφαλος. Μακαρι να ειναι 40-50 ωρες παντως το avatar και 20 το mirage θα βγει λουκουμι 1 μηνας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και εσυ αυτα τα 2 ετσι? Παμε να λιωσουμε ενα μηνα ενταξει δεν ειμαστε 20 να βαραμε 5 6ωρα και παραπανω αλλα πιστευω 2-3 ωρες τη μερα να τις βγαζουμε πρωτου αρχιζει ο πονοκεφαλος. Μακαρι να ειναι 40-50 ωρες παντως το avatar και 20 το mirage θα βγει λουκουμι 1 μηνας. 

Χθες το βράδυ έπαιξα 2 ώρες mirage και άνετα καθόμουν και παραπάνω αλλά είχα ξύπνημα σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άντε να δούμε, έγιναν 8 λεπτά leak gameplay από PC, optimized φαίνεται..

Το ειδα αλλα χωρις ray tracing πρεπει να ειναι. Με rt τι θα γινει. Εχει FSR 3 και dlss οποτε θα παιξουμε λογικα ετσι με 4000 σειρα αν τα θελουμε ολα δεξια. Πανεμορφο ειναι. Ειχα δει μια 1 gameplay απο κονσολα λιγα πραγματα σε PC θα δειξει τα δοντια του με full ray tracing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, firepc είπε

Όταν βγούμε έξω στην Pandora θα γίνει το κακό 😬

Θα εχουμε FSR 3 πιστευω κατι θα γινει. Εγω ειμαι σε 3440x1440 με 4070ti μακαρι να εχει και FG dlss 3 αλλα μαλλον μονο dlss 2 θα εχει για upscaling. 80-90fps να εχουμε με FSR 3 ολα δεξια και δεν θελω τιποτα αλλο. 

Εμφανιστηκε μολις στο uplay

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το ειδα αλλα χωρις ray tracing πρεπει να ειναι. Με rt τι θα γινει. Εχει FSR 3 και dlss οποτε θα παιξουμε λογικα ετσι με 4000 σειρα αν τα θελουμε ολα δεξια. Πανεμορφο ειναι. Ειχα δει μια 1 gameplay απο κονσολα λιγα πραγματα σε PC θα δειξει τα δοντια του με full ray tracing. 

MjBXuN.gif

49 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα εχουμε FSR 3 πιστευω κατι θα γινει. Εγω ειμαι σε 3440x1440 με 4070ti μακαρι να εχει και FG dlss 3 αλλα μαλλον μονο dlss 2 θα εχει για upscaling. 80-90fps να εχουμε με FSR 3 ολα δεξια και δεν θελω τιποτα αλλο.

Σοβαρά πάντως, αν το FSR3 πάλι έχει το πρόβλημα που δεν δουλεύει το VRR θα έχουμε θέμα, δεν μπορείς να παίξεις έτσι. Ή γενικά θα είναι σπαστικό. Έχω περιέργεια αν στο Avatar που είναι μεγάλο release θα το έχουν διορθώσει. Ελπίζω φυσικά να βγει και DLSS3 όπως έγινε με το Starfield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

MjBXuN.gif

Σοβαρά πάντως, αν το FSR3 πάλι έχει το πρόβλημα που δεν δουλεύει το VRR θα έχουμε θέμα, δεν μπορείς να παίξεις έτσι. Ή γενικά θα είναι σπαστικό. Έχω περιέργεια αν στο Avatar που είναι μεγάλο release θα το έχουν διορθώσει. Ελπίζω φυσικά να βγει και DLSS3 όπως έγινε με το Starfield.

Βρε μακαρι να υπαρχει FG να μην μπλεξουμε με FSR 3 εννοειται αυτο. Γιατι βλεπω ζορια με σκετο dlss 2 χωρις fg οτι leak εχει βγει ειναι με raster με RT τι θα γινετε.

Μολις αγορασα συνδρομη μπηκε το νερο στο αυλακι. Το mirage θα παιχτει με ελληνικα ελπιζω να το προλαβω. Με λεει ανανεωση παλι 6/1/2024. Δηλαδη δεν μετραει σημερα τη μερα μετραει απο αυριο καθαρα 30 μερες μεχρι τις 5 του αλλου μηνα οποτε απο τελος στις 5 ξεκιναει η χρεωση. Τιμιο αυτο σου λεει σου δινω 30 μερες οποτε κρατα την υπολοιπη μερα για να κατεβασεις οτι χρειαζεσαι. Ειμαι απο τις 6 ξυπνιος αν δεις και αντεξω μεχρι τις 1 που ανοιγει το avatar. 

Screenshot-2.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δεν έχει DLSS3, το τσέκαρα με το gpu-z. Μόνο DLSS2 έχει. Κρίμα. Το κακό με το FSR3 είναι ότι δεν μπορείς να το βάλεις με DLSS2, θέλει FSR2 για Upscaling. Με optimized settings + DLSS βλέπω να παίζω. Λόγω AMD λογικά το RT δεν θα είναι και τόσο βαρύ.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...