Προς το περιεχόμενο

Μετά από διαμάχη με την Apple, ο Κώστας Ελευθερίου σταματά την ανάπτυξη του FlickType


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
46 minutes ago, NotAliki177 said:

Τρελός μάγκας... μπράβο του... σε αντίθεση με κάτι άλλες εταιρίες που μυξοκλαίγανε γιατί θέλανε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο...

 

α τώρα είναι "ο developer" ε? ... που κάνει εικασίες... γιατί θυμάμαι πολύ καλά πριν μερικούς μήνες είχε ένα post για τον ίδιο και λέγαμε τα καλύτερα λόγια.

Παλι τον τίτλο διάβασες μόνο ε?

Όταν ρωτήθηκε αν πιστεύει ότι πρόκειται για «αντίποινα» από την Apple, ο Έλληνας developer δήλωσε στην ιστοσελίδα The Verge: «Μπορώ μόνο να κάνω εικασίες σχετικά με αυτήν την απόρριψη, αλλά πρόσφατα είχα πολλές περισσότερες απορρίψεις για τις οποίες δεν έχω μιλήσει ακόμη, και αυτές που αγνοούν τις απόπειρες μου να τους προσεγγίσω είναι επίσης κάτι που δεν έχω ξαναδεί» και συμπλήρωσε: «Δεν μπορώ να ξέρω πραγματικά, αλλά έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για κάποια «ειδική μεταχείριση».”

:)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, john_dr είπε

Πόσοι άλλοι δημιουργοί δεν θα άντεξαν και θα πούλησαν τις δημιουργίες τους στην Apple για ψίχουλα, μόνο και μόνο για να δουν τους κόπους τους να παρουσιάζονται ως νέα μοναδικά features.

Εισαι στο οικοσυστημα της.

Αν γουσταρει σε κοβει κιολας. (προφανως θα βρει λογο..)

 

49 λεπτά πριν, KilliK είπε

ας το βγαλει για Αndroid τοτε.

Δεν ειναι τοσο ευκολο θεωρω.

39 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ απλά θα πω μπράβο στον κύριο αυτόν.

να συνεχίζει να ξεσκεπάζει τους απατεώνες.

απατεωνες? It's business. Δεν τους αρεσει που τους ενοχλουσε και του εκλεισαν την πορτα. Τελος. Δεν θελουμε την εφαρμογη σου.

 

νιωθω ασχημα για τον ανθρωπο αλλα θεωρω οτι δεν ειναι ο μονος που μπορει να εχει δει τετοια εμποδια στην αναπτυξη της εφαρμογης του. Αλλωστε, θεωρω οτι αρκετο καιρο τωρα το App Store ειναι σαβουρα. Παλια ειχε ενδιαφερον να μπαινει και να ψαχνεις νεα apps. Αυτο που εχει κανει καλο, χρυσο αλλα απ οσο ειπε και το αρθρο εχει ανταγωνισμο, προφανως και καποια μπορει να ειναι καλυτερα και αλλα χειροτερα αλλα δεν ειναι crucial εφαρμογη που αν βγει απο το Store η Apple θα εχει προβλημα. Βασικα, οποιο app και να βγει θεωρω οτι δεν θα εχει προβλημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, billdanos said:

Παλι τον τίτλο διάβασες μόνο ε?

Όταν ρωτήθηκε αν πιστεύει ότι πρόκειται για «αντίποινα» από την Apple, ο Έλληνας developer δήλωσε στην ιστοσελίδα The Verge: «Μπορώ μόνο να κάνω εικασίες σχετικά με αυτήν την απόρριψη, αλλά πρόσφατα είχα πολλές περισσότερες απορρίψεις για τις οποίες δεν έχω μιλήσει ακόμη, και αυτές που αγνοούν τις απόπειρες μου να τους προσεγγίσω είναι επίσης κάτι που δεν έχω ξαναδεί» και συμπλήρωσε: «Δεν μπορώ να ξέρω πραγματικά, αλλά έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για κάποια «ειδική μεταχείριση».”

