Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/4/2024 στις 7:25 ΠΜ, vaio1892 είπε

'Εχει κανείς ιδέα πως μπορώ να παίξω μέσω emulation station το Run & Gun?Έχω δοκιμάσει αρκετά roms αλλά κανένα δεν έπαιξε.

Σε υπολογιστή θυμάμαι κρατούσες πατημένα τα πλήκτρα f1 και f2 πριν ξεκινήσει το παιχνίδι και το φόρτωνε.

αφού τρέξεις emu station, κάνε remap τα F1 F2 στα πίσω μπουτον L4 L5  R4 R5.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά μιας και το παίζω αυτές τις μέρες στο Steam Deck θα το γράψω εδώ. 

Καταπληκτικό το emulation του Silent Hill 2 με το PCSX2 (Steam OS).

Υπάρχει και patch έτοιμο που μπορείς να ενεργοποιήσεις πανεύκολα μέσα στο μενού του client το οποίο ξεκλειδώνει το frame rate στα 60fps! Σε συνδυασμό με 3x ανάλυση και anisotropic filtering, είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμού στην OLED οθόνη. Και όλα αυτά με τα original fog effects του PS2.

Αν λοιπόν τα σκ....σει η Bloober με το Remake, θεωρώ ότι αυτός είναι μακράν ο καλύτερος τρόπος να παίξει κάποιος το παιχνίδι. Το Silent Hill ζει και βασιλεύει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος στην ομάδα εδώ μέσα που να ξέρει πώς να περάσει το wemod στο steam deck? Έχω δει κάτι οδηγούς στο youtube αλλά επειδή είναι λίγο παραμύθι και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το steam deck  και δεν  πολύ γνωρίζω, και επειδή δεν θέλω να κάνω μαλακια και να κολλήσει μετά και να βγάλει κανένα πρόβλημα, έλεγα αν γνωρίζει κάποιος να το κάνει εδώ Αθήνα, να έρθω όπου είναι, να του δώσω 15 ευρώ να μου το περάσει. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...