Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, MikeGR7 said:

Αυτο που λεω ειναι οτι οταν και αν ποτε λανσάρονται ταυτόχρονα στις 2 πλατφορμες φυσικα το καταλαβαινω το 30-50, εκει που τα χαλαμε ειναι οταν μας δινουν παιχνιδια ετεροχρονισμενα μπαγιατικα κοινως εγω προσωπικα 30ρι δε παιζει, το πολυ κανα 19ρι βαριά.

Ευτυχώς ο καταναλωτης δεν εχει αναγκη να ελπίζει τιποτα στην συγκεκριμένη περίπτωση, οι developers πρεπει να ελπιζουν και να προσεύχονται γιατι εχουν προπληρωσει το κοστος αναπτυξης και περιμενουν απόσβεση κατοπιν.

Δεν είναι ακριβώς σκουπίδια τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

Σίγουρα συντριπτικά καλύτερα από το μέσο όρο του τι κυκλοφορεί στο PC οπότε και το κόστος είναι ανάλογο.

Αλλιώς περιμένεις να πέσουν στα 15 ευρώ η να βγουν σε προσφορά.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 hours ago, ilias78 said:

Όταν πατάτε το eject για το CD, ακούγεται ένα δυνατό μπιπ. Λίγο πριν βγει το CD, ακούγεται κ άλλο μπιπ ποιο χαμηλόφωνα?

Εδω κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, MikeGR7 said:

Αυτο που λεω ειναι οτι οταν και αν ποτε λανσάρονται ταυτόχρονα στις 2 πλατφορμες φυσικα το καταλαβαινω το 30-50, εκει που τα χαλαμε ειναι οταν μας δινουν παιχνιδια ετεροχρονισμενα μπαγιατικα κοινως εγω προσωπικα 30ρι δε παιζει, το πολυ κανα 19ρι βαριά.

Ευτυχώς ο καταναλωτης δεν εχει αναγκη να ελπίζει τιποτα στην συγκεκριμένη περίπτωση, οι developers πρεπει να ελπιζουν και να προσεύχονται γιατι εχουν προπληρωσει το κοστος αναπτυξης και περιμενουν απόσβεση κατοπιν.

Καλύτερα το μπαγιάτικο GOW   πάρα ένα κάρο  φρέσκα  παιχνίδια  άνευ ουσίας και ύπαρξης. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, jimpsar said:

Καλύτερα το μπαγιάτικο GOW   πάρα ένα κάρο  φρέσκα  παιχνίδια  άνευ ουσίας και ύπαρξης. 

ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΜΠΑΓΙΑΤΙΚΟ ΤΟ GOW ΑΧΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, ilias78 said:

Εδω κάνεις?

Ακούγεται κάτι σαν να προέρχεται από τον μηχανισμό και το έχω παρατηρήσει και σε άλλα συστήματα με drive εκτός του PS5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Armoral είπε

εμένα το σημαντικό είναι να προσπαθήσουν οι δημιουργοί να κρατήσουν τις πολιτικές πεποιθήσεις τους εκτός παιχνιδιών και να μη χρησιμοποιούν το βήμα που τους δίνεται για να κάνουν προπαγάνδα.

Εγώ εκρινα το last of us 2 τεχνικά και μόνο στην συζήτηση για το next gen ,αν και τεχνολογικά δεν έχει τις καινοτομίες του ρατσετ η του forza αν αναλογιστούμε τι κατάφερε να φτιάξει η naughty dog σε hardware του ps4 είναι απίθανο.

Φυσικά δεν θα το συγκρίνω με unreal engine 5 αλλά μέχρι στιγμης είναι το πιο εντυπωσιακό game για εμένα.Η συζήτηση για προπαγάνδα δεν με άγγιξε καθόλου,καθώς το game γενικά μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο και πραγματικά ανυπομονώ για το τρίτο μερος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gRim είπε

Ακούγεται κάτι σαν να προέρχεται από τον μηχανισμό και το έχω παρατηρήσει και σε άλλα συστήματα με drive εκτός του PS5. 

Ένα 2πλο μπιπ ακούγεται. Αμέσως μετά το μπιπ από το κουμπί eject κ μόλις πριν βγει το CD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ilias78 said:

Ένα 2πλο μπιπ ακούγεται. Αμέσως μετά το μπιπ από το κουμπί eject κ μόλις πριν βγει το CD.

Τι να σου πω δε μοιάζει τόσο πολύ αυτό που ακούω με τον αρχικό ήχο που ακούγεται όταν πατάς το eject. Κι αυτό που ακούω κι έχω ακούσει και σε άλλα συστήματα με drive λίγο πριν βγει το δισκάκι ακούγεται. Αν δεν σου φαίνεται φυσιολογικό τράβηξε το ένα βίντεο και στείλε το να σου πω με σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, gRim είπε

Τι να σου πω δε μοιάζει τόσο πολύ αυτό που ακούω με τον αρχικό ήχο που ακούγεται όταν πατάς το eject. Κι αυτό που ακούω κι έχω ακούσει και σε άλλα συστήματα με drive λίγο πριν βγει το δισκάκι ακούγεται. Αν δεν σου φαίνεται φυσιολογικό τράβηξε το ένα βίντεο και στείλε το να σου πω με σιγουριά.

Μετα απο ψάξιμο στο YouTube το άκουσα κ σε πολλά άλλα. Ενδεικτικά, επειδή δεν είμαι στην κονσόλα, βάζω κάποιο άλλο. Στο 1.11

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, music_lover είπε

Πότε έρχονται επίσημα τα νέα χρώματα DualSense στην Ελλάδα ξέρουμε?

Ημερομηνία δεν λέει δυστυχώς αλλά μπορείς να κάνεις το preorder.

https://sonycenters.gr/playstation/parelkomena/sony-dualsense-controller-ice-blue/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, czarjuly είπε

Διαβασα σε αρθρο στο facebook οτι στο store του ps5 εχουν προστεθει τιτλοι του ps3....αληθευει;Ερχεται νεο bc στην κονσολα;

Κάνεις δεν ξέρει, ίσως πρόκειται και για bug, time will tell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα τον SN850 2tb απο άμαζον Αγγλίας.

Το δέμα ήταν οκ αλλά το κουτί του ssd ξεσφράγιστο που σημαίνει οτι ήταν λογικά απο επιστροφή. Στις κριτικές του αμαζον για το προιόν υπήρξαν δυο τρεις που ανέφεραν οτι παρέλαβαν ξεσφράγιστο SSD που δεν τον δεχόταν το PS5. Το κουτί έγραφε πως είναι ο SN850, το αυτοκόλητο πάνω στον ssd έγραφε SN850 αλλά όταν τον σύνδεσαν σε υπολογιστή είδαν οτι είναι ο SN750. Προφανώς καποιος έκανε τράμπα τους ssd. 

Εγώ τον σύνδεσα στο ps5, τον δέχθηκε και στο τεστ μου έβγαλε ταχύτητα 6500. οπότε λογικά είναι πράγματι ο SN850; Και εαν είναι μήπως καλύτερα να τον επιστρέψω για να πάρω σφραγισμένο;; Που ξέρω εγώ τι έκανα ο προηγούμενος μαζί του 😕 Απ την άλλη όμως σκέφτομαι και αυτή την εβδομάδα αναμονής για να παραλάβω ξανά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...