Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε το Mix 4 με under-display εμπρόσθια κάμερα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για να καταλάβεις την διαφορά, το mi 11 έχει οθόνη 6.81 inches ή 112.0 cm2 και περίπου 91.4% screen-to-body ratio, ενώ το mix 4 έχει οθόνη 6.67 inches και 107.4 cm2 με 87,6 ratio…

με λίγα λόγια εμένα μου φαίνεται πιο πρωτοποριακό το mi 11 μιας και εκμεταλλεύεται περισσότερο την επιφάνεια του για οθόνη…

Νομίζω το Mix 4 θα θεωρηθεί πιο επαναστατικό από την αγορά, εξαιτίας της stealth front camera. Συμφωνώ με τα νούμερα φυσικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, apos είπε

Στο SD σταμάτησα να διαβάζω. Είναι το κλασικό αίτημα των κινεζοκατσαπλιάδων κάθε χρόνο.

(Όσο για την πιστοποίηση IP68, να σου εξηγήσω γιατί σου χρειάζεται: όταν χαλάσει το κινητό από υγρασία και οι εταιρειάρες σου ΔΕΝ σε καλύπτουν με εγγύηση, παίρνεις την πιστοποίηση και την βάζεις...)

Άκυρο! Τελικά έχει ip68. Πώς σου φαίνεται τώρα; :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2021 στις 5:54 ΜΜ, Waiss είπε

Κλασσική Τσαόμι! 

USB Type C 2.0 ακόμα, όταν όλοι έχουν περάσει εδώ και κάτι χρόνια στις 3.1 και 3.2. H δεν τις βρίσκει φθηνά ο Κινέζος κατσαπλιάς, η δεν τους τις δίνουν 😛

Πιστοποίηση IP68 εννοείται ανύπαρκτη πάλι. 

Καλά για υποδοχή SD μνήμης δεν θα γράψω. Δεν έβαλε σχεδόν ποτέ σε "flagship" της.

Αλλά επειδή θα έχει 120Hz και 120W φόρτιση, δώστε 1200 ευρώ Κινεζοτζαμπατζήδες στην Ευρώπη, αν σας βαστάει :lol:

Κάποτε θα διάβαζα το σχόλιο σου και θα στην έπεφτα άσχημα υποστηρίζοντας την Xiaomi. Αλλά δυστυχώς τώρα θα συμφωνήσω μαζί σου. Όχι τόσο ωμά όπως τα λες αλλά και πάλι θα έλεγα ότι έχεις δίκιο. 

Εντάξει πριν μερικά χρόνια που οι τιμές ήταν χαμηλές αρκετά σε σχέση με τους άλλους έλεγα οκ.. κάποια στιγμή θα φτιάξει η κατάσταση. Αλλά αντί να φτιάξει χειροτέρεψε. Ειδικά στα "και καλά" flagship της. Οι τιμές στον ουρανό και παραμένουν όλα τα ίδια... 

Εγώ προσωπικά δεν θα έλεγα όχι στα 1200 ευρώ που λες. Αν είχε 

Ηχογράφηση κλήσης
Usb Type C 3.0 και πάνω
Desktop Mode της προκοπής σε επίπεδο Samsung DEX (και ασύρματο και καλώδιο αλλά ΚΑΙ με Windows και πλήρη χειρισμό με keyboard/mouse μέσα από τα Windows)
Απροβλημάτιστο UI έστω και δίχως τις φαμφάρες της Samsung και των υπολοίπων)

τότε ρε φίλε ΝΑΙ.. θα τα έσκαγα τα 1200...

