Προς το περιεχόμενο

Σε πύρινο κλοιό η χώρα


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Αν είχε καεί η περιουσία σου δεν θα είχες την ίδια άποψη.

Και για να μην μιλάω για καταστάσεις που δεν ξέρω, προηγούμενη εβδομάδα εδώ στην Ηλεία πιάνει φωτιά στην Ηράκλεια (στου Μπρούμα που λέμε) με ελάχιστο αεράκι να φυσάει από δυτικά. Φυσικά κινητοποίηση 0 και η φωτιά πλησιάζει πλέον το Πελόπιο και τον Πλάτανο. Εντολή εκκένωσης των χωριών και οι κάτοικοι είχαν εντολές να κατέβουν στην εθνική για να σωθούν. Προσοχή, δεν μιλάμε για 10 μποφόρ αέρα που τα έκαψε σε χρόνο dt, μιλάμε η φωτιά να προχωράει ΠΟΛΥ αργά ανατολικά. Φτάνοντας στο έμπα του Πελοπίου τους πιάνει ένα άγχος πως θα πάει προς Ολυμπία και θα καούν οι πέτρες (βασικά ότι θα γίνει ρεζίλι παγκοσμίως η κυβέρνηση όπως πέρυσι, απλά τώρα έχουμε και Ολυμπιακούς στο Τόκυο οπότε δεν είναι καθόλου καλό PR), και όλες οι δυνάμεις μαζεύονται στην Ολυμπία να μην μπει η φωτιά εκεί (στήνουν την άμυνα όπως μπαίνεις Ολυμπία εκεί που είναι το Αμαλία). Καθώς όλοι οι κάτοικοι έντρομοι από τα μηνύματα του 112 έχουν εγκαταλείψει τα χωριά τους, η φωτιά περνάει ανενόχλητη και καίει σπίτια σε Πελόπιο/Πλάτανο, συνεχίζει προς Καυκανιά/Κοσκινά κλπ, και τελικά βγαίνει από πίσω από Ολυμπία στην Μιράκα.

Κάπου εκεί τους γίνεται και μια αλλαγή στον αέρα, γυρνάει προς Κρόνιο λόφο, καίγονται τα αναδασωμένα πάνω από την Ολυμπιακή ακαδημία (νομίζω έχουν ψιλοκαεί και κάποια κομμάτια μέσα στην περίφραξη στην Ολυμπιακή ακαδημία) αλλά όλοι επιχειρούν εκεί. Αλλάζει πάλι ο αέρας, τους φεύγει για πάνω, και την συνέχεια την ξέρετε (προς Λάλα, Νεμούτα και πλέον το μέτωπο έχει μπει και καίγεται η Αρκαδία).

Πού θέλω να καταλήξω; Αν την έκοβαν όταν ήταν η ώρα και δεν άφηναν να καούν τα πρώτα χωριά και να περάσει η φωτιά (ειδικά αν δεν τα είχαν εκκενώσει και βοηθούσαν οι κάτοικοι), δεν θα είχαμε την καταστροφή που έχουμε τώρα. Και φυσικά αν ρωτήσεις οποιονδήποτε κάτοικο αυτών των χωριών, θα σου πει έκανα μ@λ@κι@ και άκουσα τον Χαρδαλιά, κι έπρεπε να κάτσω να σώσω την περιουσία μου (και πιθανότατα και μια πολύ μεγαλύτερη περιοχή).

Δεν είχαμε συνθήκες του 2007. Δεν είχαμε ριπές στα 11-12 μποφόρ όπως στο Μάτι. Απλά οι ευθυνόφοβοι για να μην έχουν το πολιτικό κόστος, προτίμησαν να έχουν να λένε "Ναι μεν, αλλά εμείς δεν κάψαμε 100+ άτομα".

Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις τότε σημαίνει ότι αυτοί που είναι υπεύθυνοι στην περιοχή ή δεν ήξεραν τί να κάνουν, ή δεν μπορούν/δεν θέλουν μόνοι τους να αποφασίσουν τί να κάνουν και περίμεναν οδηγίες από την Αθήνα, όπου καιγόταν το σύμπαν!

Ό,τι από τα παραπάνω και αν συμβαίνει είναι απαράδεκτο ότι οι δήμοι και οι κάτοικοι περίμεναν να έρθει κάποιος από Αθήνα να σβήσει τη φωτιά! Γιατί αυτό το συμπέρασμα βγαίνει. Ότι δεν έκαναν τίποτε και κάθονταν και έβλεπαν τη φωτιά!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την Αγία Άννα που την εκκένωσαν, κάποιοι έμειναν μέχρι που μπήκαν οι φωτιές στα πρώτα σπίτια, για να βρέξουν τα σπίτια τους, αυλές, δρόμους, κλπ

Φεύγοντας άφησαν και τις βρύσες ανοιχτές.

Ε αυτά τα σπίτια σώθηκαν.

Πείτε μου ότι η πυροσβεστική και οι υπεύθυνοι έκαναν ότι μπορούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Swimmer21 είπε

Την Αγία Άννα που την εκκένωσαν, κάποιοι έμειναν μέχρι που μπήκαν οι φωτιές στα πρώτα σπίτια, για να βρέξουν τα σπίτια τους, αυλές, δρόμους, κλπ

Φεύγοντας άφησαν και τις βρύσες ανοιχτές.

Ε αυτά τα σπίτια σώθηκαν.

Πείτε μου ότι η πυροσβεστική και οι υπεύθυνοι έκαναν ότι μπορούσαν.

Πηγη για οσα ισχυριζεσαι παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, BackFromHell said:

Πηγη για οσα ισχυριζεσαι παρακαλω.

Δημοσιογράφος του OPEN από φιλικό σπίτι που έμενε στην Αγία Άννα για τις ανάγκες του ρεπορτάζ.

Έχει κάνει και οδοιπορικό, μπορείς να το δεις όταν ανέβει το σημερινό μεσημεριανό δελτίο περίπου 16:15-16:20 το απόσπασμα.

Τόσο περίεργο είναι αν υπήρχε συνδρομή πυροσβεστικών έστω σε συνδιασμό με εκκένωση, να είχαν σωθεί κάποιες περιουσιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Δημοσιογράφος του OPEN από φιλικό σπίτι που έμενε στην Αγία Άννα για τις ανάγκες του ρεπορτάζ.

 

Triple combo η πηγη.

Ενταξει θα το πιστεψω, ετσι θα εγινε.

Τη νυχτα που καηκε η Αγ. Αννα, καιγοντουσαν επισης κατοικημενες περιοχες στην Β. Αττικη. Στην περιφερεια της Ευβοιας ακομα, υπηρχαν κι αλλα χωρια που κινδυνευαν . Δεν ειχαμε δηλαδη μονο ενα μετωπο στην Αγ. Αννα, οπως εμεσως υπονοει η πηγη σου. Επιπλεον, καποιοι πυροσβεστες επιχειρουσαν σερι πολλες ωρες, αν οχι 24ωρα. Το ανθρωπινο δυναμικο ηταν ειτε απασχολημενο σε αλλα σημεια, ειτε πχ για ξεκουραση/ανακτηση δυναμεων καθως ειχε ηδη ξεπερασει προ πολλου τις ανθρωπινες αντοχες τους.

