Προς το περιεχόμενο

Μετοχές της Apple αξίας $750 εκατομμυρίων θα λάβει ο Tim Cook για τα 10 του χρόνια ως CEO στην εταιρεία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, spirostolios είπε

Η έλλειψη κάθε εταιρικού μέτρου και κοινής λογικής.. Ο πρόεδρος του Δ.Σ της apple παίρνει σχεδόν 1 δις $ σε μετοχές (συνολικά με τα προηγούμενα χρόνια).. ενώ δεν  παίρνουν έστω και ένα τμήμα οι εργαζόμενοι της εταιρίας, οι εξωτερικοί συνεργάτες αλλά δεν παίρνουν έστω και μερικά ψίχουλα οι συνεργάτες τους (developers) στο app store (μάλλον οι τελευταίοι έχουν συμβάλλει οικονομικά για να πάρει αυτό το ύψος μετοχών ο Τιμ).. Και τι απαντά ο CEO; θα τα μοιράσει όπως θέλει αυτός.. και σε αγαθοεργίες εάν πρέπει.... Ο Τζομπς ήταν αποδεδειγμένα οραματιστής και δεν τον κατεύθυναν τα οικονομικά καρτέλ εντός και εκτός της εταιρίας .. ο Τιμ ο διαχειριστής είναι πλέον μπίλιονερ... Καπιταλισμός ή Κωμωδία; 

Να θυμίσουμε ότι η apple πληρώνει κάθε χρόνο 10 δις δολάρια για να υπάρχει ως προεπιλογή η μηχανή αναζήτησης της… 

Αν πιστεύεις ότι για αυτό το ποσό συνεννοήθηκαν οι υπάλληλοι, οι εξωτερικοί συνεργάτες, ή οι developers και όχι ο ceo της Apple, κάτι δεν ξέρεις για το πως λειτουργούν οι εταιρίες…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εάν εσύ πιστεύεις ότι ο πρόεδρος της  apple επειδή είναι αυτοφώτιστος έκανε μία συμφωνία με το Δ.Σ. για τις επιλογές αναζήτησης κ.α. χωρίς την υποστήριξη στρατηγικών συνεργατών εσύ κάτι δεν ξέρεις για το πως λειτουργούν οι πολυεθνικές εταιρίες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spirostolios είπε

Και εάν εσύ πιστεύεις ότι ο πρόεδρος της  apple επειδή είναι αυτοφώτιστος έκανε μία συμφωνία με το Δ.Σ. για τις επιλογές αναζήτησης κ.α. χωρίς την υποστήριξη στρατηγικών συνεργατών εσύ κάτι δεν ξέρεις για το πως λειτουργούν οι πολυεθνικές εταιρίες.. 

αναρωτιέμαι αν ξέρεις τι δουλειά κάνει ένας ceo σε μια εταιρία…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

αναρωτιέμαι αν ξέρεις τι δουλειά κάνει ένας ceo σε μια εταιρία…

Καλά κάνεις και αναρωτιέσαι επειδή υποθέτω ότι υποθέτεις τι δουλειά κάνει ένας ceo σε μια εταιρία.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spirostolios είπε

Καλά κάνεις και αναρωτιέσαι επειδή υποθέτω ότι υποθέτεις τι δουλειά κάνει ένας ceo σε μια εταιρία.. 

τότε μάλλον μπερδεύεις τους υπεύθυνους τμήματος, τα golden boys ή τους Έλληνες ceo φίλε μου…

αυτό που είναι σήμερα η apple οφείλεται στο μεγαλύτερο ποσοστό του στους ceo (job & cook) της, αν έχεις κάποια αμφιβολία βρες τα στοιχεία που το αντικρούουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

τότε μάλλον μπερδεύεις τους υπεύθυνους τμήματος, τα golden boys ή τους Έλληνες ceo φίλε μου…

αυτό που είναι σήμερα η apple οφείλεται στο μεγαλύτερο ποσοστό του στους ceo (job & cook) της, αν έχεις κάποια αμφιβολία βρες τα στοιχεία που το αντικρούουν…

Ας λήξει η συζήτηση... εκτός και εάν είσαι πολυεθνικός ceo, υπεύθυνος τμήματος πληροφορικής εντός και εκτός Ε.Ε, golden η silver boy πλανητικά ή Έλληνας κροίσος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ε μα! Αντί να στειλει κανα τσεκ στον busellato! 😛 