Να την βράσω την φόρτιση σε ένα λεπτό και το 99% οθόνη... inovation my ass... 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Waiss είπε

Άκυρο! Τελικά έχει ip68. Πώς σου φαίνεται τώρα; :lol: :lol: :lol:

Εμένα πώς μου φαίνεται; Εσυ να μας πεις που το παρουσίαζες σαν υπερfeature. Μια λιγότερη κατσαπλιοκινεζιά για τη λίστα σου;

Εμένα δεν με απασχολεί καθόλου είτε έχει είτε δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, apos είπε

Εμένα πώς μου φαίνεται; Εσυ να μας πεις που το παρουσίαζες σαν υπερfeature. Μια λιγότερη κατσαπλιοκινεζιά για τη λίστα σου;

Εμένα δεν με απασχολεί καθόλου είτε έχει είτε δεν έχει.

Υπεfeature κάτι που η Sony ειδικά το έχει από εποχές 2015, αλλά η Τσαόμι το έμαθε το 2021; Η που μέχρι πέρυσι κοστολογούσε 1000αρικο κάτι mi10 Pro χωρίς ip68, χωρίς δεύτερη υποδοχή για SIM, FHD και USB 2.0; 

 

Φυσικά και θα συνεχίσει να είναι στην λίστα των κινεζοκουβάδων με τα bugosmartphones και τα ΜΙΑΟΥΙ skins της.

Άσε που σας κοροϊδεύει για άλλη μια φορά με την gimmick τάχα μου καινοτόμο under display camera. 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_exec_mix_4_is_a_phone_for_fullscreen_experience_not_selfies-news-50483.php

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Κάποτε θα διάβαζα το σχόλιο σου και θα στην έπεφτα άσχημα υποστηρίζοντας την Xiaomi. Αλλά δυστυχώς τώρα θα συμφωνήσω μαζί σου. Όχι τόσο ωμά όπως τα λες αλλά και πάλι θα έλεγα ότι έχεις δίκιο. 

Εντάξει πριν μερικά χρόνια που οι τιμές ήταν χαμηλές αρκετά σε σχέση με τους άλλους έλεγα οκ.. κάποια στιγμή θα φτιάξει η κατάσταση. Αλλά αντί να φτιάξει χειροτέρεψε. Ειδικά στα "και καλά" flagship της. Οι τιμές στον ουρανό και παραμένουν όλα τα ίδια... 

Εγώ προσωπικά δεν θα έλεγα όχι στα 1200 ευρώ που λες. Αν είχε 

Ηχογράφηση κλήσης
Usb Type C 3.0 και πάνω
Desktop Mode της προκοπής σε επίπεδο Samsung DEX (και ασύρματο και καλώδιο αλλά ΚΑΙ με Windows και πλήρη χειρισμό με keyboard/mouse μέσα από τα Windows)
Απροβλημάτιστο UI έστω και δίχως τις φαμφάρες της Samsung και των υπολοίπων)

τότε ρε φίλε ΝΑΙ.. θα τα έσκαγα τα 1200...

Να την βράσω την φόρτιση σε ένα λεπτό και το 99% οθόνη... inovation my ass... 

 

Κάποτε κι εγώ θα μου την έπεφτα, εποχές 2013-2017 που ήμουν fan των κινεζικών Jumbo τζαμπατζο-smartphones και δη της Τσαόμι αρκετούτσικες.

Μετά κατάλαβα την διαφορά. Όταν αγόρασα συσκευές από σοβαρές εταιρείες, με ποιότητα και H/W από το πάνω ράφι. Με σινιαρισμένο και polished λογισμικό, που το δούλευες out of the box. Με σωστή υποστήριξη κι όχι "βγάζω σήμερα update και σε μια ώρα το αποσύρω."

Αλλά εδώ, κι όχι μόνο εδώ, παρουσιάζεται η τάδε κινεζοσαβούρα των 1000€+, και τελικά γράφουν όλοι διθυράμβους από το Redmi Note τους των 250€ :lol:

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φτηνά κάθε εταιρίας λιγότερο ή περισσότερο μέτρια είναι. Το εταιρικό μου Samsung δεν συγκρίνεται με τα αντίστοιχα Xiaomi τέλος του '19 μοντέλα τη ίδιας τιμής, ούτε καν με του '18. Είναι χειρότερο, σε software/μικροκολλήματα/random reboot 1-2 φορές κάθε μήνα, κα. 

