Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται με τα LADA;


Dimitris_Marousopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως Ελλάδα θυμάμαι τέλη 80's αρχές 90's,Lada είχαν αποκλειστικά άνθρωποι οπαδοί συγκεκριμένης ιδεολογίας. 

Επειδή μερικοι κολλάνε στην κάθε λεπτομέρεια και αρχίζουν τις παιδιαριστικες ειρωνείες, ας το πω αλλιώς, 

οσους έτυχε να γνωρίζω εγώ, όχι αποκλειστικά όλοι. Και μεταξύ μας, μην γελιόμαστε, έτσι ήταν και η συντριπτική πλειοψηφία.Δηλαδη αμάξι με γνώμονα άλλα κριτήρια. Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν, λάθος ή διατύπωση μου. 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, jmmys είπε

Πάντως Ελλάδα θυμάμαι τέλη 80's αρχές 90's,Lada είχαν αποκλειστικά άνθρωποι οπαδοί συγκεκριμένης ιδεολογίας. 

Εγώ πάλι θυμάμαι τότε ότι Lada επέλεγαν όσοι δεν είχαν για κάτι καλύτερο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babisskg είπε

    Στην Ευρωπαϊκή αγορά δλδ χωρίς τρομακτικά μεταφορικά , υπάρχουν αυτοκίνητα παλαιού τύπου σε έως και πολύ λογικές τιμές , με πλήρες ιστορικό και σοβαρή δουλειά σε επίπεδο συντήρησης .

    Πάντα βέβαια , δεν βλάπτει ο έλεγχος αριθμού πλαισίου και αμαξώματος . 

    Έχουν ανέβει στην μόδα τελευταία τα microcars , όπου σε κάποιες περιπτώσεις έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον . Είναι κάπως πιο εύκολα στην συντήρηση , πολύ πιο βολικά για εργασία λόγω όγκου και είναι θέμα χρόνου να βρει κανείς κάτι που να του τραβήξει την προσοχή .

    Σε ελληνικό έδαφος θα έβαζα στην αναζήτηση ένα Fiat 126 personal 4 η το ίδιο σε Polski Fiat .

    

 

Nαι και το fiat126 θα ηταν καλη ιδεα. Μοιαζει οντως πολυ με το Lada και πιστευω οτι ισως ειναι λιγο ποιο αξιοπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι θυμάμαι τότε ότι Lada επέλεγαν όσοι δεν είχαν για κάτι καλύτερο.

Υπήρχαν και αυτοί, υπήρχαν και άλλοι, που τα είχαν, αλλά πάλι lada, λόγω ιδεολογίας, άσε το έχω ζήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Υπήρχαν και αυτοί, υπήρχαν και άλλοι, που τα είχαν, αλλά πάλι lada, λόγω ιδεολογίας, άσε το έχω ζήσει 

Το ακριβώς αντίθετο είχες γράψει πρίν:

43 λεπτά πριν, jmmys είπε

Πάντως Ελλάδα θυμάμαι τέλη 80's αρχές 90's,Lada είχαν αποκλειστικά άνθρωποι οπαδοί συγκεκριμένης ιδεολογίας

Τέτοια κωλοτούμπα ούτε ο Τζουτζούκος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το ακριβώς αντίθετο είχες γράψει πρίν:

Τέτοια κωλοτούμπα ούτε ο Τζουτζούκος!

Εσύ μπορεί να ήξερες, εγώ όχι, προφανώς και θα υπήρχαν. Έχεις χρόνο και όρεξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jmmys είπε

Εσύ μπορεί να ήξερες, εγώ όχι, προφανώς και θα υπήρχαν. Έχεις χρόνο και όρεξη. 

Μα πως είναι δυνατόν, αφού τότε Lada είχαν αποκλειστικά άνθρωποι οπαδοί συγκεκριμένης ιδεολογίας... γελάνε και οι πέτρες.

