Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/7/2021 στις 11:49 ΠΜ, vs_skg είπε

Και απο ποτε εγινε το απλα φοβαμαι βασιμο επιχειρημα για τις ατομικες και κοινωνικες υποχρεωσεις; 

Και γω απλα φοβαμαι να βγαλω διπλωμα γιατι μου προκαλει αγχος, να μην μπορω να οδηγησω χωρις; 

Απλα φοβαμαι να κανω φορολογικη δηλωση, μηπως να μην κανω

Εχεις μπλεξει τη βουρτσα με.... γενικως .

Κανεις παραλληλισμους που δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους, ενω εχεις τιο κλασσικο υφακι του Γελληνα ξερολα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Δεν νομιζω να ειναι πολυ αυτοι που ενω ειχαν covid, πεθαναν απο αλλη αιτια. Ωραια που θελετε να καταληξετε οτι αντι για 13.000 θανατοι ειναι 6.000? Γιατι ασχολουμαστε με αυτο;

Πάντως αν δεν μεσολαβούσε η καραντίνα με τα μέτρα προστασίας και τα πρόστιμα μέχρι να βγούν τα εμβόλια, η κατάσταση θα ήταν χειρότερη.Ακόμα χειρότερη, θα ήταν αυτή την στιγμή αν δεν είχε εμβολιαστεί πλήρως η μισή Ελλάδα.

Οχι 13.000 θανάτους, αλλά 130.000 θα είχαμε.

Το μεγάλο πρόβλημα, είναι ο αριθμός των διασωληνωμένων, ελπίζω να μην φτάσουμε πάλι τους 800+ και πάμε πάλι πίσω.Πόσο να αντέξουν οι γιατροί, το ΕΣΥ δεν ήταν ενισχυμένο όσο έπρεπε, αν έχουμε και παραιτήσεις απο αρνητές γιατρούς και θετικούς, ακόμα χειρότερα.

Κάποιοι δεν βλέπουν τι γίνεται σε φτωχές χώρες.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/7/2021 στις 10:08 ΜΜ, nick_corobos είπε

Εξαρτάται ποιο κανεις. Το Johnson είναι μονοδοσικο και είναι μονο για 5g. Τα αλλα που είναι δύο δόσεων είναι για wifi και 5g

με δυο δoσεις εισαι Dual sim

Επεξ/σία από TaxiarhisGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Δεν νομιζω να ειναι πολυ αυτοι που ενω ειχαν covid, πεθαναν απο αλλη αιτια. Ωραια που θελετε να καταληξετε οτι αντι για 13.000 θανατοι ειναι 6.000? Γιατι ασχολουμαστε με αυτο;

Κάποιοι θέλουν να ασχολούνται με αυτό. Το ζητούμενο ομως είναι να μην φτάσεις να μπεις στο νοσοκομείο και πόσο μάλλον στην ΜΕΘ και σε αυτό φαίνεται ότι βοηθάνε τα εμβόλια. Γνωστός μου τον απρίλιο φέτος 61 ετών ανεμβολίαστος νοσηλεύτηκε αρχικά λόγω covid,μπηκε ΜΕΘ, πέρασε τον κορονοϊό αλλά μολύνθηκε απο ενδονοσοκομειακό μικρόβιο το κλεμπσύλια και κατέληξε. Οπως και αρκετοί άλλοι δυστυχώς. Αυτός θεωρείται θάνατος απο covid με απόλυτα κριτήρια? Ισως όχι αλλά αν δεν είχε αρχικά μολυνθεί απο τον κορονοϊό δε θα έμπαινε ΜΕΘ και θα γλίτωνε την άλλη λοίμωξη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

Εχεις μπλεξει τη βουρτσα με.... γενικως .

Κανεις παραλληλισμους που δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους, ενω εχεις τιο κλασσικο υφακι του Γελληνα ξερολα...