Πήρε πολύς κόσμος αξιοπρεπή κινητά με λίγα χρήματα, για αυτό πρέπει να ευχαριστούμε τις εταιρείες που κάνουν αντίστοιχες επιθέσεις στην αγορά των τιμών, όπως έκανε η Xiaomi για αρκετά χρόνια.

Διαφορετικά ακόμη θα παίρναμε Samsung/Apple με 800-1000-1200+ και θα έπρεπε να λέμε και ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Waiss είπε

Υπεfeature κάτι που η Sony ειδικά το έχει από εποχές 2015, αλλά η Τσαόμι το έμαθε το 2021; Η που μέχρι πέρυσι κοστολογούσε 1000αρικο κάτι mi10 Pro χωρίς ip68, χωρίς δεύτερη υποδοχή για SIM, FHD και USB 2.0; 

 

Φυσικά και θα συνεχίσει να είναι στην λίστα των κινεζοκουβάδων με τα bugosmartphones και τα ΜΙΑΟΥΙ skins της.

Άσε που σας κοροϊδεύει για άλλη μια φορά με την gimmick τάχα μου καινοτόμο under display camera. 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_exec_mix_4_is_a_phone_for_fullscreen_experience_not_selfies-news-50483.php

 

Φυσικά δεν απάντησες στο σχόλιο που έκανες εσύ ο ίδιος και στο αντέστρεψα. Γιατί φυσικά δεν καταλαβες καν τι ειπώθηκε. Μετά ξαναλές για SD σε ναυαρχίδες και δείχνεις πόσα πολλά γνωρίζεις. FYI, iPhone 12 pro έχω (και πάμπολλα άλλες Apple συσκευές), αλλά είχα πάρα πολλά xiaomi στο παρελθόν και φυσικά, θα ξαναπάρω. Ξεκαβάλα λίγο, δεν είσαι και κανένας ψαγμένος επειδή ξέρεις να λες λέξεις όπως "κινεζιές" και "κατσαπλιάδες". Νιώθετε όλοι γαλαζοαίματοι επειδή έχετε... κινητάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, apos είπε

Φυσικά δεν απάντησες στο σχόλιο που έκανες εσύ ο ίδιος και στο αντέστρεψα. Γιατί φυσικά δεν καταλαβες καν τι ειπώθηκε. Μετά ξαναλές για SD σε ναυαρχίδες και δείχνεις πόσα πολλά γνωρίζεις. FYI, iPhone 12 pro έχω (και πάμπολλα άλλες Apple συσκευές), αλλά είχα πάρα πολλά xiaomi στο παρελθόν και φυσικά, θα ξαναπάρω. Ξεκαβάλα λίγο, δεν είσαι και κανένας ψαγμένος επειδή ξέρεις να λες λέξεις όπως "κινεζιές" και "κατσαπλιάδες". Νιώθετε όλοι γαλαζοαίματοι επειδή έχετε... κινητάρες...

Το έχεις πάρει πολύ προσωπικά. Πιες ένα Lipton καλύτερα. Μέχρι και την υποδοχή της SIM στο post μου, την μπερδεψες με της SD :lol:

Τα υπόλοιπα φληναφήματα σου, περνάνε απαρατήρητα.

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Waiss είπε

Το έχεις πάρει πολύ προσωπικά. Πιες ένα Lipton καλύτερα. Μέχρι και την υποδοχή της SIM στο post μου, την μπερδεψες με της SD :lol:

Τα υπόλοιπα φληναφήματα σου, περνάνε απαρατήρητα.

