Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, markos9 είπε

Βαλε πηγες να μαθουμε κι εμεις πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα... 

Γιατι στο πανεπιστήμιο αλλιώς μας τα έμαθαν 

Αυτο με τις πηγες δεν το παιζω πια, μια και οτι πηγη και να βαλω κατι θα εχεις να πεις. Οποτε δεν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, endeavour είπε

Ναι ημουν υγιης και εκανα ολα τα κλασικα και ασφαλη (οσο ασφαλη μπορουν να ειναι) εμβολια. Θεραπεια ομως για καρκινο δεν εχω κανει μια και δεν πασχω προς το παρον. Ουτε αντιπητικα παιρνω γιατι δεν εχω ταση για θρομβωσεις, ουτε καν Ντεπον δεν παιρνω αν δεν εχω ισχυρο πονοκεφαλο πχ.

Να ξερεις πάντως ότι αυτοί που διαβαζουμε αυτά που γράφεις ένα ντεπονάκι θα το βαρέσουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, endeavour said:

Ναι ημουν υγιης και εκανα ολα τα κλασικα και ασφαλη (οσο ασφαλη μπορουν να ειναι) εμβολια.

 

26 minutes ago, endeavour said:

Δεν ξέρω απο που προκύπτει οτι κάποιος υγιής πρέπει να πάρει ενα ΦΑΡΜΑΚΟ προληπτικά για να προστατέψει τους ΑΛΛΟΥΣ. Μου φαινεται πραγματικά αδιανόητο.

Βλέπεις την αντίφαση σε αυτά που γράφεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το εμβόλιο είναι βιολογικό παρασκεύασμα που σκοπό έχει να ευαισθητοποιήσει το αμυντικό σύστημα του οργανισμού έναντι συγκεκριμένων παθογόνων μικροοργανισμών, ώστε να αποκτήσει ανοσία.  https://el.wikipedia.org/wiki/Εμβόλιο

Φαρμακο .Απλούστερα χαρακτηρίζεται κάθε ουσία ή παρασκεύασμα που ανακουφίζει, είτε θεραπεύει, από ασθένειες ή πόνους του ανθρώπινου οργανισμού και γενικότερα αποκαθιστά την ανθρώπινη υγεία. https://el.wikipedia.org/wiki/Φάρμακο

Τωρα σοβαρα βαζεις λινκ απο την Wikipedia ; Για οτιδηποτε θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, endeavour είπε

Τωρα σοβαρα βαζεις λινκ απο την Wikipedia ; Για οτιδηποτε θεμα;

Επειδή ειναι το πιο κατανοητό.Αφου μπερδευεις το φαρμακο με το εμβόλιο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Βλέπεις την αντίφαση σε αυτά που γράφεις;

Καμια αντιφαση. Φαρμακα παιρνει ο αρρωστος και μονο. Και ηδη ειπα οτι το συγκεκριμενο μη κλασικο ενεσιμο παρασκευασμα δεν ειναι εμβολιο αλλα φαρμακο.

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή ειναι το πιο κατανοητό.Αφου μπερδευεις το φαρμακο με το εμβόλιο .

Οχι εσυ μπερδευεις τα κλασικα εμβολια με το συγκεκριμενο φαρμακο. Αλλα τι νοημα εχει η αντιπαραθεση, και οι δυο ειπαμε οτι ειχαμε να πουμε, let it be.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, endeavour said:

 το συγκεκριμενο μη κλασικο ενεσιμο παρασκευασμα δεν ειναι εμβολιο αλλα φαρμακο.

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τη διαφορά; Ή έστω να με παραπέμψεις σε κάποια έγκυρη πηγή που να το υποστηρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, endeavour είπε

Καμια αντιφαση. Φαρμακα παιρνει ο αρρωστος και μονο. Και ηδη ειπα οτι το συγκεκριμενο μη κλασικο ενεσιμο παρασκευασμα δεν ειναι εμβολιο αλλα φαρμακο.

Οχι εσυ μπερδευεις τα κλασικα εμβολια με το συγκεκριμενο φαρμακο. Αλλα τι νοημα εχει η αντιπαραθεση, και οι δυο ειπαμε οτι ειχαμε να πουμε, let it be.

Ουτε οι αντιεμβολιαστές δεν ισχυρίζονται κάτι τέτοιο.

Περάσαμε level!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

Τώρα θα έχουμε και αντιφαρμακιστές

Δημητρης Κουβελας

«Βεβαίως. Και συνεχίζω να το πιστεύω. Δεν υπάρχει εμβόλιο. Αυτά που έχουμε δεν είναι εμβόλια με την κλασική έννοια γιατί αυτά θέλουν καιρό να αναπτυχθούν. Αυτά είναι φαρμακευτικά προϊόντα τα οποία δεν κάνουν άμεσα ανοσοποίηση, επάγουν τη σύνθεση μίας πρωτεΐνης, άρα είναι φάρμακα, και αυτή η πρωτεΐνη ίσως έχει αντιγονικότητα. Άρα επί της ουσίας, εμβόλια όπως τα ξέραμε μέχρι τον Δεκέμβρη που εγώ έλεγα ότι δεν θα υπάρχουν, δεν υπάρχουν και τώρα. Και να θυμίσω ότι τα εμβόλια όπως τα ξέρουμε είναι όποιος τα κάνει, να προστατεύεται ο ίδιος, να μην κολλάει και να μην το μεταφέρει. Με αυτά και κολλάς, και νοσείς, και μπορείς να πεθάνεις. Είναι ένα εμβόλιο εντός εισαγωγικών».

