Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ εγω με το last of us το 1ο είχα πάθει την πλάκα της ζωής μου. Λίγο το στορυ του, λίγο το περιβάλλον του, λίγο τα γραφικά του. Δεν μπορώ να πω όμως το ίδιο κ για το 2ο μέρος. Δεν το βαρέθηκα κ σίγουρα ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. Αλλά δεν με κέρδισε όπως το 1ο. Περισσότερο ευχαριστήθηκα το days gone (ίσως το κορυφαίο της γενιάς για μενα) κ το tsushima παρα αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, stafftw είπε

Εγώ που έχω τη remastered για ps4, (δεν είχα ps3) να περιμένω μήπως το remaster του remake για να το ξεκινήσω; Γιατι με έχουν πάει τρένο. 

Μια χαρά στέκεται το remastered. Δεν βρίσκω λόγο να μην το ξεκινήσεις! 😀 Άσε που δεν ξέρουμε τι και πώς θα είναι αυτό το remake (από άποψη αλλαγών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί The Last of Us...

Δεν είμαι από αυτούς που βάζουν το TLoU2 σε βάθρο, αλλά είναι ένας εξαιρετικός τίτλος, με τόση έμφαση στην λεπτομέρεια που σχεδόν οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι θα ζήλευε. Το πρώτο πιστεύω έχει καλύτερη συνοχή,  οι δύο πρωταγωνιστές είναι εκπληκτικοί σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και έχει μερικές πολύ δυνατές στιγμές που δύσκολα ξεχνάει κανείς. Το δεύτερο ίσως κουράζει λίγο με το μέγεθος του, αλλά το πόσο φιλόδοξο είναι σε συνδυασμό με κάποια setpieces που σε αφήνουν με το στόμα ανοιχτό, το καθιστούν ένα πραγματικά τέλειο sequel. Οπότε, πολύ δύσκολα στο μυαλό μου να βγάλω «νικητή», είναι και τα δύο καλά με τον τρόπο τους.

Τώρα, στο θέμα του βομβαρδισμού The Last of Us που φαίνεται πως θα βιώσουμε φέτος, σύμφωνα με όσα ακούγονται και γνωρίζουμε ήδη, είμαι λίγο σκεπτικός. Factions 2 ευπρόσδεκτο φυσικά, δεν έχω κάποιο έντονο συναίσθημα για αυτό καθώς δεν είχα επαφή με το αρχικό, αλλά νομίζω πως ίσως αποτελέσει την πρώτη αξιόλογη προσπάθεια για ένα dedicated multiplayer παιχνίδι από τα studios της Sony, που αυτό για εμένα του δίνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Το Remake του πρώτου είναι κάτι που φαντάζομαι ξενίζει τους περισσότερους μόλις το ακούνε, άλλωστε όπως λέει και ο φίλος από πάνω έχει λάβει ένα Remaster στο PS4 που ακόμα και τώρα στέκεται πολύ καλά στο πέρασμα του χρόνου. Μπορώ να φανταστώ σημαντικές βελτιώσεις που θα γίνουν από την Naughty Dog, ιδιαίτερα στο gameplay, αλλά περιμένω να δω περισσότερα για αυτό, γιατί πιστεύω το πως θα το προωθήσουν και το πόσο κοστίζει θα είναι καθοριστικοί παράγοντες για το πως θα το λάβει ο κόσμος. Τέλος, TLoU2 Director's Cut μου φαίνεται αρκετά αδιάφορο, ιδιαίτερα από την στιγμή που τρέχει όμορφα σε PS5 το αρχικό, αλλά υποθέτω ίσως το συνοδέψουν με κάποιο DLC, όπως έγινε με το Ghost of Tsushima ή το Death Stranding, το οποίο σίγουρα θα ήθελα να παίξω. 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα βγει φέτος, αλλά αυτό που περιμένω πως και πως από το franchise είναι το show της HBO. Λίγο ή πολύ φαίνεται να επιχειρούν να φτιάξουν το επόμενο μεγαθήριο στον χώρο των σειρών, τόσο σε ποιότητα όσο και σε εμπορικότητα, κάτι που θα μπαίνει στην ίδια λίστα με σειρές όπως το Game of Thrones ή το Mandalorian αλλά και το True Detective S1 ή το Chernobyl. Μεγάλα ονόματα πίσω από αυτήν, καλές επιλογές για το cast των ηθοποιών, πιστό από ό,τι φαίνεται στο παιχνίδι και φιλόδοξο από άποψη γυρισμάτων. Πιστεύω πως έχει τα φόντα να συζητηθεί πολύ στο μέλλον, ακόμα και έξω από τους «gaming» κύκλους, και ελπίζω να μην πέσω έξω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ilias78 είπε

 Περισσότερο ευχαριστήθηκα το days gone (ίσως το κορυφαίο της γενιάς για μενα).

Φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου! Το καλυτερο παιχνιδι που' χω παιξει μεχρι στιγμης στο PS5 (μιας και δεν ειχα ποτε PS4) ειναι το Days Gone!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το matrix και το efootball 2022 και τα 2 τρέχουν με unreal engine. 

Και τα 2 είναι next gen,δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο θα πάρει το βραβείο.....

FB_IMG_1641978624909.jpg

FB_IMG_1641978620099.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Το matrix και το efootball 2022 και τα 2 τρέχουν με unreal engine. 

Και τα 2 είναι next gen,δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο θα πάρει το βραβείο.....

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τα χάλια του eFootball,
το eFootball είναι με UE4 ενώ το Matrix με UE5.

Επεξ/σία από chocorello
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, chocorello είπε

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τα χάλια του eFootball,
το eFootball είναι με UE4 ενώ το Matrix με UE5.

Ναι βρε χαβαλέ κάνουμε (οχι ότι θα ήταν καλύτερο με ue5 το pes χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsakonass είπε

To matrix γιατί να πάρει βραβείο; ένα poc είναι ή έχει αλλάξει κατι;

Οχι δεν έχει αλλάξει κάτι Οπότε να το δώσουμε στο pes από τα lidl χα 😂 πλάκα κάνω.. Δυστυχώς στην κοναμι βγάλανε μόνοι τους τα μάτια τους... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Soler777 είπε

Εχει αγορασει κανεις παιχνιδι για ps5 απο allkeyshop? Τι φαση γιατι ειναι τοσο φτηνα σκαμ ειναι;

αν ειναι τύπου account  Κ οχι αγορά μεσω ps store τοτε ειναι πιθανόν hackarismenoi λογαριασμοί οπου γίνονται gameshare τα παιχνίδια τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...