Έχεις δίκιο, την SD την ανέφερες στο πρώτο σχόλιό σου και μετά το γυρίσεις σε sim. Λάθος μου αυτό, πολύ βολικό βέβαια για σένα για να αφήσεις την ουσία ασχολίαστη. Γειά τώρα, πάω να πιω ένα λίπτον που είναι και φιρμάτο και περνάει τα σπεκς σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, apos είπε

Έχεις δίκιο, την SD την ανέφερες στο πρώτο σχόλιό σου και μετά το γυρίσεις σε sim. Λάθος μου αυτό, πολύ βολικό βέβαια για σένα για να αφήσεις την ουσία ασχολίαστη. Γειά τώρα, πάω να πιω ένα λίπτον που είναι και φιρμάτο και περνάει τα σπεκς σου :)

Την SD πιο πάνω την ανέφερα μιας και η Τσαόμι δεν την προσέφερε ποτέ στα "flagships" της και συγκριτικά πάντα με το Sony Xperia 1 III, που είναι ίσως η πληρέστερη ναυαρχίδα του '21. Η μήπως οι ναυαρχίδες της Samsung δεν είχαν μέχρι πρόσφατα SD;

Αλλά είπαμε! Κλασικός κινεζοκατσαπλιάς, που από αντιγραφές μηλόφωνων από τα φεννοφάσκια του, μέχρι το κλόπυ πάστε ΜΙΑΟΥΙ, iOS wannabe λογισμικό, λογικά όλα αυτά.

Το mi10 Pro το θυμάσαι; Τα 1100€ τα θυμάμαι; Να που κολλάει και η απουσία υποδοχής για δεύτερη SIM, USB 2.0 (που δεν ξέρετε τι σημαίνει μάλλον) κι όλα τα υπόλοιπα.

Από εκεί και πέρα, η επιστήμη έχει ερμηνεύσει τις επιπτώσεις των ψυχώσεων και τα συμπτωμάτων αρνήσεως της πραγματικότητας που σας διακατέχουν εσάς τους κινεζολάγνους κάγκουρες. Ίσως τελικά πρέπει να πας μερικά βήματα πιο πάνω από τα Lipton :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Waiss είπε

Την SD πιο πάνω την ανέφερα μιας και η Τσαόμι δεν την προσέφερε ποτέ στα "flagships" της και συγκριτικά πάντα με το Sony Xperia 1 III, που είναι ίσως η πληρέστερη ναυαρχίδα του '21. Η μήπως οι ναυαρχίδες της Samsung δεν είχαν μέχρι πρόσφατα SD;

Αλλά είπαμε! Κλασικός κινεζοκατσαπλιάς, που από αντιγραφές μηλόφωνων από τα φεννοφάσκια του, μέχρι το κλόπυ πάστε ΜΙΑΟΥΙ, iOS wannabe λογισμικό, λογικά όλα αυτά.

Το mi10 Pro το θυμάσαι; Τα 1100€ τα θυμάμαι; Να που κολλάει και η απουσία υποδοχής για δεύτερη SIM, USB 2.0 (που δεν ξέρετε τι σημαίνει μάλλον) κι όλα τα υπόλοιπα.

Από εκεί και πέρα, η επιστήμη έχει ερμηνεύσει τις επιπτώσεις των ψυχώσεων και τα συμπτωμάτων αρνήσεως της πραγματικότητας που σας διακατέχουν εσάς τους κινεζολάγνους κάγκουρες. Ίσως τελικά πρέπει να πας μερικά βήματα πιο πάνω από τα Lipton :lol:

Sony (εντάξει, I rest my case), "μέχρι πρόσφατα" (αλλά όχι τώρα φυσικά - αλλά σιγά μην αφήσουμε μικρές λεπτομέρειες να μας χαλάσουν το παραμύθι), α λα καρτ λίστα specs που καθιστούν ένα κινητό άξιο ή όχι να κοστίζει όσο κοστίζει (οκ, επειδή το λες εσύ ή "τάδε" έλλειψη θα πρέπει να είναι η πιο σημαντική στον κόσμο - άσχετα αν λείπει βέβαια από πολλά, αν όχι τα περισσότερα flagships) και για κερασάκι "κινεζολάγνοι κάγκουρες" για δείξεις όλη τη γκάμα του διαθέσιμου επίπεδου. Νο προμπ. Είμαι σίγουρος ότι θα εντυπωσιάζεις και στην πραγματική ζωή με τις ναυαρχίδες σου.

