Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να κάνω παραγγελία και κατά την πληρωμή με paypal είτε με visa μου βγάζει σφάλμα.δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν;

Screenshot_2023-01-14-13-27-59-258_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από blaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, blaxos said:

Προσπαθώ να κάνω παραγγελία και κατά την πληρωμή με paypal είτε με visa μου βγάζει σφάλμα.δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν;

 

 

Δοκίμασε το παρακάτω:

 

 

On 02/12/2022 at 21:23, Sv2bzq-G said:

Το πρόβλημα ήταν εκεί που συμπληρώνεις τι διεύθυνση σου και πατάς επόμενο σου προτείνει το σύστημα αυτόματα να επιλέξεις μεταξύ αυτή που έγραψες και σε μια αυτόματη που σου βγάζει το σύστημα (η οποία ήταν η ίδια) εάν επιλέξεις αυτή που σου προτείνει (που είναι και αυτόματα επιλεγμένη) τότε το σύστημα σου βγάζει αυτό το error εάν επιλέξεις αυτή που έγραψες εσύ τότε προχωράει κανονικά. Έκανα την παραγγελία και τώρα περιμένω. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

480 ευρω για την 256gb εκδοση καινουργιο, ειναι καλη τιμη ?

Απο που παραγγελνετε εσεις το steam deck στην ευρωπη ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, toxotis70 said:

480 ευρω για την 256gb εκδοση καινουργιο, ειναι καλη τιμη ?

Απο που παραγγελνετε εσεις το steam deck στην ευρωπη ?

 

549€ έχει από τη Valve οπότε αν είναι καινούριο καλή τιμή είναι. 

Από τη σελίδα της Valve. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας. Έχω 2 micro sd 512G και έχω περάσει σε μία από αυτές roms για emulator αλλά έχει γεμίσει, πως μπορώ να βάλω και στην άλλη ας πούμε παράδειγμα του Nindento στη μία και Wii στην άλλη και να την αναγνώριση το emudeck αλλάζω ντα τες?? 

Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εάν ναι ας το διαγράψει ο administrator (να δούμε στο τέλος τι θα συζητάμε 🤣🤣🤣🤣 πλάκα κάνω ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν χρησιμοποιείς emudeck κανε prepare την SD από εκει και βάλε τα ROMS στα αναλογα folders.

Στις 15/1/2023 στις 9:40 ΜΜ, toxotis70 είπε

480 ευρω για την 256gb εκδοση καινουργιο, ειναι καλη τιμη ?

Απο που παραγγελνετε εσεις το steam deck στην ευρωπη ?

 

Εγω θα ψωνιζα μονο από Valve και κατα προτίμιση το 64αρι,ενας 2230 SSD 256GB  έχει 30-40 ευρω αν πιανουν τα χερια σου..

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 17/01/2023 at 13:40, Sv2bzq-G said:

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας. Έχω 2 micro sd 512G και έχω περάσει σε μία από αυτές roms για emulator αλλά έχει γεμίσει, πως μπορώ να βάλω και στην άλλη ας πούμε παράδειγμα του Nindento στη μία και Wii στην άλλη και να την αναγνώριση το emudeck αλλάζω ντα τες?? 

Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εάν ναι ας το διαγράψει ο administrator (να δούμε στο τέλος τι θα συζητάμε 🤣🤣🤣🤣 πλάκα κάνω ). 

Δεν υπάρχει πρόβλημα, έτσι κι αλλιώς πάντα μιλάμε για backups που έχουν κρατηθεί από νόμιμα αγορασμένα games. 

Αυτό που απαγορεύεται είναι να δίνονται λινκς που έχουν παράνομα roms για κατέβασμα, όπως είναι αυτονόητο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, labrosviz είπε

Μπορεί κάποιος να μας προτείνει έναν καλό ssd 256 η 512 για deck ?

Εγώ έχω πάρει τον WD PC SN530 1TB M.2 2230 SSD NVMe PCIe και το έχω από τον Οκτώβρη χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, δοκίμασε τον ίδιο σε 512

 

Όποιος θέλει emulation για windows χωρίς να βάλει batocera υπάρχει το https://www.retrobat.org/

image.png.184f8d0d57b4e8b88e9dcc90dce3c8bd.png

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2023 στις 2:21 ΜΜ, Malthador είπε

Δοκίμασε κανείς σας να βάλει VibrantDeck να μας πει αν όντως είδε το φως το αληθινό ή αν είναι σαχλαμάρες αυτά που διαβάζουμε;

Είχα πάρει έναν 512gb 2230 ssd από αυτόν το πωλητή και so far so good. Την αλλαγή την έκανα day-1 που πήρα το deck μου. 

https://www.ebay.com/str/steventom2013

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα

 Εχθές το βράδυ συνέβη το εξής περίεργο η micro SD κάρτα που χρησιμοποιώ στο steam deck κλειδώθηκε! και δεν μου επιτρέπει να σβήσω αρχεία ούτε να κάνω format μόνο copy-paste μπορώ να κάνω τους φακέλους, δοκίμασα όλες τις μεθόδους που προτείνουν στο δίκτυο αλλά η κάρτα περιμένει κλειδωμένη .

Η κάρτα είναι μια Samsung evo 512

Επεξ/σία από ebola75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, blaxos είπε

Καλημέρα,μπορώ να βάλω ένα εξωτερικό δίσκο με usb type c και να τρέξω από εκεί τα παιχνίδια, Windows 11, emulators κ.α.;θα χάσω σε ταχύτητα;

Ναι μπορεις... αλλα ή windows θά έχεις στο USB stick ή steam . Οι emulators /roms αναλογα το setup σου. Επισης ενα type c έχει. αν θελεις να φορτισεις? θελεις ενα hub με PD support.

Εγω εχω windows σε A2 SD και λειτουργει καλα αλλα γενικα windows σε SD /USB πρεπει να αποφευγονται λογο της κακης διαχειρισης τους απο το windows και τον υψηλο ρυθμο εγραφών από τα windows. Δεν υποστιριζει trim.. δες και εδω.. https://github.com/baldsealion/Steamdeck-Ultimate-Windows11-Guide/wiki#should-i-use-a-microsd-for-windows-operating-system

---------

έχει κανένας βάλει SK HYNIX BC711 SDD ?. Ειναι αρκετα γρηγορο λένε.. λεω να επενδυσω τωρα που ειδα και το Clover να κανω dual boot. Με win 11 και playnite σε full screen mode εχω πολυ ωραια εμπειρια σε SD ..

 

 

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...