Προς το περιεχόμενο

Το trailer της ταινίας The Matrix: Resurrections είναι ε κ π λ η κ τ ι κ ό


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μουσική μπορεί να δένει με το trailer αλλά δεν κάνει καθόλου το ίδιο με την αισθητική της τριλογίας... Εντελώς άσχετη.

Και επίσης άσχετο είναι και το coloring. Εκτός μερικών σκηνών, το περιβάλλον του matrix καμμία σχέση δε έχει με την αρχική τριλογία. 

Ελπίζω να μην καταντήσει απλά μια ταινία δράσης και εφέ,  αλλά πολύ φοβάμαι ότι αυτό θα γίνει... 

Οπως και στα star wars κάποιοι βρήκαν το κότα με τα χρυσά αυγά....

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ελπιζω μόνο να μην καταπιαστεί πάλι με τον μεσσιανισμό…

Αυτός που κάνει μια ταινια βάζει μεσα και κάποια πιστεύω του. Αν εξακολουθεί να έχει τις ίδιες αντίληψες τοτε θα το δουμε και το μεσσία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, charalampos21 είπε

Έχω δει μόνο το 1, καθώς έχω ακούσει πως το 2,3 είναι μάπα. Αξίζει να τα δω πριν δω το συγκεκριμένο ή δεν συνδέονται;

σαν το πρωτο δεν ειναι, αλλα οχι και μαπα...ειδικα το 3 σπερνει..εννοειτε οτι τα βλεπεις

Επεξ/σία από dukas77
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ghost1978 είπε

Μαλλον θα το ξεχειλώσουν αλλα δεν μπορω να παραβλέψω το γεγονος οτι έπαιρνε κάθε μέρα το μπλε χάπι..mind blowing...

Μπορεί να ήταν το άλλο μπλε χάπι...το καλό!!! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, mphxths said:

Εγω ομολογω παντως οτι δεν καταλαβα την υποθεση . Ειναι prequel ? Sequel ? Η Trinity ζει και βασιλευει ε ? Τι φαση παιζει ?

Λογικό δεν είναι? Trailer είδες, η ταινία θα έχει αυτές τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μπερδευει ειναι πως βλεπουμε τους Νιο και Τρινιτυ γηραιοτερους αλλα τον Μορφεα νεοτερο. Προφανως θα παιξουν με τον χρονο σεναριακα. 

Αρα δυο ερωτηματα που ανακυπτουν ειναι:

1. Ο χρονος του πραγματικου κοσμου ειναι πριν τα προηγουμενα Ματριξ η μετα;

2. Πως γινεται οι 2 να ειναι γηραιοτεροι και ο αλλος νεοτερος; Αν και αυτο μπορει ευκολα να δικαιολογηθει μιας και μιλαμε για προγραμμα υπολογιστη που μπορει να κανει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω ενθουσιαστηκα ....... νομιζω προκειτε για sequel,σου δινει την εντυπωση οτι τους εβαλαν παλι στο matrix και δεν θυμουνται τιποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Εγω ομολογω παντως οτι δεν καταλαβα την υποθεση . Ειναι prequel ? Sequel ? Η Trinity ζει και βασιλευει ε ? Τι φαση παιζει ?

Χωρίς να είμαι σίγουρος, από το trailer το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό, είναι ότι είναι πλέον στο επόμενο matrix. Αν θυμάσαι στις αρχικές ταινίες αναφέρει ότι υπήρξαν αρκετά matrix στο παρελθόν, και ξαναδημιουργούσαν το matrix από την αρχή διορθώνοντας και αλλάζοντας κάποια πράματα. Συγκεκριμένα θυμάμαι την φράση ότι το πρώτο matrix ήταν πολύ τέλειο και δεν έπειθε.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...