Το ότι θα μπορούσες να κινδυνεύεις με διάσειση αν σου έπεφτε στο κεφάλι ο πάκος με τις αποδείξεις από αγορές συσκευών μου, που εσύ πιθανότατα θα έβαζες 48 δόσεις για την κάθε μία, δεν το εντόπισες μέσα σε προηγούμενο κείμενο. Είναι η νοοτροπία των πραγματικά "λίγων", που όλο τους το "είναι" ορίζεται μόνο από τέτοιες αγορές: Απλά δεν μπορείς να φανταστείς ότι κάποιος μπορεί να βρίσκει τα xiaomi πολύ καλά, χωρίς να είναι κινεζοκάγκουρας - φτωχάτζα κτλ. Δεν σε αφήνει το επίπεδό σου να το κάνεις.

Καληνύχτα... Γενικώς... Μεγάλε!

Επεξ/σία από apos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, apos είπε

Sony (εντάξει, I rest my case), "μέχρι πρόσφατα" (αλλά όχι τώρα φυσικά - αλλά σιγά μην αφήσουμε μικρές λεπτομέρειες να μας χαλάσουν το παραμύθι), α λα καρτ λίστα specs που καθιστούν ένα κινητό άξιο ή όχι να κοστίζει όσο κοστίζει (οκ, επειδή το λες εσύ ή "τάδε" έλλειψη θα πρέπει να είναι η πιο σημαντική στον κόσμο - άσχετα αν λείπει βέβαια από πολλά, αν όχι τα περισσότερα flagships) και για κερασάκι "κινεζολάγνοι κάγκουρες" για δείξεις όλη τη γκάμα του διαθέσιμου επίπεδου. Νο προμπ. Είμαι σίγουρος ότι θα εντυπωσιάζεις και στην πραγματική ζωή με τις ναυαρχίδες σου.

Το ότι θα μπορούσες να κινδυνεύεις με διάσειση αν σου έπεφτε στο κεφάλι ο πάκος με τις αποδείξεις από αγορές συσκευών μου, που εσύ πιθανότατα θα έβαζες 48 δόσεις για την κάθε μία, δεν το εντόπισες μέσα σε προηγούμενο κείμενο. Είναι η νοοτροπία των πραγματικά "λίγων", που όλο τους το "είναι" ορίζεται μόνο από τέτοιες αγορές: Απλά δεν μπορείς να φανταστείς ότι κάποιος μπορεί να βρίσκει τα xiaomi πολύ καλά, χωρίς να είναι κινεζοκάγκουρας - φτωχάτζα κτλ. Δεν σε αφήνει το επίπεδό σου να το κάνεις.

Καληνύχτα... Γενικώς... Μεγάλε!

Σου ζήτησα μήπως το εκκαθαριστικό της εφορίας; Μόνος σου κάνεις επίδειξη. 

Για κάνα Redmi 9, καλός είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2021 στις 4:13 ΜΜ, nepomuk είπε

Δηλ στην Ευρωπη θα ερθει με 800+ ευρω . Μαλιστα εδω φθασαμε .

Εδω γινονται σοδομα και γομορα .

800 για το mix , δηλ η επομενη ναυαρχιδα θα ακουμπαει τα 1500  ;

Δε παμε καθολου καλα , ενω η γενικη ελλειψη στα τσιπς αρχισε να αμβλυνεται.

Κατ' εμέ εσύ δε πας καλά, που το θες 380 day one. Το χρειάζεσαι δηλαδή day 1. Να μη το χρειάζεσαι.