Άσε με ρε βασιλακη ...Με πήρε τηλέφωνο και μόλις του είπα ότι θα τα μοιράσω στους ξυπόλητους εργάτες του και μου έκλεισε το iPhone κατάμουτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, AtiX είπε

Να θυμίσουμε ότι η apple πληρώνει κάθε χρόνο 10 δις δολάρια για να υπάρχει ως προεπιλογή η μηχανή αναζήτησης της… 

Κάτσε, μήπως εννοείς η Google πληρώνει την Apple?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spirostolios είπε

Ας λήξει η συζήτηση... εκτός και εάν είσαι πολυεθνικός ceo, υπεύθυνος τμήματος πληροφορικής εντός και εκτός Ε.Ε, golden η silver boy πλανητικά ή Έλληνας κροίσος... 

η ειρωνεία δεν σου αποδίδει και δίκιο…

Μόλις τώρα, apos είπε

Κάτσε, μήπως εννοείς η Google πληρώνει την Apple?

Εχεις δίκιο η apple πληρώνεται από την Google…

Σε ευχαριστώ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ κάνω μπάνιο σε εξωτική παραλία στη νότια Κρήτη, πίνω glamorous κοκτέιλ μέσα σε ανανά, μια σκέψη με βασανίζει.. 

Θα λάβει ο τιμ κούκι χρηματική επιβράβευση για τα δέκα χρόνια στη θέση του ceo της Apple? Μια κατά τα άλλα μαύρη δουλειά χειρότερη και από θέση εργάτη σε εργοτάξιο στο Σκαραμαγκά. 

Τι ειδησαρα είναι αυτή.. Πόσο αναπτέρωθηκε το ηθικό μου.. Τελικά υπάρχει σύμπαντικη δικαιοσύνη. 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, AtiX είπε

αναρωτιέμαι αν ξέρεις τι δουλειά κάνει ένας ceo σε μια εταιρία…

 

14 λεπτά πριν, AtiX είπε

τότε μάλλον μπερδεύεις τους υπεύθυνους τμήματος, τα golden boys ή τους Έλληνες ceo φίλε μου…

αυτό που είναι σήμερα η apple οφείλεται στο μεγαλύτερο ποσοστό του στους ceo (job & cook) της, αν έχεις κάποια αμφιβολία βρες τα στοιχεία που το αντικρούουν…

 

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

η ειρωνεία δεν σου αποδίδει και δίκιο…

Εχεις δίκιο η apple πληρώνεται από την Google…

Σε ευχαριστώ!!!

Καμία ειρωνεία.. Δεν θέλω να δικαιωθώ σε οτιδήποτε. Καλό βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Getapen είπε

Και ενώ κάνω μπάνιο σε εξωτική παραλία στη νότια Κρήτη, πίνω glamorous κοκτέιλ μέσα σε ανανά, μια σκέψη με βασανίζει.. 

Θα λάβει ο τιμ κούκι χρηματική επιβράβευση για τα δέκα χρόνια στη θέση του ceo της Apple? Μια κατά τα άλλα μαύρη δουλειά χειρότερη και από θέση εργάτη σε εργοτάξιο στο Σκαραμαγκά. 

Τι ειδησαρα είναι αυτή.. Πόσο αναπτέρωθηκε το ηθικό μου.. Τελικά υπάρχει σύμπαντικη δικαιοσύνη. 

Αφού δεν σε ενδιαφέρει καθόλου η είδηση όπως λες, γιατί μπήκες να σχολιάσεις;; 🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spirostolios είπε

Καμία ειρωνεία.. Δεν θέλω να δικαιωθώ σε οτιδήποτε. Καλό βράδυ

Για να καταλάβεις, στα μηνύματα μου που έκανες quote δεν σε ειρωνεύτηκα, απλά σου είπα ότι δεν ξέρεις για τι μιλάς… αν την πραγματικότητα την εκλαμβάνεις ως ειρωνεία τι να πω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Για να καταλάβεις, στα μηνύματα μου που έκανες quote δεν σε ειρωνεύτηκα, απλά σου είπα ότι δεν ξέρεις για τι μιλάς… αν την πραγματικότητα την εκλαμβάνεις ως ειρωνεία τι να πω????

Δυστυχώς συνεχίζεις.. Εσύ γράφεις ότι η "η ειρωνεία δεν σου αποδίδει και δίκιο" .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...