Περι εκκενωσεων: Οι θιασωτες των γνωστων hashtags και της προπαγανδας απο συγκεκριμενο χωρο, δειτε παρακατω την δορυφορικη απεικονιση της Β. Ευβοιας  και πειτε μου , με οση λογικη μπορειτε, τι ηταν πιο πιθανο; Να σταματησει αυτο το πραγμα απο τον μπαρμπα Γιωργη με το λαστιχο της βρυσης, ή να καει ο μπαρμπα Γιωργης μαζι με το λαστιχο και φυσικα ολοκληρη την Β. Ευβοια; Βλεπετε, το διλημμα περι εκκενωσεων ειναι, α) ειτε αφηνω τον κοσμο σπιτια του, παντου, σε ολα τα χωρια, οποτε σωζωνται μερικα σπιτια απο τα λαστιχα των κατοικων , αλλα τα υπολοιπα καιγονται μαζι με τους ιδιοκτητες , ειτε β) εκκενωνω εγκαιρως, οριζοντιως και καθετως, χωρις να χανω χρονο για να μη χαθουν ανθρωπινες ζωες. Αν καποιος σε αυτο το διλημμα προκρινει το (α) σαν καλυτερη λυση, του εχω ηδη απαντησει απο αυτο το ποστ και δεν προκειται να μπω σε καμια διαδικασια να πω κατι περισσοτερο απο το παρον φορουμ.

Και για να προλαβω ορισμενες απαντησεις, τυπου , ναι αλλα δε φυσαγαν ανεμοι αρα θα προλαβαινε ο μπαρμπα Γιωργης ειτε να τη σβησει, ειτε να απομακρυνθει, θα απαντησω οτι τοσα ξερετε τοσα λετε:

1.Δεν ειστε ουτε σε θεση να αντιληφθειτε οτι στις πλειστες των περιπτωσεων πυρκαγιων το νερο κοβεται πριν φτασει η πυρκαγια , αρα δεν ισχυει καν η θεωρια της βρυσης και του λαστιχου.

2. Οταν βρεθειτε μπροστα σε τεραστιο μετωπο πυρκαγιας κι οχι στα πληκτρολογια σας, τοτε θα καταλαβετε ποσο ισχυει. Σας τα ειπανε κι επιστημονες αλλωστε, πως οι μεγαλες φωτιες, σε συνθηκες απνοιας δημιουργουν δικο τους μικροκλιμα με πολυ ισχυρους ανεμους και κατευθυνονται προς ολες τις πλευρες. Σας τα ειπαν και εικονες απο τις φωτιες, που σε συνθηκες απνοιας στο χωρο της πυρκαγιας, οι καυτρες πεταγανε 100δες μετρα μακρια και οι φλογες στροβυλιζονται απο το μικροκλιμα της πυρκαγιας. Δε περιμενω φυσικα καποιον να ακουσει τους επιστημονες, ουτε φυσικα να δωσει σημασια στα οπτικα δεδομενα, διοτι το crash test ως λαος/social media το περασαμε με τον κωρονοιο και τα εμβολια. Κι εκει φανηκε κατα ποσο μερος της κοινης γνωμης, μεσω των socialmediα την εχει μεγαλυτερη την αποψαρα του, απο τον επιστημονα και τα δεδομενα.

Οποτε συνεχιστε.

Φωτιά Εύβοια: Η εφιαλτική εξάπλωση του μετώπου από τον δορυφόρο της NASA -  Δραματικές ώρες στο Πευκί - Newsbomb - Ειδησεις - News

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπω σε διαδικασια να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν και γι'αυτο δεν εχω μιλησει καθολου απο την αρχη του θεματος.

Το μοναδικο πραγμα που εχω να πω ειναι:ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΖΩΗ.

Ολοι μας πιστευω πως θα θελαμε να ζουσαν ολοι οι συνανθρωποι μας στο Ματι και σε οποιαδηποτε αλλη καταστροφη.

Να τα χασουν ολα αρκει να μην χασουν την ζωη τους.Θεωρω οτι ολοι μας(και ιδιαιτερα οι συγγενεις και φιλοι) θα θελαμε να γυρισουν ολοι πισω(για οσους εφυγαν).ΟΛΟΙ ΜΑΣ.Το να χαθει ενα σπιτι μια περιουσια η μια δουλεια ειναι το τιποτα μπροστα στο να χαθει μια ζωη.Σκεφτειτε πραγματικα και ειμαι σιγουρος για οσους μπορει να λενε το αντιθετο οτι θ'αλλαξουν γνωμη.