Εγώ απλά ανοιγμένα αγόρασα το Mix3 8/128 στα 170€ από χρήστη εδώ μέσα, και φαίνεται και στο ιστορικό των αγγελιών μου αν θες να δεις τη τιμή που σου αναγράφω με τα μάτια σου.

Δυο έτη μετά 200€ γίνονται όλα. Εσύ το θες day one. Δυο έτη μετά δε θα σε ικανοποιεί, ούτε μπορείς να κρατήσεις το κινητό των 380 σου τρία ολόκληρα έτη.

 

Συμπεράσματα τώρα βγάζω απ΄τη κουβέντα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Κατ' εμέ εσύ δε πας καλά, που το θες 380 day one. Το χρειάζεσαι δηλαδή day 1. Να μη το χρειάζεσαι.

Εγώ απλά ανοιγμένα αγόρασα το Mix3 8/128 στα 170€ από χρήστη εδώ μέσα, και φαίνεται και στο ιστορικό των αγγελιών μου αν θες να δεις τη τιμή που σου αναγράφω με τα μάτια σου.

Δυο έτη μετά 200€ γίνονται όλα. Εσύ το θες day one. Δυο έτη μετά δε θα σε ικανοποιεί, ούτε μπορείς να κρατήσεις το κινητό των 380 σου τρία ολόκληρα έτη.

 

Συμπεράσματα τώρα βγάζω απ΄τη κουβέντα σου.

Εξαιρετικη αγορα το mix 3 στα 170 το εχει ξαδερφος πανω απο χρονο και παει μπαλα πολυ καλο τηλεφωνο. Ουτε notch ουτε αλλες σαχλαμαρες full οθονη που τη χαιρεσαι σε καθε περισταση και δεν σε αποσπουν τα μαυρακια που εχει η οθονη οταν τη λειτουργεις. Κανενα κινητο δεν αξιζει πανω απο 500 ευρω αυτο ειναι νομος. 500 να ειχε το πιο ακριβο κινητο της αγορας περα απο αυτα που εχουν χρυσο κτλ παλι θα εβγαζαν δις οι εταιριες. Απλα ο κοσμος ειναι τοσο ματαιοδοξος που εχει αλλη χαρη να λες οτι εδωσα 1500 ευρω και να κανεις μοστρα στην καφετερια ακομα και αν απο πισω τρως φακες απο το να κανεις την ιδια δουλεια το ιδιο αψογα με κινητο 1-2 χρονων που το πηρες στο 1/4 της τιμης. Ειδικα Ελλαδα στο θεμα μοστρα ειμαστε πρωτοι. Απλα καποτε εκαναν μοστρα με BMW τωρα με την κριση πηγαν στα κινητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin το 2012-2013 που έκανα εισαγωγή το πρώτο αντικείμενο Xiaomi από VickMall, το ένδοξο Mi3, ο αδερφός μου ο λιμενικός μου έλεγε κατά λέξη.

 

"Καλά τα specs του, αλλά είναι αλλιώς να αφήνω στο τραπέζι του καραβιού το Samsung που το ξέρουν όλοι, παρά αυτό που δε μπορείς καν να το προφέρεις.. Καλά και αυτοί XIAOMI πήγαν και το ονόμασαν.."

 

Τον Ιούνιο του 2021 διαβάζω πως η Xiaomi έγινε επίσημα νούμερο ένα παραγωγός κινητών στο πλανητάκο μας. Τώρα θα το ξέρουν και αυτό όλοι, με ουσιαστική διαφορά πως αυτό δε διαφημίστηκε ποτέ ούτε σε χαρτοπετσέτα, και όλα αυτά τα έξοδα διαφημίσεων τα χαρίζουν σε εμένα τον ταπεινό πελατάκο τους που τους διαφήμισα.

 

Είμαι περήφανος για τη Xiaomi, και περήφανος χρήστης όλου του οικοσυστήματος της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...