Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 11 Ultra Review - Η καλύτερη στιγμή της Xiaomi


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας εμπειρία από την "υποστήριξη" και την "σοβαρότητα" της εταιρίας, λόγω του Mi A3, ποιος θα δώσει τόσα λεφτά για Xiaomi;;;

Μάλλον οι "φωτογράφοι" που ακούνε πολλά μεγαπίξελ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτά τα λεφτά μόνο Samsung... γιατί κάποιος να δώσει 1300 ευρώ για miui με 2 χρόνια αναβαθμίσεις ενώ η Samsung έχει ίσως το καλύτερο σκιν του android και 3 χρόνια updates...

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nspider είπε

Αν άλλες εταιρείες είχαν τα ίδια πράματα πάνω στο τηλ θα ζητούσαν 2000€, το μόνο κακό που έχει, και το ίδιο ισχύει και για την Huawei, είναι ότι στο μυαλό μας είναι κινέζικο τηλ, δεν και δεν γίνετε να δώσεις τόσα λεφτά, η Xiaomi έκανε όνομα χάρη στα φθηνά τηλ, δεν γίνετε να φτάσει σε τέτοιες τιμές και να θέλει να πουλήσει τρελά, ίσως μετά από κάποιους μήνες που θα πέσει αρκετά η τιμή του να αξίζει

Οι άλλες εταιρίες θα σου έδιναν και ένα UI της προκοπής όμως. 

Κάποτε οι xiaomάδες θα πρέπει να μάθουν ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα πέρα από τα top specs. 

Γιατί ας πούμε είναι λίγο ΑΘΛΙΟ να παίρνεις κινητό με 1300€ και να μη μπορείς να έχεις τον αγαπημένο σου 3rd party launcher με gestures. 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Οι άλλες εταιρίες θα σου έδιναν και ένα UI της προκοπής όμως. 

Κάποτε οι xiaomάδες θα πρέπει να μάθουν ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα πέρα από τα top specs. 

Γιατί ας πούμε είναι λίγο ΑΘΛΙΟ να παίρνεις κινητό με 1300€ και να μη μπορείς να έχεις τον αγαπημένο σου 3rd party launcher με gestures. 

Στα 150-200€ επιπέδου Xiaomi που έχω αλλάξει Redmi note 6 pro, Redmi note 8 μια χαρά παίζει nova launcher, δεν νομίζω να μην παίζει στο τοπ των 1300

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Στα 150-200€ επιπέδου Xiaomi που έχω αλλάξει Redmi note 6 pro, Redmi note 8 μια χαρά παίζει nova launcher, δεν νομίζω να μην παίζει στο τοπ των 1300

Σε σένα παίζει γιατι έχεις android 10. 

Σε android 11 δεν παίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να είσαι τρελός ή να έχεις χρήμα για πέταμα για να δώσεις σε xiaomi οτιδήποτε πάνω από 150€ (να μην πω λιγότερα).

Για να δούμε τώρα την προηγούμενη σκουπιδοναυαρχίδα πόσο θα πουληθεί δω μέσα προκειμένου τα fanboys ν' αποκτήσουν τούτο.

Επεξ/σία από spectaculator
  • Like 1
  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gripoulas είπε

Μην τους κοροιδευεις ρε φιλε κριμα τα παιδια.Εχουν ζουμ 120x 

Επίσης 120hz display και πραγματικά γρήγορη φόρτιση, να τα λέμε όλα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο θέμα είναι η μεταπωλητική του αξία η οποία είναι σαφώς υποδεέστερη από αντίστοιχη ναυαρχίδα της samsung…για apple δεν το συζητάω καθόλου.

όποτε ή περιμένεις να πέσει αν γουστάρεις ναυαρχίδες Σάομί, ή αν έχεις το χρήμα και τα κότσια το παίρνεις άμεσα και αργότερα θα χάσεις αρκετά χρήματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νημα εκανε την δουλειά για την οποία μπήκα , ξεχάστηκα κ γέλασα λιγάκι .