Ολα τα υπολοιπα αν θελουμε μπορουμε ολοι μας να βοηθησουμε οπως μπορουμε να τα ξαναφτιαξουνε.Δωστε χρηματα οσοι μπορειτε κι ας ειναι 5 ευρω και 10 ευρω.Δωστε παλιες συσκευες και ρουχα που δεν χρησιμοποιειτε.Δωστε οσοι εχετε επιχειρησεις δουλεια στους ανθρωπους εχασαν τις δουλειες τους κι εχουν αναγκη.

Στο χερι μας ειναι να βοηθησουμε και να ξαναφτιαξουνε ενα μερος η οσα εχασαν.

Υ.Γ.Μην περιμενετε τιποτα και μην εχετε ποτε καμια απαιτηση απο καμια κυβερνηση σε οποιοδηποτε θεμα.Οσοι ειναι λιγο μεγαλυτεροι καταλαβαινουν τι λεω και οσοι ειναι λιγο μικροτεροι καλυτερα να το καταλαβουν αυτο οσο πιο γρηγορα γινεται.Και μην μπειτε ποτε στην λουμπα τους κοκκινου του πρασινου του μπλε του κεντρου του δεξιου και του αριστερου.Βοηθηστε ο ενας τον αλλον με οποιον τροπο μπορειτε.Μονο αυτο εχει αξια.

Υ.Γ.2. Δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση με κανεναν γιατι θα μαλωσω αμεσως απο διαφορα που διαβαζω.Παρακαλω σεβαστειτε αυτα που λεω κι ας διαφωνειτε.Αν θεωρει κανεις οτι προσβαλλω με αυτα που λεω ζητω προκαταβολικως συγνωμη αλλα ετσι βλεπω τα πραγματα κι αυτη ειναι η αποψη μου.

  • Like 13
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν θα μπω σε διαδικασια να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν και γι'αυτο δεν εχω μιλησει καθολου απο την αρχη του θεματος.

Το μοναδικο πραγμα που εχω να πω ειναι:ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΖΩΗ.

Ολοι μας πιστευω πως θα θελαμε να ζουσαν ολοι οι συνανθρωποι μας στο Ματι και σε οποιαδηποτε αλλη καταστροφη.

Να τα χασουν ολα αρκει να μην χασουν την ζωη τους.Θεωρω οτι ολοι μας(και ιδιαιτερα οι συγγενεις και φιλοι) θα θελαμε να γυρισουν ολοι πισω(για οσους εφυγαν).ΟΛΟΙ ΜΑΣ.Το να χαθει ενα σπιτι μια περιουσια η μια δουλεια ειναι το τιποτα μπροστα στο να χαθει μια ζωη.Σκεφτειτε πραγματικα και ειμαι σιγουρος για οσους μπορει να λενε το αντιθετο οτι θ'αλλαξουν γνωμη.

Ολα τα υπολοιπα αν θελουμε μπορουμε ολοι μας να βοηθησουμε οπως μπορουμε να τα ξαναφτιαξουνε.Δωστε χρηματα οσοι μπορειτε κι ας ειναι 5 ευρω και 10 ευρω.Δωστε παλιες συσκευες και ρουχα που δεν χρησιμοποιειτε.Δωστε οσοι εχετε επιχειρησεις δουλεια στους ανθρωπους εχασαν τις δουλειες τους κι εχουν αναγκη.

Στο χερι μας ειναι να βοηθησουμε και να ξαναφτιαξουνε ενα μερος η οσα εχασαν.