την ειρωνεία του οτι το ποστ σου αυτο ειναι ακριβως αυτο που περιγραφεις την βλεπεις η να σου συστησω οφθαλμίατρο? 

https://www.nbc12.com/2021/07/30/i-should-have-gotten-damn-vaccine-father-5-dies-covid-age-39/

Ελα ο Δαρβίνος να δουλευει 

We wanted to wait just one year from the release to see what effects people had, but there was never any intention to not get it,” she said.

δΕν ΕιμΑι κΑτΑ αΠλΑ εΙναΙ πΕιρΑμΑτιΚο

Επεξ/σία από vs_skg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

 

 

Απο το 2.40 και ύστερα με  υπότιτλους μια μυρωδιά τι έρχεται :) 

Επειδή δεν ξερουμε όλοι γαλλικά μια ιδεα τι λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή δεν ξερουμε όλοι γαλλικά μια ιδεα τι λέει.

Βαλε υπότιτλους.

Καλη Κυριακή :) 

Επεξ/σία από Ggiorgos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή δεν ξερουμε όλοι γαλλικά μια ιδεα τι λέει.

Για να προλάβω, βάζω απόσπασμα από τη συνέντευξη (το οποίο μάλλον εννοεί ο συμφορουμίτης) με αγγλικούς υπότιτλους. Το ότι παραθέτω το απόσπασμα δε σημαίνει ότι προασπίζομαι ή ασπάζομαι όσα λέει, το βάζω μόνο και μόνο επειδή και εγώ δεν ξέρω γαλλικά και ήθελα να δω τι λέει.

https://youtu.be/dg6BlXuj8cM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, manolis940 είπε

 

Κάπου έχεις μπερδέψει τα νούμερα όπως είπαν και παραπάνω.  Αλλά ας πούμε ότι κάνουμε την αφθέρετη πράξη σου βγαίνει ένα ποσοστό 0.12922999999999998% το οποίο είναι κατά πολύ μεγαλύτερο(72 φορές περίπου) του 0.0018% . Βέβαια και τα δύο νούμερα είναι άτομα. Για το πρώτο εξήγησε ο Herald, το ποσοστό θνησιμότητας απ το εμβόλιο επίσης θεωρείτε ένα αναξιόπιστο νούμερο λόγο του μεγέθους του.

Εχεις ξεχασει 2 μηδενικα στο ποσοστο σου.

Φιλικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ggiorgos7 είπε

Δεν συμμερίζομαι το περιεχόμενο ,το είδα τυχαία στο youtube.Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Δεν εχω κάτι να κάνω,και απο ότι καταλαβαίνω και στον φίλο απο πάνω μονο γαλλικά βγάζει.

Δεν χαθηκε ο κόσμος φυσικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν εχω κάτι να κάνω,και απο ότι καταλαβαίνω και στον φίλο απο πάνω μονο γαλλικά βγάζει.

Δεν χαθηκε ο κόσμος φυσικά.

 

Αν πατήσεις στις ρυθμίσεις, στο auto-translate έχει και άλλες γλώσσες, απλά η μετάφραση υστερεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν εχω κάτι να κάνω,και απο ότι καταλαβαίνω και στον φίλο απο πάνω μονο γαλλικά βγάζει.

Δεν χαθηκε ο κόσμος φυσικά.

 

δε χανεις τιποτα, ενας μπουμερ που λεει για περσοναλ μπατλερ ρομποτ το 2016 που θα μαθαίνουν και θα εξελίσσονται κιολας περα απο το να κανουν τις δουλειες του σπιτιού. Δυο τρια φσιτ φσιτ με το αεροζολ μετα -> μικροτσιπ, μας ελεγχουν κλπ

Edit συγγνώμη για το αεροζολ, προκατεβαλα τις ψεκαστικες προτιμησεις του καθενος, αλλοι μπορει να τη βρισκουν με αεροπλανα ψεκασμου, μη με πουνε και ρατσιστη οι φιλοι ψεκ

Επεξ/σία από vs_skg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...