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, endeavour είπε

Δημητρης Κουβελας

«Βεβαίως. Και συνεχίζω να το πιστεύω. Δεν υπάρχει εμβόλιο. Αυτά που έχουμε δεν είναι εμβόλια με την κλασική έννοια γιατί αυτά θέλουν καιρό να αναπτυχθούν. Αυτά είναι φαρμακευτικά προϊόντα τα οποία δεν κάνουν άμεσα ανοσοποίηση, επάγουν τη σύνθεση μίας πρωτεΐνης, άρα είναι φάρμακα, και αυτή η πρωτεΐνη ίσως έχει αντιγονικότητα. Άρα επί της ουσίας, εμβόλια όπως τα ξέραμε μέχρι τον Δεκέμβρη που εγώ έλεγα ότι δεν θα υπάρχουν, δεν υπάρχουν και τώρα. Και να θυμίσω ότι τα εμβόλια όπως τα ξέρουμε είναι όποιος τα κάνει, να προστατεύεται ο ίδιος, να μην κολλάει και να μην το μεταφέρει. Με αυτά και κολλάς, και νοσείς, και μπορείς να πεθάνεις. Είναι ένα εμβόλιο εντός εισαγωγικών».

βαλε και βοβολη

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, endeavour είπε

Δημητρης Κουβελας

«Βεβαίως. Και συνεχίζω να το πιστεύω. Δεν υπάρχει εμβόλιο. Αυτά που έχουμε δεν είναι εμβόλια με την κλασική έννοια γιατί αυτά θέλουν καιρό να αναπτυχθούν. Αυτά είναι φαρμακευτικά προϊόντα τα οποία δεν κάνουν άμεσα ανοσοποίηση, επάγουν τη σύνθεση μίας πρωτεΐνης, άρα είναι φάρμακα, και αυτή η πρωτεΐνη ίσως έχει αντιγονικότητα. Άρα επί της ουσίας, εμβόλια όπως τα ξέραμε μέχρι τον Δεκέμβρη που εγώ έλεγα ότι δεν θα υπάρχουν, δεν υπάρχουν και τώρα. Και να θυμίσω ότι τα εμβόλια όπως τα ξέρουμε είναι όποιος τα κάνει, να προστατεύεται ο ίδιος, να μην κολλάει και να μην το μεταφέρει. Με αυτά και κολλάς, και νοσείς, και μπορείς να πεθάνεις. Είναι ένα εμβόλιο εντός εισαγωγικών».

Κουβελας ε;Πες το ντε να μην κουραζόμαστε .

Βάλε και έναν Πετράκο να μερακλώσουμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, endeavour είπε

Δημητρης Κουβελας

«Βεβαίως. Και συνεχίζω να το πιστεύω. Δεν υπάρχει εμβόλιο. Αυτά που έχουμε δεν είναι εμβόλια με την κλασική έννοια γιατί αυτά θέλουν καιρό να αναπτυχθούν. Αυτά είναι φαρμακευτικά προϊόντα τα οποία δεν κάνουν άμεσα ανοσοποίηση, επάγουν τη σύνθεση μίας πρωτεΐνης, άρα είναι φάρμακα, και αυτή η πρωτεΐνη ίσως έχει αντιγονικότητα. Άρα επί της ουσίας, εμβόλια όπως τα ξέραμε μέχρι τον Δεκέμβρη που εγώ έλεγα ότι δεν θα υπάρχουν, δεν υπάρχουν και τώρα. Και να θυμίσω ότι τα εμβόλια όπως τα ξέρουμε είναι όποιος τα κάνει, να προστατεύεται ο ίδιος, να μην κολλάει και να μην το μεταφέρει. Με αυτά και κολλάς, και νοσείς, και μπορείς να πεθάνεις. Είναι ένα εμβόλιο εντός εισαγωγικών».

Αξιόπιστος πολύ 

https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/fake-news-apo-ton-dimitri-koubela-kamia-sxesi-me-to-embolio-oi-thanatoi-4-piloton-tis-british-airways-binteo/

 

Τον βοβολη τον διέγραψαν αυτόν ακόμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tritonas00 είπε

βαλε και βοβολη

Μου ζητουν πηγη, παραθετω μια που ηξερα. Σχολιαζουν την πηγη σαν "Βαλε και βοβολη". Αλλος παραθετει τον Κηραλοιφη, ειλικρινα μετανιωνω που συμμετεχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...