Προς το περιεχόμενο

Mini PC BlitzWolf BW-MPC1 Intel Celeron J4125 151.21 € με τα μεταφορικά (EU Priority Line) [TEΛΟΣ]


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, leftis95 είπε

a54d9e34-6752-422a-b21f-cef3389b1486.jpg.webp

 

Παίρνει επέκταση σκληρού αν τον ανοίξεις; Και επιλέγω αν θελω να βάλω mSATA ή 2.5? 

Ναι. Μπορείς να βάλεις και τα δυο.

Επέκταση μνήμης όμως δεν βλέπω πουθενά αν και τα 8GB είναι μια χαρά για ένα τέτοιο μηχάνημα.

23 λεπτά πριν, deadp είπε

Από επιδόσεις, πως θα είναι κάτι τέτοιο;

Μία χαρα αξιοπρεπές για βασικές δουλειές γραφείου.

Υπολόγισε στο κόστος και ένα δίσκο Μ2 ή SSD γιατί θα τον χρειαστείς.

Εγω έφτιαξα ένα παρόμοιο με Ryzen 4300U βέβαια (άλλη κατηγορία φυσικά) και η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα ξαναγυρίσω σε κανονικά κουτιά (δεν ασχολούμαι με παιχνίδια). Απίστευτα βολικό, μικρό και αθόρυβο και δεν κάνει και τον χώρο φούρνο.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μήπωςαξίζει για mini pc στα ~306€ (3.4Ghz Intel Ice Lake-U i3-1005G1 Intel UHD Graphics 8GB DDR4 512GB NVME SSD WiFi 6 bluetooth 5.0 1000M 4K Win10 Home) από Τσεχία, αφού αφαιρέσεις 4,64€ μέσω app και προσθέσεις τα μεταφορικά 1,33€

Open App, Save 4,64€ On This Item

Επεξ/σία από actorgr
-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει ένα ανάλογο https://www.banggood.com/Beelink-GK55-Intel-Gemini-Lake-R-J4125-Quad-Core-DDR-8GB-RAM-SSD-256GB-ROM-5_8G-Wifi-bluetooth-4_0-Windows-10-4K-60-at-fps-Mini-PC-p-1739027.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=HK στα ίδια λεφτά για τον 13χρονο γυιο μου πριν έξη μήνες περίπου,το βιδωσα κιολας στο πίσω μέρος της οθόνης που είχα και όλο αυτό το διαστημα εχω ενα αξιοπρεπεστατο ,αορατο ,αθορυβο  υπολογιστη για ολες τις καθημερινές δουλειες.Σε συζητηση με γνωστες τοτε  η προσοχή θα έπρεπε να δοθεί στην ηλεκτρικη καταναλωση - η οποια ειναι πολυ μικρη για τον συγκεκριμένο επεξεργαστη - σε αντίθεση με τους πιο ικανούς που είναι  πιο ευάλωτοι λόγω υψηλών θερμοκρασιων που ανεβάζουν.https://www.insomnia.gr/forums/topic/754169-μini-pc-beelink-gemini-m-j4125ddr4-8gb256gb-ssd1000m-lan-58gwin10-15467€-banggood-τελοσ/

 

Επεξ/σία από dinosmidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο προσοχη μονο γιατι το συγκεκριμενο οπως γραφει καποιος, ειναι χωρίς ανεμιστήρα (fanless)

Το πιθανοτερο να ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες, μεγαλο ρισκο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τούτο δω αν βγει κάποια στιγμή πάλι προσφορά... https://m.banggood.com/Bmax-B2-Plus-Mini-PC-Intel-Celeron-J4115-8GB-DDR4-128GB-SSD-with-Two-Channel-Speaker-Intel-9th-Gen-UHD-Graphics-600-Quad-Core-1_8GHz-to-2_5GHz-BT5_0-HDMI-Type-C-Win10-WiFI-p-1627048.html?rmmds=orderdetail

Έχω πάρει τρία, περίπου στα 159 € και δουλεύουν αστερια και έχουν και ανεμιστήρακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Agathoklis είπε

Δες τούτο δω αν βγει κάποια στιγμή πάλι προσφορά... https://m.banggood.com/Bmax-B2-Plus-Mini-PC-Intel-Celeron-J4115-8GB-DDR4-128GB-SSD-with-Two-Channel-Speaker-Intel-9th-Gen-UHD-Graphics-600-Quad-Core-1_8GHz-to-2_5GHz-BT5_0-HDMI-Type-C-Win10-WiFI-p-1627048.html?rmmds=orderdetail

Έχω πάρει τρία, περίπου στα 159 € και δουλεύουν αστερια και έχουν και ανεμιστήρακι

Kατώτερος επεξεργαστής...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Πόσο πήγε το μαλλί;

Με τιμές Black Friday από Amazon. UK:

ASUS PN50 (Ryzen 4300U): 202£

Crucial 2X8GB DDR4 3200 Sodimm + Corsair MP510 SSD 250GB NVMe: 74£

Συνολο (με μεταφορικά): 275£ ~ 315€ (τιμές χωρίς ΦΠΑ)

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λογικά έχει μεταλλικό πλαίσιο ή είναι όλο πλαστικό; Σε αυτή τη τιμή συνήθως παρόμοια είναι πλαστικά;

Δεν θα μπορείς να του βάλεις κάνα δυο τέτοια 2-pin Exhaust Blower , έστω και με πατέντα εάν δεν έχει ελεύθερα πινάκια 12V;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...