Προς το περιεχόμενο

Uncharted: Legacy of Thieves Collection [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και να μην είχε παίξει κάποιος τα προηγούμενα και πήγαινε κατευθείαν στο τελευταίο, η naughty dog κάνει εξαιρετική δουλειά στο να τον εισάγει στα dynamics μεταξύ των χαρακτήρων και τι ρόλο αυτοί παίζουν.

Εγώ ας πούμε έχω δει μόνο recap και μερικές σκηνές για το 1ο, το playthrough του 2ου που έκαναν Nolan North και Troy Baker, και τίποτα από το τρίτο, και μια χαρά δέθηκα με τους χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection November 4th Update fixes its mouse movement issues

https://www.dsogaming.com/patches/uncharted-legacy-of-thieves-collection-november-4th-update-fixes-its-mouse-movement-issues/

Spoiler
UPDATE:

Here are the release notes for the November 4th Update.

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection November 4th Update Release Notes

General stability & performance improvements
  • EGS ONLY: Fix for a crash on boot impacting Epic users
  • Fix for a crash when interacting with the skeleton in the colony treasure vault
  • Fix for a crash when pickpocketing the waiter in the auction sequence
  • Reduced stuttering during cutscene transitions
    Mouse Control Improvements
  • Added a toggle to enable mouse raw input, defaulted to Off
    (NOTE: This new UI setting will be properly localized for all languages in a future patch.)
  • Increased mouse sensitivity multiplier
  • Fix an issue causing the mouse to fall out of focus in windowed mode
    LOD Improvements
  • Improved LOD quality for High & Ultra texture quality settings
  • Improved LOD fade using the enhanced model quality setting
    Other fixes
  • Fix for key binding conflicts between melee and interact actions
  • Fix to saving the user’s selected audio device ID & device-specific settings
  • Fix incorrect vignette scale at non 16×9 aspect ratios during auction ballroom pickpocket scene
  • Fix for display menu asking to apply changes when none have been made
  • Fixes for issues resulting from deleting the save folder

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
12 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Απλα εβαλαν συνδεση με PSN οταν υπαρχουν θεματα με το ποντικι και καποια bugs? Παρτε ρε μαθηματα απο nixxes τι ειναι αυτοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μια χαρά, όσο περιμένουμε να το φτιάξουνε, τόσο φτηνότερα θα το πάρουμε! :) Ελπίζω το TLOUR να είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ξεκινησα χθες. Μπηκα αμεσως στο κλιμα μιας και εχω παιξει τα πρωτα 3 απο 2-3 φορες πριν 10 χρονια. Πολυ κινηματογραφικο κλασικη naughty dog πολυ ωραια μεταφραση. Θεματακια με το mouse panning ειχα ενω εχω μονιμα 100fps εκανε σπασιματα χωρις να πεφτουν τα fps. Προβλημα του τελευταιου patch απο οτι διαβασα. Δοκιμασα 125hz polling rate εβαλα και cap στα 97 και raw input καπως εστρωσε. Κλασικη iron galaxy φτιαχνει ενα πραγμα χαλαει ενα αλλο. Με controller δεν εχει αυτο το θεμα μονο με ποντικι. Κατα τα αλλα ομορφο φαινετε οτι ειναι απο PS4 εποχη αλλα το βολεψα καπως με reshade.

Spoiler

 

UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2
UNCHARTED-Legacy-of-Thieves-Collection-2

 

Και εδω θα ανεβαζω τα βιντεο κανονικα με ελληνικους υποτιτλους σε ultrawide

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

@Arkin Ωραίο game για controller πάντως, γιατί δε το γυρνάς σε controller 

Εχω βολευτει με το πληκτρολογιο και γενικα η καμερα πολυ πιο γρηγορη οπως και στη στοχευση ουτε aim assist τιποτα απο βοηθειες και τις νιωθεις περισσοτερο τις μαχες απο οτι με controller. Γενικα το performance ειναι αψογο με μηδεν stutter τωρα αυτο το θεμα με το ποντικι ειναι κατι που πρεπει να φτιαξουν και το δημιουργησαν απο οταν εβαλαν raw input. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι πολύ δύσκολες της μαχες να σου πω την αλήθεια, και μου άρεσε με το κοντρολερ cinematic feeling 😋

Αν και το είχα παίξει σε δανεικό ps4 δεν είχα επιλογή 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Δε θυμάμαι πολύ δύσκολες της μαχες να σου πω την αλήθεια, και μου άρεσε με το κοντρολερ cinematic feeling 😋

Αν και το είχα παίξει σε δανεικό ps4 δεν είχα επιλογή 😆

Στο moderate το εβαλα δυσκολες δεν θα ειναι αλλα με aim assist δεν θελω να παιζω για αυτο ποντικι παντα σε τετοια παιχνιδια. Τα πρωτα 3 τα ειχα παιξει με controller στο ps3 πριν 10 χρονια. Το εβαλα στο moderate νομιζω ειναι η ιδανικη επιλογη για ιστορια+challenge. Ισως μελλοντικα παω για crushing μιας και ξεκλειδωνουν απο οτι διαβασα infinity ammo οποτε θα ειναι πιο βατο μιας και ανεκαθεν ηταν παλουκι η crushing δυσκολια στα uncharted. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στο moderate το εβαλα δυσκολες δεν θα ειναι αλλα με aim assist δεν θελω να παιζω για αυτο ποντικι παντα σε τετοια παιχνιδια. Τα πρωτα 3 τα ειχα παιξει με controller στο ps3 πριν 10 χρονια. Το εβαλα στο moderate νομιζω ειναι η ιδανικη επιλογη για ιστορια+challenge. Ισως μελλοντικα παω για crushing μιας και ξεκλειδωνουν απο οτι διαβασα infinity ammo οποτε θα ειναι πιο βατο μιας και ανεκαθεν ηταν παλουκι η crushing δυσκολια στα uncharted. 

Ε οκ τότε μια χαρά! Δυστυχώς δεν έχω παίξει κανένα άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...