Στο τελευταίο πάντως έχεις δίκιο, για τέτοιες κοτσάνες πάντα βρίσκω χρόνο και όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνησες; 

10 ώρες πριν, Joshua21 είπε
11 ώρες πριν, jmmys είπε

 

Τέτοια κωλοτούμπα ούτε ο Τζουτζούκος

Τον Μπουμπούκο εννοείς. Αντε συνέχισε να κολλάς στη λέξη "αποκλειστικά" και να γελάς. Καλή συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφη μου παντως λογο αφραγκιας (και ουχι λογο ιδεολογιας) ειχε παρει σαν 1ο αμαξι ενα Lada Niva.

Θυμαμαι την μαρκα την προφεραμε "Ελ εϊ, ντι εϊ" γελώντας. Επισης το οτι η αδερφη μου ειχε κανει μπρατσα σαν του Σταλονε απο το τιμονι μιας και η υδραυλικη υποβοηθηση ηταν αγνωστη στους γκοπνικς.

Τελικα μετα απο μια 3ετια και αφου εφτασε στο σημειο να περναει περισσοτερο χρονο στην καροτσα της οδικης παρα στον δρομο το πουλησε σε εναν Ρωσο στην γειτονια και ο κυκλος εκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jmmys είπε

Ξύπνησες; 

Όχι, ακόμα κοιμάμαι.

8 λεπτά πριν, jmmys είπε

Τον Μπουμπούκο εννοείς. Αντε συνέχισε να κολλάς στη λέξη "αποκλειστικά" και να γελάς. Καλή συνέχεια. 

Αυτόν ναι, my bad, δοκίμασε έτσι από περιέργεια και εσύ να παραδεχτείς μια φορά πως έκανες λάθος.

Και όχι, θα περιμένω την επόμενη κοτσάνα να σχολιάσω, μπαγιάτεψε αυτή.

Καλή συνέχεια και σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Όχι, ακόμα κοιμάμαι.

Αυτόν ναι, my bad, δοκίμασε έτσι από περιέργεια και εσύ να παραδεχτείς μια φορά πως έκανες λάθος.

Και όχι, θα περιμένω την επόμενη κοτσάνα να σχολιάσω, μπαγιάτεψε αυτή.

Καλή συνέχεια και σε σένα.

Έκανα επεξεργασία το post μου πιο πάνω, σχετικα με το "αποκλειστικά".  Σωστός, απόλυτο δεν ειναι τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vste είπε

Η αδερφη μου παντως λογο αφραγκιας (και ουχι λογο ιδεολογιας) ειχε παρει σαν 1ο αμαξι ενα Lada Niva.

Θυμαμαι την μαρκα την προφεραμε "Ελ εϊ, ντι εϊ" γελώντας. Επισης το οτι η αδερφη μου ειχε κανει μπρατσα σαν του Σταλονε απο το τιμονι μιας και η υδραυλικη υποβοηθηση ηταν αγνωστη στους γκοπνικς.

Τελικα μετα απο μια 3ετια και αφου εφτασε στο σημειο να περναει περισσοτερο χρονο στην καροτσα της οδικης παρα στον δρομο το πουλησε σε εναν Ρωσο στην γειτονια και ο κυκλος εκλεισε.

Δεν έφταιγε μόνο η έλλειψη υποβοήθησης, τα περισσότερα αυτοκίνητα της εποχής εκείνης δεν είχαν, τόσο βαρύ τιμόνι όμως δεν είχε σχεδόν κανένα. Είχε άθλια γεωμετρία ανάρτησης, ο μόνος χαρακτηρισμός που του ταίριαζε ήταν κουτί με ρόδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο θεμα

Η αληθεια ειναι οτι δεν σε ελκυεει ο τιτλος, ξερωγω τι να γινεται με τα Lada, καλα ειναι σε χαιρετουν

αλλα μεσα εχει ωραιο ψωμακι και μου φερνει στο μυαλο το a fool and his money

Προς TS

καλα το σκεφτεσαι φιλαρακι, εγω μαζι σου ειμαι, προχωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...