Υ.Γ.Μην περιμενετε τιποτα και μην εχετε ποτε καμια απαιτηση απο καμια κυβερνηση σε οποιοδηποτε θεμα.Οσοι ειναι λιγο μεγαλυτεροι καταλαβαινουν τι λεω και οσοι ειναι λιγο μικροτεροι καλυτερα να το καταλαβουν αυτο οσο πιο γρηγορα γινεται.Και μην μπειτε ποτε στην λουμπα τους κοκκινου του πρασινου του μπλε του κεντρου του δεξιου και του αριστερου.Βοηθηστε ο ενας τον αλλον με οποιον τροπο μπορειτε.Μονο αυτο εχει αξια.

Υ.Γ.2. Δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση με κανεναν γιατι θα μαλωσω αμεσως απο διαφορα που διαβαζω.Παρακαλω σεβαστειτε αυτα που λεω κι ας διαφωνειτε.Αν θεωρει κανεις οτι προσβαλλω με αυτα που λεω ζητω προκαταβολικως συγνωμη αλλα ετσι βλεπω τα πραγματα κι αυτη ειναι η αποψη μου.

Η καλύτερη απάντηση/μήνυμα/σχόλιο που έχω διαβάσει εδώ μέσα στο insomnia.gr

απλά RESPECT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείξτε και Γορτυνια ρε παλιοκαναλα, να εχουμε εστω μια εικονα! Λενε οτι αρχισαν οι άνεμοι και χειροτερεύει η κατασταση. Οι αρχες σφυρίζουν αδιαφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις τότε σημαίνει ότι αυτοί που είναι υπεύθυνοι στην περιοχή ή δεν ήξεραν τί να κάνουν, ή δεν μπορούν/δεν θέλουν μόνοι τους να αποφασίσουν τί να κάνουν και περίμεναν οδηγίες από την Αθήνα, όπου καιγόταν το σύμπαν!

Ό,τι από τα παραπάνω και αν συμβαίνει είναι απαράδεκτο ότι οι δήμοι και οι κάτοικοι περίμεναν να έρθει κάποιος από Αθήνα να σβήσει τη φωτιά! Γιατί αυτό το συμπέρασμα βγαίνει. Ότι δεν έκαναν τίποτε και κάθονταν και έβλεπαν τη φωτιά!

Δεν κάθονταν να βλέπουν την φωτιά. Απλά υπήρξε εντολή όλοι να προστατέψουν την Αρχαία Ολυμπία. Και έφυγαν όλα τα πυροσβεστικά, και όλα τα εναέρια να καταβρέχουν την Ολυμπία για να γλυτώσουν την παγκόσμια ξεφτίλα. Και τα χωριά όλα αφέθηκαν στην μοίρα τους να καούν. Το μόνο που έκανε το κράτος ήταν να τα εκκενώσει από τον φόβο μην έχουμε ανθρώπινες απώλειες, ενώ πιθανότατα οι άνθρωποι θα μπορούσαν να σώσουν τις περιουσίες τους.

Όπως έκαναν οι κάτοικοι στα ορεινά χωριά χτες το απόγευμα, που γνωρίζω άτομα που όταν άκουσαν πως η φωτιά πχ πάει προς Αχλαδινή έφυγαν από Πύργο για να σώσουν τα σπίτια τους (και τα κατάφεραν, δεν ήταν μεγάλες οι ζημιές). Αν τα εγκατέλειπαν όπως τους έλεγε το μήνυμα από το 112 δεν θα υπήρχε Αχλαδινή τώρα, και η φωτιά αφού περνούσε από Πέρσαινα και άλλα χωριά θα είχε κάψει τελείως και το δάσος της Φολόης τώρα πιθανότατα.

ΥΓ: Αυτή την στιγμή πάνω από την Ολυμπία ακούγονται αεροπλάνα κι ελικόπτερα, μάλλον υπάρχει κοντά κάποια αναζωπύρωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Δείξτε και Γορτυνια ρε παλιοκαναλα, να εχουμε εστω μια εικονα! Λενε οτι αρχισαν οι άνεμοι και χειροτερεύει η κατασταση. Οι αρχες σφυρίζουν αδιαφορα. 

