Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, chn-cynic είπε

Διαβάσατε κανένας το άρθρο? :D Λέει ότι το πρόβλημα ισχύει, μόνο όμως όταν δουλεύει η κονσόλα.

Anyhoo, μακάρι να μην ισχύει αυτό σε μεγάλο βαθμό.

Οποιος εχει δουλέψει LM και εχει δει και κανα καμμένο laptop το εχει οριζόντια χωρίς να χρειάζεται να του το πει κανένας πυρηνικός φυσικος της σονυ. ειδικα το καλοκαίρι.

φυλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισα.υγρο μέταλλο είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδιά.Σημερα απεκτησα το ps5 και εγω.για να κάνω μια ερωτηση σχετικα με τη μπαταρια των  dual sense ειμαι στο σωστο θεμα η πρεπει να παω αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chn-cynic είπε

Διαβάσατε κανένας το άρθρο? :D Λέει ότι το πρόβλημα ισχύει, μόνο όμως όταν δουλεύει η κονσόλα.

Anyhoo, μακάρι να μην ισχύει αυτό σε μεγάλο βαθμό.

 

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Οποιος εχει δουλέψει LM και εχει δει και κανα καμμένο laptop το εχει οριζόντια χωρίς να χρειάζεται να του το πει κανένας πυρηνικός φυσικος της σονυ. ειδικα το καλοκαίρι.

φυλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισα.υγρο μέταλλο είναι 

Εν τω μεταξυ δεν εχει σημασια η θεση, μιας και η ταση που ασκειται ειναι αυτη που θα παιξει ρολο. Απο οτι φαινεται, στην αρχικη κονσολα που ανοιξε ο youtuber thecod3r, φαινεται να ειναι εργοστασιακο σφαλμα στην στεγανοποιηση. Και οριζοντια να ηταν δλδ, το LM θα ειχε παει παντου. tldr: αν εχεις θεμα, θα φανει σχετικα γρηγορα

UPDATE 1/11: It seems that the initial report was based on a misunderstanding. The liquid metal issue should not impact new PS5 consoles that are set up vertically, but it may potentially be a problem with used systems that have been opened for repairs or whatever other reason. There does not seem to be a significant risk of this occurring regardless.

Οποτε, αφηστε την κονσολα ησυχη, και καθαριστε μονο κανα φαν (και αυτο με προσοχη μιας και απο user error μπορει να ξεκολλησεις κανα connector (βλ παρα κατω thread))

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bilaras7 είπε

Καλησπερα παιδιά.Σημερα απεκτησα το ps5 και εγω.για να κάνω μια ερωτηση σχετικα με τη μπαταρια των  dual sense ειμαι στο σωστο θεμα η πρεπει να παω αλλου?

Μια χαρα εισαι, για ρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα με το καλωδιο που εχει ηδη η συσκευασια για φορτιση των χειρηστηριων οτι και τα 2 φορτισαν σε λιγοτερο απο 1 ωρα.με το ενα επαιζα και το αλλο τκ ειχα κλειστο συνδεδεμενο στη μπροστα usb. Να φορτιζει.αναβοσβημε λοιπον το πορτοκαλι led.μετα απο 30 40 λεπτα ειπα να δω το γίνεται.ανοιξα το χειρηστηριο στην αρχη εδειχνε οτι φορτιζει στη home screen και σταματησε και εδειχνε πληρως φορτισμενο.εβγαλα καλωδιο το ξαναεβαλα αναψε μια φορα το πορτοκαλι και μετα δε ξαναναψε.το ιδιο εκαναν και τα 2 χειρηστηρια.ειναι λογικο πρωτη φορτιση να ειναι 1 ωρα και λιγοτερο?να συμπληρώσω οτι καποια στιγμη στα 2/3 της μπαταριας εβαλα το καλωδιο και το χειρηστηριο δεν εκανε τπτ οπως το να βγαλει το σημα του κεραυνου ότι φορτιζει.το εβγαλα απτη usb και το ξαναεβαλα για να δειξει οτι φορτιζει.τι να κανω?

το εγραψα και σε αλλο θεμα που δημηιουργησα εγω.επρεπε να το γραψω κατευθείαν εδω .αν θελει καποιος dev ας το μεταφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, bilaras7 είπε

Παρατηρησα με το καλωδιο που εχει ηδη η συσκευασια για φορτιση των χειρηστηριων οτι και τα 2 φορτισαν σε λιγοτερο απο 1 ωρα.με το ενα επαιζα και το αλλο τκ ειχα κλειστο συνδεδεμενο στη μπροστα usb. Να φορτιζει.αναβοσβημε λοιπον το πορτοκαλι led.μετα απο 30 40 λεπτα ειπα να δω το γίνεται.ανοιξα το χειρηστηριο στην αρχη εδειχνε οτι φορτιζει στη home screen και σταματησε και εδειχνε πληρως φορτισμενο.εβγαλα καλωδιο το ξαναεβαλα αναψε μια φορα το πορτοκαλι και μετα δε ξαναναψε.το ιδιο εκαναν και τα 2 χειρηστηρια.ειναι λογικο πρωτη φορτιση να ειναι 1 ωρα και λιγοτερο?να συμπληρώσω οτι καποια στιγμη στα 2/3 της μπαταριας εβαλα το καλωδιο και το χειρηστηριο δεν εκανε τπτ οπως το να βγαλει το σημα του κεραυνου ότι φορτιζει.το εβγαλα απτη usb και το ξαναεβαλα για να δειξει οτι φορτιζει.τι να κανω?

