Προς το περιεχόμενο

Asus Zenfone 8 flip 729€ - msystems.gr


drade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/9/2021 στις 12:49 ΠΜ, ILiDAN είπε

Asus Zenfone 8 Flip το εχω εδω και 1 μηνα περιπου. Πριν ειχα το Zenfone 7 pro. Αν καποιος εχει αποριες μπορει να με στειλει PM να βοηθησω για το κινητο. Στα + του πραγματα που δεν βρισκεις αλλου: εχει ηχογραφηση κλησεων και notification led light.

Ολα τα τελευταια κινητα μου εχουν κ ηχογράφηση κλησεων κ led light. 

Οχι και δε τα βρισκεις αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι συν ,γιατι ειναι και ακριβα κινητα ,μαλλον αυτονοητα.

Ο λογος ,για την  ηχογραφηση κλησεων υπάρχουν και εφαρμογές ,και για led light κατι ανάλογο με την οθόνη σε καποια κινητα  ,και καποιες εφαρμογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Ολα τα τελευταια κινητα μου εχουν κ ηχογράφηση κλησεων κ led light. 

Οχι και δε τα βρισκεις αλλου

Ειπα οτι δεν τα βρισκεις αλλου; Απλα σπανιζουν. Κανενα Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi (κορυφαιες εταιριες) δεν εχουν εργοστασιακα υποστηριξη ηχογραφιση κλησεων και notification led light τα τελευταια χρονια.

 

23 ώρες πριν, Fotia είπε

Δεν ειναι συν ,γιατι ειναι και ακριβα κινητα ,μαλλον αυτονοητα.

Ο λογος ,για την  ηχογραφηση κλησεων υπάρχουν και εφαρμογές ,και για led light κατι ανάλογο με την οθόνη σε καποια κινητα  ,και καποιες εφαρμογες

Η ηχογραφηση κλησεων μεσω εφαρμογων τριτων απο το play store δεν λειτουργει σωστα και σταθερα απο το Android 10 και μετα.

----------------------------------

Εγω απλα ανεφερα 2 πραγματα που ειναι ψιλα γραμματα και μπορει να ενδιαφερουν καποιον που δεν τα βρισκεις  σε review και spec lists. Το τι επεξεργαστη εχει και αλλες λεπτομερειες μπορει ο καθενας να βρει στο ιντερνετ. Δεν υπαρχει λογος να πλατιαζουμε αλλο. Το θεμα αφορα την προσφορα του τηλεφωνου. Δεν εχω μετοχες ουτε στην asus ουτε στο καταστημα που το πουλαει. Απλα ηθελα να βοηθησω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ILiDAN είπε

Ειπα οτι δεν τα βρισκεις αλλου; Απλα σπανιζουν. 

"Στα + του πραγματα που δεν βρισκεις αλλου" 

Εγω αυτο βλεπω οτι έγραψες οποτε ναι είπες οτι δε τα βρισκεις αλλου. 

Επισης να σε παω 4 τηλέφωνα μου πίσω, xiaomi redmi note 4 pro  πριν χροοοοονια, ειχε και ηχογράφηση κλησης και led notification. 

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συν του κινητού είναι γνωστά: έχει μάλλον την καλύτερη selfie κάμερα στον κόσμο, η κάμερα αντικειμενικά θεωρείται πολύ καλή, δεν έχει τρύπα κάμερας στην οθόνη (εμένα με νευριάζει πολύ η τρύπα κάμερας στην οθόνη), μεγάλη μπαταρία και οθόνη, μεγάλο αποθηκευτικό χώρο, πανίσχυρο επεξεργαστή και υποτίθεται  σχετικά καθαρό ανδροιδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο παιδιά για την αναφορά στην προσφορά, είχα ξεμείνει εδώ και 2,5 χρόνια με το Samsung note 9(κινητάρα) και ήθελα μια ανανέωση. Πρόλαβα και τσίμπησα το τελευταίο κομμάτι στο κατάστημα (τώρα είδα ότι σήμερα έφερε κ άλλα). Μιλάμε για απίστευτο κινητό πάει απίστευτα γρήγορα, τρομερές κάμερες, πολύ καλή μπαταρία που δεν το περίμενα και απ τα πιο βασικά για μένα οθοναρα χωρίς τρύπες! Πραγματικά αν και άγνωστη για τον περισσότερο κόσμο η Asus στα κινητά εδώ έχει φτιάξει ένα απ τα πληρέστερα κινητά της αγοράς χωρίς να του λείπει σχεδόν τίποτα! 

Επεξ/σία από elessar86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2021 στις 5:51 ΜΜ, Fotia είπε

Απο αναβαθμίσεις λογισμικού τι γινεται ; 

τώρα που το πείρα έκανε αρκετές αναβαθμίσεις και αναβάθμιση ασφαλείας μέχρι Ιούλιο του 21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 10:54 ΜΜ, ILiDAN είπε

Ειπα οτι δεν τα βρισκεις αλλου; Απλα σπανιζουν. Κανενα Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi (κορυφαιες εταιριες) δεν εχουν εργοστασιακα υποστηριξη ηχογραφιση κλησεων και notification led light τα τελευταια χρονια.

 

Η ηχογραφηση κλησεων μεσω εφαρμογων τριτων απο το play store δεν λειτουργει σωστα και σταθερα απο το Android 10 και μετα.