δείχνει το OPEN TV "Μαίνεται η πυρκαγια στην Γορτυνια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, *nenya* said:

Δείξτε και Γορτυνια ρε παλιοκαναλα, να εχουμε εστω μια εικονα! Λενε οτι αρχισαν οι άνεμοι και χειροτερεύει η κατασταση. Οι αρχες σφυρίζουν αδιαφορα. 

Τωρα στο οπεν μιλαει ο δημαρχος και λεει αυτο ακριβως, οτι χειροτερεψε η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όλα αυτά θα φανούν περισσότερο όταν θα αρχίσουν οι βροχές κλπ. Επίσης η Εύβοια πάντα έπαιζε σημαντικό ρόλο στο κλίμα της Αττικής κλπ και αυτό επίσης θα το καταλάβουμε σύντομα… :( 

Δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Triple combo η πηγη.

Ενταξει θα το πιστεψω, ετσι θα εγινε.

Τωρα, αν πρεπει να απαντησω στην ερωτηση σου, θα σου πω το εξης. Τη νυχτα που καηκε η Αγ. Αννα, καιγοντουσαν επισης κατοικημενες περιοχες στην Β. Αττικη. Στην περιφερεια της Ευβοιας ακομα, υπηρχαν κι αλλα χωρια που κινδυνευαν καθως το μετωπο ηταν τεραστιων διαστασεων, δεν εκαιγε δηλαδη μονο την Αγια Αννα. Επιπλεον, καποιοι πυροσβεστες επιχειρουσαν σερι πολλες ωρες, αν οχι 24ωρα.

Οποτε, το αν στην Αγ. Αννα συγκεκριμενα υπηρχε ελλειψη επαρκους πυροσβεστικης δυναμης, δε σημαινει τιποτα παραπανω απο ελλειψη ανθρωπινου δυναμικου. Ειτε απασχολημενο σε αλλα σημεια, ειτε πχ για ξεκουραση/ανακτηση δυναμεων καθως ειχαν ηδη ξεπερασει προ πολλου τις ανθρωπινες αντοχες τους.

Τελος, περι εκκενωσεων ή μη, οι θιασωτες των γνωστων hashtags και της προπαγανδας απο συγκεκριμενο χωρο, βαλτε την δορυφορικη απεικονιση της Β. Ευβοιας, δειτε τι εχει καει, και πειτε μου τωρα , με βαση αυτο το δεδομενο τι ηταν πιο πιθανο; Να σταματησει αυτο το πραγμα απο τον μπαρμπα Γιωργη με το λαστιχο της βρυσης, ή να καει ο μπαρμπα Γιωργης μαζι με το λαστιχο και φυσικα ολοκληρη την Β. Ευβοια;

Φωτιά Εύβοια: Η εφιαλτική εξάπλωση του μετώπου από τον δορυφόρο της NASA -  Δραματικές ώρες στο Πευκί - Newsbomb - Ειδησεις - News

 

Αυτή η φρίκη δυστυχώς θα τελειώσει όταν κάψει όποια δασική έκταση έχει μείνει στην Εύβοια με ότι σημαίνει αυτό

2 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Δεν το προλαβα, δεν άκουσα τι είπε. Πυροσβεστικη υπαρχει εκει; ηρθαν;

επικοινωνία με τον δήμαρχο είχαν από το OPEN TV δεν ξέρω και εγώ λεπτομέρειες γιατί δεν το παρακολουθώ.

φαντάζομαι αν είναι σε εξέλιξη η πυρκαγιά θα έχει και πυροσβεστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cosmic79 είπε

Δηλαδη?

Τι δηλαδή? Χάθηκε μεγάλος "πνεύμονας" δίπλα σε μια περιοχή όπου υπάρχει τσιμέντο και καυσαέριο. Επίσης η χλωρίδα βοηθάει σε μεγάλο βαθμό στην θερμοκρασία, οπότε ούτε και οι βοριάδες θα είναι οι ίδιοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...