Προς το περιεχόμενο

Αυτές είναι οι σημαντικότερες λειτουργίες που θα αφαιρεθούν από τα Windows 11


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H MS εκανε τεραστιο αγωνα να αναβαθμισει ο κοσμος σε 10αρια μεχρι που εληξε το support  στα 7 για να το πετυχει

και ξαφνου παρε τα 11 που για να τα χρησιμοποιησεις πρεπει να εχεις σχετικα καινουριους επεξεργαστες και hardware 

δηλαδη ενας 4ης γενιας i5-i7  που δεν κολλαει ακομα και σε συγχρονους τιτλους παιχνιδιων δεν θα μπορει να τρεξει ενα λειτουργικο

αρχισε κι εκει η apple-οποιηση

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Grisos είπε

 Εδώ μας τα χάλασε άσχημα.

εχει γινει ψιλο χαμος με αυτο το θεμα στα ιντερνετς .. και εγω ειμαι χρηστης που εχω την μπαρα στα αριστερα απο την πρωτη μερα. τωρα η microsoft λεει οτι θα το σκεφτει  μετα απο ολο το backlash   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Δηλαδή τώρα φτάσαμε το Linux; 

Ρώτησε η M$ τον λαό για το ποιες εφαρμογές είναι άχρηστες η έτσι αποφάσισε το αφεντικό; 😁

Το Linux έδινε την δυνατότητα επιλογής και αφαίρεσης εφαρμογών από την εποχή των δεινοσαύρων. 😉

Επίσης, η M$ σου λέει "πάρε τα 10αρια και πλήρωσε και μετά αναβαθμίζεις τζαμπα". Το Linux όμως το βάζεις τζάμπα απευθείας, ακομα κι ένα πεταμένο PC από τα σκουπίδια που ο κάτοχος του δεν το θέλει γιατί πήρε άλλο, του βάζεις Linux και είναι κυριλέ. 

Σύντροφοι, νέος καπιταλιστικος κίνδυνος βρίσκεται προ των πυλών!

Καλά χρυσά τα Linux τα προτιμάω και εγώ για internet browsing, development κλπ αλλά τι να κάνουμε, για κάποιο λόγο είναι πρώτα σε χρήση. Δυστυχώς αν παίζεις παιχνίδια ή θες συγκεκριμένα προγράμματα δεν κάνουν τα Linux. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους η Microsoft δείχνει να καταλαβαίνει και να αφαιρεί όλα τα άχρηστα στα Windows χωρίς παρέμβαση χρήστη...θα τα βάλω όταν βγουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Μονο το paint επρεπε να κρατησουν ελπιζω να μπει κατι αντιστοιχο. Ολα τα αλλα στον αγυριστο αχρηστα ηταν ετσι και αλλιως.

Υπάρχει το paint.net που είναι freeware και κλάσεις ανώτερο

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Καλά χρυσά τα Linux τα προτιμάω και εγώ για internet browsing, development κλπ αλλά τι να κάνουμε, για κάποιο λόγο είναι πρώτα σε χρήση. Δυστυχώς αν παίζεις παιχνίδια ή θες συγκεκριμένα προγράμματα δεν κάνουν τα Linux. 

Τότε να βγει ο λαός στους δρόμους και να απαιτήσει από τις εταιρείες να γράψουν τα λογισμικά τους και για Linux (λέμε τώρα...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, YngwieMalmsteen είπε

Βλέπω ο κόσμος παραπονιέται για όλα τα τριγύρω εκτός από την έναρξη...
Ότι μόνο εγώ σε όλα τα PC, εργάζομαι έτσι;

image.png.5dbf2fa7bb0632b097e23c43cf0f6c75.png

ναι

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκαναν τη μαγκια να τα εχουν ολο το bloatware μεσα στο iso και να σε ρωταει τι απο αυτα θελεις στην εγκατασταση σου, θα ηταν ωραιοι.  Εγω πχ θελω μια minimal εγκατασταση, αλλος θελει τα παντα ολα. Γιατι και οι δυο να βρισκομαστε με το ιδιο pc μετα την εγκατασταση και να μη ρυθμιζονται ολα απο πριν;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...