----------------------------------

Εγω απλα ανεφερα 2 πραγματα που ειναι ψιλα γραμματα και μπορει να ενδιαφερουν καποιον που δεν τα βρισκεις  σε review και spec lists. Το τι επεξεργαστη εχει και αλλες λεπτομερειες μπορει ο καθενας να βρει στο ιντερνετ. Δεν υπαρχει λογος να πλατιαζουμε αλλο. Το θεμα αφορα την προσφορα του τηλεφωνου. Δεν εχω μετοχες ουτε στην asus ουτε στο καταστημα που το πουλαει. Απλα ηθελα να βοηθησω.

Και επίσης από τα λίγα που έχουν micro SD dedicated slot... Μεγάλη υπόθεση αυτό. Το θέμα ειναι αν είναι καλύτερο από το 7 pro... Αν είχε και 3.5 jack όπως το 8 θα ήταν το τέλειο... 

Στις 1/9/2021 στις 1:14 ΠΜ, TheoAlex50 είπε

Ίσως έχεις δίκιο. Ίσως και όχι όμως. Όχι από την άποψη ότι η Asus γενικά είναι από τις εταιρείες που έχει την χειρότερη  ποιότητα κινέζικου hardware. Δεν έχω τεστάρει αν ισχύει 100% στα κινητά της όμως και εκεί είναι που προσθεσα και την πρώτη πρόταση. 

Καταρχήν η Asus δεν έχει καμία σχέση με τις υπόλοιπες  κινεζικές εταιρίες . Είναι ταιβανεζικη εταιρία. Όταν η Asus έφτιαχνε τα motherboards για pc η xiaomi και η Huawei εφτιαχναν ακόμα μπρίκια για να μιλήσουμε για know how γενικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, smyrali είπε

Και επίσης από τα λίγα που έχουν micro SD dedicated slot... Μεγάλη υπόθεση αυτό. Το θέμα ειναι αν είναι καλύτερο από το 7 pro... Αν είχε και 3.5 jack όπως το 8 θα ήταν το τέλειο... 

Προσωπικα δεν το βρισκω καλυτερο απο το 7 pro. Ειναι σαν αδερφακι. Προφανως ειναι πιο γρηγορο αλλα δεν το θεωρω αναβαθμιση το συνολο του τηλεφωνου. Επισης τ'οτι μετακινησαν το fingerprint unlock απο τα πλαγια σε μεσα απο την οθονη το βρισκω (προσωπικα) πολυ κακη επιλογη παρ'οτι ολες οι εταιριες εχουν κανει την ιδια μεταβαση. Στην πραξη παντως ειναι πιο αργο και αν καποιος δουλευει με τα χερια του και εχει συχνα σημαδια, κοψιματακια κτλ στα δαχτυλα του τοτε το κανει ακομα πιο δυσκολο να σου διαβασει το δαχτυλο. Μου λειπουν τα fp απο την πισω  μερια. Επισης ο μηχανισμος καμερας του 8 flip σε συγκριση με το 7 pro ειναι πιο στιβαρος νιωθω και λιγο πιο γρηγορος στο ανοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2021 στις 10:14 ΜΜ, TheoAlex50 είπε

η Asus γενικά είναι από τις εταιρείες που έχει την χειρότερη  ποιότητα κινέζικου hardware.

Η Asus είναι μεγάλο brand και έχει τεχνογνωσία για αυτό και υπερκοστολογεί το hardware (Asus tax όπως λέμε Apple/Samsung tax), αν πάρεις κάτι φτηνό τότε όπως λες θα είναι η χειρότερη ποιότητα αν όμως πάρεις το ακριβό μοντέλο θα έχει το ίδιο hardware με τα άλλα ακριβά μοντέλα απλά θα κοστίζει 30-50% παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι τεράστιες αλλαγές απ το 7pro δεν έχει.... απλά επειδή το 7pro δεν κυκλοφόρησε σε πολλές αγορές ουσιαστικά το 8 flip για πάρα πολλές αγορές είναι σαν καινούριο τηλέφωνο. Πάντως και μόνο που έχει τον snap 888, 5000 μπαταρία και top selfie με ακόμα πιο στιβαρό μηχανισμό και όλα αυτά στα 700 euro νομίζω είναι σαν να κλέβεις εκκλησία, ειδικά με τις τιμές που έχουν αντίστοιχα τηλέφωνα.... το μόνο που λείπει απ αυτό το τηλέφωνο είναι τα 120Hz και το jack που δεν βάζει κανείς πλέον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2021 στις 1:14 ΠΜ, TheoAlex50 είπε

Ίσως έχεις δίκιο. Ίσως και όχι όμως. Όχι από την άποψη ότι η Asus γενικά είναι από τις εταιρείες που έχει την χειρότερη  ποιότητα κινέζικου hardware. Δεν έχω τεστάρει αν ισχύει 100% στα κινητά της όμως και εκεί είναι που προσθεσα και την πρώτη πρόταση. 

απo πότε η Asus είναι κινέζικη ; 

 

Επεξ/σία από Spyka69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Taiwanese αρα και chinese . Πατάτα σε τιμή μήλου  να μην είναι και δεν εχω θέμα  :P Ίσως το δουμε  BF ....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...