Ειστε ολοι υπέροχοι κ σας ευχαριστώ ! 

 

Καταπληκτικές ακρότητες , το αλατοπιπερο της ζωής .

 

Αλλα δε μπορω να μην δωσω το βραβείο σε 2 φίλους .

Ενας αυτός που έγραψε οτι έχει κάμερα σκουπίδι που την πατανε κινητά 5ετιας κ στον αλλον που έχει κάμερα καταπληκτική κ πατάει canon dslr κ μάλιστα ακριβή . 

 

Ευχαριστώ κ πάλι.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gripoulas είπε

Σαυτες τις τιμε αξιζει μονο το μηλο.Οσο και να μην σας αρεσει παιδες εχω 3 χρονια μηλο και ειναι σαν την πρωτη μερα.Η δικια μου στα 3 χρονια εχει παρει 3 ανδροιντ.Πειραζει δεν πειραζει ετσι ειναι.Εγω την αποσβεση την εκανα.

Τι τιμής ήταν τα android που άλλαξε; και για ποιο λόγο?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που κραζετε το miui δεν εχω καταλαβει ακομα τι προβληματα εχει και δεν σας αρεσει. 3 χρονια με miui ειμαι και δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο (μιλαω για ναυαρχιδα)

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, spectaculator είπε

50mp με μάπα ποιότητα επίσης. Υπάρχουν τηλέφωνα 5ετίας με πολύ καλύτερη κάμερα και ποιότητα στη φωτό.

Δεν λέμε για τα υπόλοιπα, gps, modem, λογισμικό, σκουπίδια  της xiaomi που την έχει δει συνιδιοκτήτης στο κινητό σου... Σκουπιδοναυαρχίδα με τα ούλα της.

Εσύ φαίνεται να το έχεις ψάξει πολύ, θα σε κάνω φόλο. Έβγαλες φωτό με κινητό πενταετίας χθες στο Σύνταγμα να δούμε ποιότητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Rom23 είπε

εσεις που κραζετε το miui δεν εχω καταλαβει ακομα τι προβληματα εχει και δεν σας αρεσει. 3 χρονια με miui ειμαι και δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο (μιλαω για ναυαρχιδα)

+1, απλά πρέπει να κλείσεις τα suggestions/ads (σε όλα έχει επιλογή) σε όποια built in apps χρησιμοποιείς που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ κανένα εκτός από την κάμερα

Και πριν το MIUI είχα LineageOS στο LG G3, αν τέτοια η διαφορά θα με ενοχλούσε γιατί θα έβλεπα με τη μία τη διαφορά με το καθαρό AOSP, με κλειστά τα MIUI optimizations κιόλας είναι πολύ κοντά στο stock.

Αντιθέτως σε ένα samsung που είχα για λίγο καιρό το UI μου φάνηκε πολύ πιο bloated και πειραγμένο σε σχέση με το MIUI που μου έβγαλε από την πρώτη στιγμή ένα stock android feel

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ποσο ζηλεύω που δεν έχω κινητό να μπορώ να του περνάω αλλη ρομ κάθε μέρα μπας και στρώσει. Ούτε launcher ρε φιλε...ουτε gcam...4 χρόνια με τα ιδια (7 plus)...τι θα κανω με τη ζωή μου;

Ωραιο το Ιphone αλλα βαρετό ρε γμτ. Ούτε restart δε του κάνω, μόνο οταν το ζητάνε τα updates του Ios... τόσο βαρεμάρα.

 

 

  • Like 3
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Αντιθέτως σε ένα samsung που είχα για λίγο καιρό το UI μου φάνηκε πολύ πιο bloated και πειραγμένο σε σχέση με το MIUI που μου έβγαλε από την πρώτη στιγμή ένα stock android feel

Θα κάνουμε καινούργιο συκώτι εδώ μέσα απ'τα γέλια ρε συ έλεος.

Stock android feeling από το... miui. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...