το εγραψα και σε αλλο θεμα που δημηιουργησα εγω.επρεπε να το γραψω κατευθείαν εδω .αν θελει καποιος dev ας το μεταφέρει

Σου απάντησα στο άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Σου απάντησα στο άλλο 

Καμία ειδοποίηση ποτε . το καταλαβαίνω αυτο αλλα το θεμα μου ειναι κιολας οτι εκει που αναβε πορτοκαλι σα να φορτιζει με ανοιχτη κονσόλα και κλείστο χειρηστηριο συνδεδεμενο με το καλωδιο μολις το αναψα κατευθειαν εδειξε φορτισμενο.δε θα πρεπε να σνησει το πορτοκαλι μολις φορτισει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ενεργοποιήσεις το χειριστήριο, παρόλο που φορτίζει με καλώδιο, το πορτοκαλί σβήνει γιατι πολύ απλά πρέπει να ανάψουν τα αλλα χρώματα του που δείχνει ότι είναι ενεργοποιημενο. Παρόλα αυτά συνεχίζει να φορτίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλο εννοω φιλε μου .το εχω μπριζα.σβηστο .συνδεδεμενο με το καλωδιο και φορτιζει αναβοσβηνει το πορτοκαλι.εγω παραλληλα παιζω με το αλλο.μετα απο καμια ωρα το ανοιγω το χειρηστηριο που φορτιζα δειχνει φορτισμενο .πριν το ανοιξω ομως το πορτοκαλι συνεχιζε να ανααβοσβηνει.αφου ειχε φορτισει πληρως δεν επρεπε και σβηστο που το χα το πορτοκαλι να χε σταματησει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχει τελειώσει η φόρτιση για να αναβοσβήνει. Αν θυμάμαι καλά, μπορεί να φορτίζει ακόμα να να μην σου δείχνει τον κεραυνό στην οθόνη.

Το παρατήρησες κ στα δύο χειριστήρια αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο κεραυνός δεν ανάβει πάντα όταν φορτίζεις. Δεν θυμάμαι να σου πω με σιγουριά. Ίσως κάποιος που φορτίζει με καλωδιο να το επιβεβαιώσει. Πάντως να ξέρεις πως όταν σβήσει ο πορτοκαλί φωτισμος τότε είναι πλήρως φορτισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bilaras7 είπε

Παρατηρησα με το καλωδιο που εχει ηδη η συσκευασια για φορτιση των χειρηστηριων οτι και τα 2 φορτισαν σε λιγοτερο απο 1 ωρα.με το ενα επαιζα και το αλλο τκ ειχα κλειστο συνδεδεμενο στη μπροστα usb. Να φορτιζει.αναβοσβημε λοιπον το πορτοκαλι led.μετα απο 30 40 λεπτα ειπα να δω το γίνεται.ανοιξα το χειρηστηριο στην αρχη εδειχνε οτι φορτιζει στη home screen και σταματησε και εδειχνε πληρως φορτισμενο.εβγαλα καλωδιο το ξαναεβαλα αναψε μια φορα το πορτοκαλι και μετα δε ξαναναψε.το ιδιο εκαναν και τα 2 χειρηστηρια.ειναι λογικο πρωτη φορτιση να ειναι 1 ωρα και λιγοτερο?να συμπληρώσω οτι καποια στιγμη στα 2/3 της μπαταριας εβαλα το καλωδιο και το χειρηστηριο δεν εκανε τπτ οπως το να βγαλει το σημα του κεραυνου ότι φορτιζει.το εβγαλα απτη usb και το ξαναεβαλα για να δειξει οτι φορτιζει.τι να κανω?

το εγραψα και σε αλλο θεμα που δημηιουργησα εγω.επρεπε να το γραψω κατευθείαν εδω .αν θελει καποιος dev ας το μεταφέρει

Να ξέρεις ακόμα όταν σου βγάλει μηνυμα οτι ειναι χαμηλη μπαταρια και αναβοσβήνει το σηματάκι στο PS5 σε μένα τα κοντρόλλερ βγάζουν άνετα ακομά καμιά ώρα gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bilaras7 είπε

Υπαρχει τρόπος να δεις ποσοστο μπαταριας για τα χειρηστηρια?

Πάνω δεξιά στο menu της κονσόλας έχει μια μπάρα. Ποσοστό νομίζω πως όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...