:)

Οποία εφαρμογή είναι ανταγωνιστική σε υπηρεσίες της Apple, συναντά εμπόδια. Υπάρχει ολόκληρο επεισόδιο του LTT σχετικα με το ποσό ακατανόητη ήταν η στάση της Apple όταν θέλανε να κάνουν update την εφαρμογή τους για την floatplane. Και ενώ σε άλλους developers περνούσαν αέρα. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doped είπε

Εισαι στο οικοσυστημα της.

Αν γουσταρει σε κοβει κιολας. (προφανως θα βρει λογο..)

Δυστυχώς είναι έτσι.

Εντωμεταξύ δεν είναι οτι τον κόβει καν - η φάση είναι οτι του κάνει τη ζωή δύσκολη επανειλλημένα ωστε να τα παρατήσει και είτε να τον εξαγοράσει, είτε να σπρώξει κάτι παρόμοιο. Εμετικές τακτικές ώς συνήθως,  αλλα απο τη στιγμή που χρησιμοποιείς το store τους και δεν υπάρχουν regulations για το τι έχουν δικαίωμα να κάνουν, πάντα θα πρέπει να τους χαιδεύεις τα απ' αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decadence είπε

Ε, λογικά αυτο θα κανει, αν δεν το εχει κανει ηδη, το θεμα ειναι ποση δουλεια χρειαζεται για να μεταφερεις τη δουλειά σου σε αλλη πλατφορμα και αν θα εχει ακριβως την ιδια χρηστικότητα που εκανε το app να ξεχωριζει.

Στα @@@@ του για το ανδρόιντ εκεί είναι όλοι οι τζαμπατζήδες δεν αγοράζει κανένας , 1000 πωλήσεις ιος? 10 ανδοιντ 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Οποία εφαρμογή είναι ανταγωνιστική σε υπηρεσίες της Apple, συναντά εμπόδια. Υπάρχει ολόκληρο επεισόδιο του LTT σχετικα με το ποσό ακατανόητη ήταν η στάση της Apple όταν θέλανε να κάνουν update την εφαρμογή τους για την floatplane. Και ενώ σε άλλους developers περνούσαν αέρα. 

εχεις λινκ για το επεισοδιο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο "τρελός μάγκας" λέω εγώ τώρα ο αδαής, αφού δε γουστάρει και διαφωνεί με την apple και τις τακτικές της με βάση τα λεγόμενα του, θα έπρεπε να το αποσύρει απ'όλες τις πλατφόρμες της Apple και τέλος . Stand by your decision, το αποσύρω από το iOS αλλά το αφήνω στο watchOS, μου θυμίζει λίγο τύπου βρίζω τον καπιταλισμό αλλά μια χαρά έχω στήσει τη μπίσνα μου χάριν αυτού.

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agmourk είπε

Οποία εφαρμογή είναι ανταγωνιστική σε υπηρεσίες της Apple, συναντά εμπόδια. Υπάρχει ολόκληρο επεισόδιο του LTT σχετικα με το ποσό ακατανόητη ήταν η στάση της Apple όταν θέλανε να κάνουν update την εφαρμογή τους για την floatplane. Και ενώ σε άλλους developers περνούσαν αέρα. 

Ενδιαφέρον, υπάρχει link επειδή μου ξέφυγε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εγω ακόμα δεν κατάλαβα γιατί δώσανε άδεια για το watch και όχι για το iPhone & iPad… 

Ενδιαφέρον το point σου.

Δηλαδή, αν όντως του έκαναν πόλεμο, θα τον άφηναν να το ανεβάσει στο watch;

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά στη ζωή μου το διαβάζω αυτό .Δεν ήξερα ότι υπήρχαν δυνατότητες για τυφλούς χρήστες καθόλου.Δεν ήξερα καν ότι χρησιμοποιούν κινητά (δεν το λέω ειρωνικά οντως ) καθώς στην Ελλάδα δυστυχώς από το σχολείο μέχρι την μετέπειτα ζωή κάνεις δεν μας διδάσκει για τα άτομα ΑΜΕΑ .Που μόνο υποκλίνομαι στο κουράγιο και τη δύναμη τη ψυχική που διαθέτουν.

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστούς ρε Ελεύθεριου,πουλάνε συσκευές αξίας 80€ στα 1200€,εσένα θα σεβαστουν.......

Άσε που θα βάλουν μπροστά το αμερικανικό κράτος.......μέχρι τρομοκράτη θα σε πουν....

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...