Προς το περιεχόμενο

Αξίζει τελικά η νέα έκδοση CFI-1116A του PlayStation 5;


Hardware Busters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Ελληνα δεν πρεπει να κανεις 2 πραγματα.

1ο να μιλησεις για την μανα του

και

2ο να πεις οτι η εκδοση του ps που διαλεξε δεν ειναι τοσο καλη οσο η καινουργια !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Nos20VT είπε

Αρχικά και πολύ φιλικά δεν νομίζω ότι δηλώσεις τυπου ξέρουμε πολύ καλά τι κάνουμε πείθουν κάποιον, αυτό πρέπει να το αποδείξεις και μάλιστα με κόπο το ότι το λες δεν λέει τίποτα.

Από εκεί και πέρα θες να μας πεις ακριβώς που πήρες τη μέτρηση για το cpu? Τι εννοείς στο πίσω μέρος του heatsink?

Την θερμοκρασία του backplate μέτρησαν... 😐

Σα να μετράς θερμοκρασία κινητήρα, ακουμπώντας το καπο του αυτοκινήτου.

Προσωπικά θα περιμένω βίντεο απο το Gamers Nexus.

10 βαθμοί είναι τρελό νούμερο για να ισχύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikolinos90 είπε

Την θερμοκρασία του backplate μέτρησαν... 😐

Σα να μετράς θερμοκρασία κινητήρα, ακουμπώντας το καπο του αυτοκινήτου.

Προσωπικά θα περιμένω βίντεο απο το Gamers Nexus.

10 βαθμοί είναι τρελό νούμερο για να ισχύει.

Σημασία έχει να πήραν από το ίδιο σημείο και στις δύο κονσόλες όσο πιο κοντά στον πυρήνα χωρίς να αγγίζουν την ψυκτρα η άλλο σημείο που να επιρεαζεται από αυτη. Μια λύση από "αρχαιοτάτων χρόνων" είναι στο pcb πίσω από την APU...

Backplate εννουμε το clamp που δενει την ψυκτρα; Όλο το μεταλλικό το πίσω..δεν ξέρω .

Ο Steve ψάχνει PS5 ας του το πουλήσει να δούμε και άλλες μετρησεις:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, vorlon68 είπε

Αξίζει ή δεν αξίζει μόνο αυτή την έκδοση μπορείς να αγοράσεις.....

Σωστός....

 

Πάντως απορώ. Με τόσο ντόρο παγκοσμίως, πως η μαμά Sony δεν έχει πάρει θέσει ακόμα...........

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nos20VT είπε

Σημασία έχει να πήραν από το ίδιο σημείο και στις δύο κονσόλες όσο πιο κοντά στον πυρήνα χωρίς να αγγίζουν την ψυκτρα η άλλο σημείο που να επιρεαζεται από αυτη. Μια λύση από "αρχαιοτάτων χρόνων" είναι στο pcb πίσω από την APU...

Backplate εννουμε το clamp που δενει την ψυκτρα; Όλο το μεταλλικό το πίσω..δεν ξέρω .

Ο Steve ψάχνει PS5 ας του το πουλήσει να δούμε και άλλες μετρησεις:P

Για τους άπιστους Θωμάδες, σήμερα τρέχουμε full test στο νέο με 12 σένσορες! Δε νομίζω να μπορέσει κάποιος να χωρέσει τόσους πολλούς στο PS5. Μπήκαν εσωτερικά του μεγάλου heat plate για να δείτε τι πραγματικά παίζει.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hardware Busters είπε

Για τους άπιστους Θωμάδες, σήμερα τρέχουμε full test στο νέο με 12 σένσορες! Δε νομίζω να μπορέσει κάποιος να χωρέσει τόσους πολλούς στο PS5. Μπήκαν εσωτερικά του μεγάλου heat plate για να δείτε τι πραγματικά παίζει.

Πότε θα ανέβει δηλαδή αυτό το νέο βιντεάκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό ότι θέλουν να μειώσουν τα κόστη παραγωγής. Μια η έλλειψη τσιπ, μια η περιορισμένη διαθεσιμότητα και παραγωγή, μια το βάρος για να γίνει το shipping τα εκατομμύρια κομμάτια, γλιτώνουν και από κεί. Επίσης η χαμηλή επίσημη τιμή που ανακοίνωσε η Sony: 399/499 που δεν μπορεί να πάρει πίσω, πρέπει να κόψει από κάπου. Logistics.

Εταιρία είναι όχι η μητέρα Τερέζα.

Και το slim μοντέλο σε κάνα χρόνο θα κοστίζει πιο φτηνά στη Sony.

Περιμένει βέβαια να βγάλει από το store και από τις online υπηρεσίες όπως όλες οι εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Λογικό ότι θέλουν να μειώσουν τα κόστη παραγωγής. Μια η έλλειψη τσιπ, μια η περιορισμένη διαθεσιμότητα και παραγωγή, μια το βάρος για να γίνει το shipping τα εκατομμύρια κομμάτια, γλιτώνουν και από κεί. Επίσης η χαμηλή επίσημη τιμή που ανακοίνωσε η Sony: 399/499 που δεν μπορεί να πάρει πίσω, πρέπει να κόψει από κάπου. Logistics.

Εταιρία είναι όχι η μητέρα Τερέζα.

Και το slim μοντέλο σε κάνα χρόνο θα κοστίζει πιο φτηνά στη Sony.

Περιμένει βέβαια να βγάλει από το store και από τις online υπηρεσίες όπως όλες οι εταιρείες.

Συμφωνώ στο να θέλουν να μειώσουν το κόστος παραγωγής. Χωρίς όμως να κάνουν χειρότερο αυτο που πλέον θα πουλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς να "κοντραριστουν" οι 2 κονσόλες, γιατί δεν υπάρχουν παιχνίδια που να τις φτάνουν στα όρια τους. Σε κάνα 2-3 χρόνιο ίσως να αξίζει το comparison, αλλά τότε οι περισσότεροι θα έχουν ήδη την καινούργια! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για το βίντεο (δεν το έχω δει, αλλά τουλάχιστον γίνεται καλή τεχνική δουλειά με αισθητήρες).

 

Μια ερώτηση... τα θερμόμετρα που χρησιμοποιείτε, είναι διακριβωμένα κι αν όχι τι ακρίβεια έχουν στις μετρήσεις τους απ'τον κατασκευαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Nos20VT είπε

Αρχικά και πολύ φιλικά δεν νομίζω ότι δηλώσεις τυπου ξέρουμε πολύ καλά τι κάνουμε πείθουν κάποιον, αυτό πρέπει να το αποδείξεις και μάλιστα με κόπο το ότι το λες δεν λέει τίποτα.

Από εκεί και πέρα θες να μας πεις ακριβώς που πήρες τη μέτρηση για το cpu? Τι εννοείς στο πίσω μέρος του heatsink?

Σκέψου μόνο να μην ήταν παγκοσμίου αναγνωσιμότητας reviewer και να έχει αποδείξει ότι ξέρουν τι κάνουν, με 20 χρόνια δουλειάς στην πλάτη του 😅

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Σκέψου μόνο να μην ήταν παγκοσμίου αναγνωσιμότητας reviewer και να έχει αποδείξει ότι ξέρουν τι κάνουν, με 20 χρόνια δουλειάς στην πλάτη του 😅

Φίλε τι να πεις ο άλλος λέει ωραίο το review δεν το έχω δει...αλλά οκ τώρα περιμένουμε τους 12 σενσορες..όσο περισσότεροι τόσο καλυτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...