Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, thagra είπε

Όλοι οι απογραφείς πανελλαδικά κάναμε αποδοχή πληρωμής σε αυτό το διάστημα (17-21 Μαΐου),αυτό δεν παίζει ρόλο.

Ξέχασα να σου πω πως οι περισσότεροι πληρωθήκαμε την επόμενη κιόλας μέρα από την ανάρτηση στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ.              Είναι πολύ πιθανόν να πληρωθείς και αύριο.Όποτε αύριο ρίξε μια ματιά.Αν δεν πληρωθείς αύριο,τότε Τετάρτη,ή στην χειρότερη περίπτωση Πέμπτη.

Για τον τίτλο κτήσης έχεις δίκιο.Το κοίταξα και τελικά μου ήρθε την επόμενη της ανάρτησης στο διαύγεια,όχι την ίδια μέρα.Ίσως ο τίτλος κτήσης στέλνεται στα email την ημέρα της πληρωμής.

-Θάνος

ωραία!

ευχαριστώ πολύ , αναμένω λοιπόν

-Κ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Γνωρίζετε τι γίνεται με τις περιπτώσεις των απογραφέων που βρίσκονται μεικτά άνω των 1500€ και συνεπώς χρειάζονται φορολογική ενημερότητα?
Γιατί δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα πληρωθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σήμερα 21/6 ρεπό , δεν ανεβάσανε τίποτα ,,,,,    Μυτιλήνη εποπτεία 18  τελευταία πληρώθηκαν οι τομεαρχες, τελευταία θα έρθει και η σειρά των απογραφεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anthipitza είπε

για σήμερα 21/6 ρεπό , δεν ανεβάσανε τίποτα ,,,,,    Μυτιλήνη εποπτεία 18  τελευταία πληρώθηκαν οι τομεαρχες, τελευταία θα έρθει και η σειρά των απογραφεων..

Ειμαστε πολλοί ακόμη στο περίμενε μάλλον... εποπτεία 38, έχουν πληρωθεί αυτοί με τιμολόγιο εδω και μέρες κι εμείς με τίτλο κτήσης τίποτα. Μάλλον επειδή ανέβασαν 6 εποπτειες εχθές σήμερα ασχολήθηκαν με αλλά θέματα. Με αυτούς τους ρυθμούς δεν μπορούμε ούτε να ελπίζουμε πια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, anthipitza είπε

για σήμερα 21/6 ρεπό , δεν ανεβάσανε τίποτα ,,,,,    Μυτιλήνη εποπτεία 18  τελευταία πληρώθηκαν οι τομεαρχες, τελευταία θα έρθει και η σειρά των απογραφεων...

Σήμερα το site της Διαύγειας είχε κλείσει λόγω αναβάθμισης του αποθηκευτικού χώρου στους σερβερ τους (ή κάτι τέτοιο, δεν έδωσα και πολλή σημασία). Εν μέρει ο λόγος που δεν ανέβασαν μπορεί να οφείλεται εκεί. Μπορεί να ανεβάσουν αύριο και όσα προβλέπονταν για σήμερα ¯\_(ツ)_/¯.

Και μεις πάντως στο περίμενε είμαστε στο Βόλο. Στους τομεάρχες είχαν βγει επίσης από τα τελευταία αν θυμάμαι, αλλά έτσι είναι αυτά. Κάποιοι θα πληρωθούν τελευταίοι. Το ζήτημα είναι να προχωράει η διαδικασία πληρωμής και να μην αργούν να ανεβαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα. Η δίκη μου εποπτεία έχει αναρτηθεί στο διαύγεια για πληρωμή κανονικά (είμαι απογραφέας)

Ωστόσο επειδή εμένα η πληρωμή μου ξεπερνά το φράγμα των 1500 ευρώ μου είπαν σε παλαιότερη ενημέρωση ότι θα πληρωθώ σε δεύτερο χρόνο. Μάλιστα δε μου έχει έρθει  ούτε καν email για αποδοχή ποσού τότε που στάλθηκε σε όλους μαζικά.

Ρώτησα  και για φορολογική ενημερότητα που είχε πει κάποιος ότι απαιτείται για πόσα άνω των 1500 ευρώ και μου απάντησε ο επόπτης ότι θα χρειαστεί και ότι θα μου ζητηθεί από το ταμείο όταν είναι να γίνει η πληρωμή . Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ενημερότητα . Δεν μου την έχει ζητήσει κανείς μέχρι τώρα όμως. 

Ειναι κάποιος σε ανάλογη περίπτωση ; Ή γνωρίζει κάποιος τι θα γίνει σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο; Και πότε θα πληρωθούμε εμείς ; 
η πληρωμή των άνω 1500 που δικαιούμαι είναι κανονικά από 1 τμήμα που μου ανατέθηκε από την αρχή.  Δεν έχω ζητήσει να πάρω παραπάνω δηλαδή. 

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, alexkrz είπε

Ειναι κάποιος σε ανάλογη περίπτωση ; Ή γνωρίζει κάποιος τι θα γίνει σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο; Και πότε θα πληρωθούμε εμείς ; 

η πληρωμή των άνω 1500 που δικαιούμαι είναι κανονικά από 1 τμήμα που μου ανατέθηκε από την αρχή.  Δεν έχω ζητήσει να πάρω παραπάνω δηλαδή. 

Καλησπέρα σας. Είναι η αμέσως επόμενη σειρά απογραφέων που θα πληρωθεί. Θα τελειώσει η πληρωμή των αρχικών απογραφέων που αμείβονται με τίτλο κτήσης (ενδιάμεσα θα πληρώνονται και αυτοί που αμείβονται με τιμολόγιο)  και μετά θα ξεκινήσει η πληρωμή των >1500€.

Ελπίζω από τις αρχές Ιουλίου να λάβετε το email αποδοχής του ποσού που σας αναλογεί.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Έχουν ανεβεί κάμποσες εποπτείες μέχρι τώρα από μια βιαστική ματιά που έριξα. 

09,06,84,05,24,55,66,30,36,68,49

Θα τα φτιάξω αναλυτικά το μεσημεράκι μετά την δουλειά, αν δεν το έχει κάνει κάποιος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ktsolkas είπε

Ξέρεις κανείς το Αγρίνιο, τι αριθμό εποπτείας έχει;

αν θυμασαι κωδικο απογραφεα τα πρωτα 2 νουμερα ειναι ο κωδικος εποπτειας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ktsolkas είπε

Έχουμε εικόνα πότε οι «του Αγρινίου»;

Όταν ανέβει η εποπτεία 31 στην Διάυγεια μετά από 1-3 εργάσιμες μέρες θα μπουν τα λεφτά στην τράπεζα. Το πότε θα ανέβει κανείς δεν ξέρει. Πάντως κάθε μέρα όλο και κάποιες εποπτείες ανεβαίνουν, αναμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...