Προς το περιεχόμενο

Ξέρετε μαγαζιά στα οποια θα μπορούσα να στείλω τα κομμάτια για ένα υπολογιστή για να τα συναρμολογίσουν ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, losersweepers είπε

 

Το είχα πει νωρίτερα στη προηγούμενη σελίδα άλλα η διαδικασία της συναρμολόγησης του υπολογιστή ήτανε παρά πολύ αγχωτική για εμένα, και ακολουθούσα οδηγούς από το YouTube, άλλα ούτως η άλλως, θα ξαναδοκιμάσω μαλών μόλις μπορέσω να αντικαταστήσω τον επεξεργαστή. Είχα φοβηθεί ότι δεν θα το έκανα σωστά και θα χάλαγα κάτι, άλλα τελικά δεν ήταν αυτο το πρόβλημα που με χτύπησε καν.
 

Ρε τι στο διάολο γίνεται από το πουθενά, πρώτα έρχεται κάποιος και δεν πιστεύει ότι ένας άνθρωπος μπορεί να κάνει ένα λάθος και να μπερδέψει μια μικρή διάφορα σε αριθμούς και μετά τα μηνύματα του εξαφανίζονται. Και τώρα εσύ μου λες ότι καλά έκανα και έχασα λεφτά από το λάθος.


Και γιατί να τα πάρω από ένα μαγαζί το οποίο χτίζει και υπολογιστες ? Για να πληρώσω πολλά περισσότερα λεφτά για τα μέρη απ'ότι θα πλήρωνα αγοράζοντας τα από αλλού, και για να είμαι περιορισμένος με ότι έχει το κατάστημα μέσα ?

Το πρόβλημα δεν είναι καν ότι τα πήρα από διαφορετικά καταστήματα, είναι ότι δεν παρατήρησα μια μικρή διαφορά σε αριθμούς/γενιές και πήρα ασύμβατο επεξεργαστή και μητρική κάρτα.

Χαλαρωσε το θεμα εχει ληξει  κανε κι αυτο που σε ειπα στην αγγελια σου ανταλλαγη με ιδιο 10ης γενιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

Χαλαρωσε το θεμα εχει ληξει  κανε κι αυτο που σε ειπα στην αγγελια σου ανταλλαγη με ιδιο 10ης γενιας

Ναι ξέχασα να το πω άλλα άλλαξα και την αγγελία να λέει ότι αποδέχομαι και ένα i5-10400 ή i5-10400f αν γίνετε.

Είμαι και χαλαρός κιόλας, άλλα με ξάφνιασε πως από το πουθενά είχα κάποιον να κάνει τον εξυπνάκια και να κάνει λες δεν έχει ξαναδεί άνθρωπο να έχει κάνει λάθος ποτέ στη ζωή του. Και μετά από δέκα λεπτά ήρθε άλλως να μου πει ότι καλά έπαθα και έκανα ένα λάθος και χάλασα λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, losersweepers είπε

Ναι ξέχασα να το πω άλλα άλλαξα και την αγγελία να λέει ότι αποδέχομαι και ένα i5-10400 ή i5-10400f αν γίνετε.

Είμαι και χαλαρός κιόλας, άλλα με ξάφνιασε πως από το πουθενά είχα κάποιον να κάνει τον εξυπνάκια και να κάνει λες δεν έχει ξαναδεί άνθρωπο να έχει κάνει λάθος ποτέ στη ζωή του. Και μετά από δέκα λεπτά ήρθε άλλως να μου πει ότι καλά έπαθα και έκανα ένα λάθος και χάλασα λεφτά.

κοίταξε ειναι γνωστη η τακτική εδω στο insomnia αν στους διαχείριστες δεν αρέσει αυτο που γραφουμε να το διαγράφουν στα πλαίσια της δημοκρατικής συζητησης !!!ειναι ενα γενικότερο γνώρισμα του ελληνα οταν αποκτά κάποια εξουσία ...τωρα δεν είπα οτι εκανες λαθος ..ειπα οτι γενικά κατα την δικη μου άποψη μας δουλεύεις ...διοτι δεν υπάρχει λογική σε αυτα που λες ...εχεις παραγγείλει απο κάποιο κατάστημα εξαρτήματα 3000 και δεν ξέρεις πως να τα συναρμολογήσεις ..!!!!και αυτό το εκανες για να μην σε κοροϊδέψουν από το μαγαζί που θα σου φτιάξει τον υπολογιστή μην πληρώσεις αλλα και σου τοποθετήσουν αλλα ...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

κοίταξε ειναι γνωστη η τακτική εδω στο insomnia αν στους διαχείριστες δεν αρέσει αυτο που γραφουμε να το διαγράφουν στα πλαίσια της δημοκρατικής συζητησης !!!ειναι ενα γενικότερο γνώρισμα του ελληνα οταν αποκτά κάποια εξουσία ...τωρα δεν είπα οτι εκανες λαθος ..ειπα οτι γενικά κατα την δικη μου άποψη μας δουλεύεις ...διοτι δεν υπάρχει λογική σε αυτα που λες ...εχεις παραγγείλει απο κάποιο κατάστημα εξαρτήματα 3000 και δεν ξέρεις πως να τα συναρμολογήσεις ..!!!!και αυτό το εκανες για να μην σε κοροϊδέψουν από το μαγαζί που θα σου φτιάξει τον υπολογιστή μην πληρώσεις αλλα και σου τοποθετήσουν αλλα ...!!!!

Οι διαχειριστές αντέδρασαν πολύ σωστά καθώς στο μήνυμα του "πρώτου" έπεσε αναφορά από εμένα το ίδιο έγινε και στον "δεύτερο"

από εδώ και πέρα όποιος γράφει κάτι άσχετο με το οποιοδήποτε θέμα θα κερδίζει από μένα μια αναφορά στους διαχειριστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα σοβαρό κατάστημα δεν θα διακινδυνέψει να σου βάλει άλλο hardware από αυτό που παρήγγειλες. Μάλιστα στις αποδείξεις γράφουν συνήθως και σειριακούς αριθμούς κλπ. για κάθε προϊόν. Αν μας ρωτουσες από που και τι να πάρεις θα σου κάναμε αξιόπιστες προτάσεις, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έκανες αυτό από την αρχή.

Τέλος, υπάρχουν πολλά προγράμματα που δίνουν λεπτομερείς πληροφορίες για το hardware του υπολογιστή, οπότε κάνοντας χρήση αυτών των προγραμμάτων θα μπορούσες να βεβαιωθείς για την τήρηση των συμφωνηθέντων από το μαγαζί.

Νομίζω ότι το topic αυτό δεν έχει λόγο ύπαρξης, ενώ η όλη φάση μου θυμίζει τρολάρισμα.

 

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, duffyduck είπε

η όλη φάση μου θυμίζει τρολάρισμα.

 

Ετσι δειχνει απο την αρχη , αλλα να ξερεις δεν ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...